OGZ Okur Temsilcisi Sizi Dinliyor!
Gullo
Üye
AgnusDei dedi:

Sanırım anlaşılamamışım. Daha açık olayım öyleyse. Mesela konu din olduğunda, ben inandım dersin, konu kapanır, kimse sana niçin inanıyorsun diyemez, derse komik olur, çünkü din başlı başına bir inanç olayıdır. Ama mesela cinsellik, daha spesifik olarak eşcinsellik tartışıldı, sen de dahil bazı üyeler, "bu bana göre hastalık" dediniz. İşte burda bunu diyemezsiniz. Çünkü bu olayın sana göresi bana göresi yok. Niye? Çünkü bu İNANÇ işi değil, bilimin işi. Tıp bugün bize hastalık değil diyorsa değildir, tıpkı bilim bugün bize dünyanın yuvarlak olduğunu söylediği gibi. Eğer sen kalkıp, bilimin aksine ben böyle inanıyorum dersen, o zaman dünya düz demiş olursun, bunu anlatmaya çalışmıştım. Admin de gelir elbette buna müdahale eder. Bu müdahaleden dolayı da o admin, (olayda berkanttı) sorumlu olmaz.

Edit: Ayrıca lütfen, kuduz köpek gibi saldırıyorlar gibi tanımlamalar sana yakışmıyor.

Bilim bir şeyi kabul ediyor diye tartışmayacaksak , bilim&teknoloji bölümü kapansın.Evrim konusu derhal kapansın çünkü bilim kabul ediyor.

Bilim bir tabu değildir ki tartışılmasın.Bilimin temelinde kuşku duymak vardır zaten.10 yıl önce kabul gören bir şey şimdi kabul görmüyor.Tartışılmaması için bir neden göremiyorum yani.

Adminlerin tutumuyla ilgili ise genel olarak bir problemim yok.Dediğim gibi bazı konular foruma ağır geliyor.Ya admin hışımla hakaret eden , yorum hoşuna gitmediği için laf sokmaya çalışan , karşı görüşe saygı duymayan üyelere bir yaptırım uygulasın ya da o konular temenni kapansın , türevlerinin de açılmasına izin verilmesin.OGZ Telegol konusunda bile ben bu tutumla karşılaştım ya daha ne diyeyim.

@Dexter

Spesifik olarak konuları hatırlamıyorum , arasam bulurum.Ama genel olarak konu dışında oluyor böyle şeyler.Bundan dert yanan tek kişi ben olmadığıma göre bir şeylerin yanlış gittiği aşikar.

@hannibal_king

Hem size hem üyelere.

Ayrıca lütfen benim şikayet ettiğim şeylere bir bak.Bir moderatör olarak , her gün saatlerce forumda zaman geçiren bir üye olarak ve iyi niyetimle ( Burada kasıt ben melek siz şeytan değil , yanlış anlaşılma olur şimdi.Sadece karşı tarafa bir takıntım olmadığından bahsediyorum. ) sadece görüşümü belirttiğim mesajlara aldığım cevapları ve forumun tutumunu bir değerlendir.Haklı mıyım ? Haksız mıyım ? Sen karar ver.Dexter'ın istediği o linklere rastladın mı , rastlamadın mı ? İçerisinde rütbeli kişilerin de olduğu "çoğunluklar" sırf yazılan şeyler hoşuna gitmediği için , koyulan argümana cevap yazmadan , bana karşı "laf sokmaya" çalıştılar mı , çalışmadılar mı ? Lütfen...

Hemen alttaki üç mesaja bakıyorumda , boşuna uğraşıyorum ben burada...
Misafir
Laf kalabalığı var burada.
Ben de kalabalığa katılayım biraz.

Gullo dedi:

Eşcinsellik doğaya aykırı.Eşcinsel olan bitki yada hayvan görmedim.İnsan daha karmaşık bir canlı olduğu için böyle bozukluklar olması normal.Hastalık deyip geçiyorum.

Fool Arcana
Üye
Isshin dedi:

Laf kalabalığı var burada.
Ben de kalabalığa katılayım biraz.

İçimin yağları eridi demin, teşekkür ederim, arayıp bulmaya üşeniyordum.
Misafir
Cidden bu forum kaldıramıyor bazı konuları, hemen aşağılama ve yerme dolu bir mesaj imdata yedişti, biz burada boşuna konuşuyoruz heralde, neyse.
Munjin
Üye

Cidden bu forum kaldıramıyor bazı konuları, hemen aşağılama ve yerme dolu bir mesaj imdata yedişti, biz burada boşuna konuşuyoruz heralde, neyse.

Aşağılama ve yerme dolu bir mesaj yazılası mesajlar var dünyada, siz ne derseniz deyin.
oropheroropher
Üye
Gullo dedi:

boşuna uğraşıyorum ben burada...

gerçekten boşuna uğraşıyorsun..
çünkü sana karşı olan tutumu "bana karşı cephe alıyorlar" yerine "yazdıklarımda bir abukluk mu var acaba?" diye ele alsan, biraz empati yapsan belki olay çözülecek..
Misafir
Munjin dedi:

Aşağılama ve yerme dolu bir mesaj yazılası mesajlar var dünyada, siz ne derseniz deyin.

Ben yok demedim ki, şu az önce yazılan ve silinen mesaja söyledim. Koca gün şu konu altında konuşuanları söyledim ve olan olayı söyledim. :) Sanırım sen bugün bu konuya ilk kez bakıyorsun, okumanı öneririm.
stabilostabilo
Üye
Gereksiz yere silinmedi. Milyonlarca kez söylendiği halde hala o konuyu burada tartışmaya çalışmanın bir anlamı yok. hannibal müdahale etmeseydi eşcinsellik içerikli mesajlardan geçilmiyor olurdu şu anda.
hannibal_king
Üye
Gullo, forumda eşcinsel kişiler varsa, onların suratına karşı "Siz hastasınız." dediğinin farkında mısın? Bir bakıma, eşcinsel insanları "Hasta insanlar" kategorisine koyarak ırkçılık yaptığının farkında mısın? Sana karşı bir antipati olmasının sebebinin biraz da kendi yazdıklarından kaynaklandığının farkında mısın?

Evet, düşünce özgürlüğü diyoruz, mümkün olduğunca da savunuyoruz. Eşcinsellere hasta diyebilmek senin için düşünce özgürlüğü olabilir ama pek çok kişi bunu hakaret olarak görüyor, bunun farkında mısın?
Gullo
Üye

Gullo, forumda eşcinsel kişiler varsa, onların suratına karşı "Siz hastasınız." dediğinin farkında mısın? Bir bakıma, eşcinsel insanları "Hasta insanlar" kategorisine koyarak ırkçılık yaptığının farkında mısın? Sana karşı bir antipati olmasının sebebinin biraz da kendi yazdıklarından kaynaklandığının farkında mısın?

Evet, düşünce özgürlüğü diyoruz, mümkün olduğunca da savunuyoruz. Eşcinsellere hasta diyebilmek senin için düşünce özgürlüğü olabilir ama pek çok kişi bunu hakaret olarak görüyor, bunun farkında mısın?

Eşcinsellik konusunu uzatmamak istiyorum , daha çok şey yazardım ; ama madem öyle EŞCİNSELLİK HASTALIK DEĞİLDİR.Kırılan birileri varsa , özür diliyorum.Tamam mı ? Konu kapandı mı ? Taktınız da taktınız yahu.Bir daha eşcinsellik konusuyla ilgili anılmak istemiyorum.Tartışmak isteyen msn'den falan tartışabiliriz.Ama bu ortamda eşcinselliğin e'sinden bile söz etmeyeceğim.

Şimdi şu konudan çıkalım ve sana sorduğum soruları , bu çok özel konu olmadan cevaplayabilir misin ? 
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller