OGZ Okur Temsilcisi Sizi Dinliyor!
manager80manager80
Üye
Okur temsilcisi başlığında neden bunlar tartışılıyor? Çağla'nın bu konuda yapması gereken birşey varda yapmıyor mu?
Tartışmalar tamamen başlık dışına taşınıyor bence.
hannibal_king
Üye
Manager haklı aslında. Ama madem açıldı konu, cevap vererek kapatalım. Aslında cevapladım sayılır bir önceki mesajımda sorunu. Üslubun sert geliyor pek çok kişiye. Mesajlarında sadece kendi görüşlerini dile getiriyor olsan bile, arada söylemiş olabileceğin bir kaç kelimeyle karşındakileri rahatsız edebileceğin, kızdırabileceğin, kırabileceğin ihtimalini pek düşünmüyorsun benim gözlemlediğim kadarıyla. Bu oluşan antipatinin öncelikli olarak senin mesajlarından kaynaklandığını görmen lazım. Benim(ve sanıyorum pek çok kişinin) görüşü bu yönde.
Dark_BlueDark_Blue
Üye
Neredeyse tüm gün tartıştığımız bir konu hakkında,hannibal_king cevap verdi sanırım.

''Evet, düşünce özgürlüğü diyoruz, mümkün olduğunca da savunuyoruz. '' sonuç olarak,bahsedilen konularda tartışmaya devam edeceğiz.Peki,bundan sonra o tartışma konularında nasıl bir tavır takınacaksın(ız) hannibal_king ?
Gullo
Üye

Manager haklı aslında. Ama madem açıldı konu, cevap vererek kapatalım. Aslında cevapladım sayılır bir önceki mesajımda sorunu. Üslubun sert geliyor pek çok kişiye. Mesajlarında sadece kendi görüşlerini dile getiriyor olsan bile, arada söylemiş olabileceğin bir kaç kelimeyle karşındakileri rahatsız edebileceğin, kızdırabileceğin, kırabileceğin ihtimalini pek düşünmüyorsun benim gözlemlediğim kadarıyla. Bu oluşan antipatinin öncelikli olarak senin mesajlarından kaynaklandığını görmen lazım. Benim(ve sanıyorum pek çok kişinin) görüşü bu yönde.

Umarım dediğin gibidir...
turkleader
Üye

Gullo, forumda eşcinsel kişiler varsa, onların suratına karşı "Siz hastasınız." dediğinin farkında mısın? Bir bakıma, eşcinsel insanları "Hasta insanlar" kategorisine koyarak ırkçılık yaptığının farkında mısın? Sana karşı bir antipati olmasının sebebinin biraz da kendi yazdıklarından kaynaklandığının farkında mısın?

Evet, düşünce özgürlüğü diyoruz, mümkün olduğunca da savunuyoruz. Eşcinsellere hasta diyebilmek senin için düşünce özgürlüğü olabilir ama pek çok kişi bunu hakaret olarak görüyor, bunun farkında mısın?

"eşcinseller hasta" lafının düşünce özgürlüğü ile alakası yok. daha önce de söyledim düşünce özgürlüğünün sınırı başkasının özgürlüğüne girildiği an biter.

burada da düşünme ve düşüncesini açıklama özgürlüğü ne yazık ki başka bir kişinin kişiliğine ne yazık ki hakaret teşkil ediyor. düşünce özgrülğü kapsamında değerlendirilemez. Kaldi ki bu lafı işiten biri kendi soyut ve somut kişiliğinde bir eksilme ezilme hissederse hakaret/sövme suçunu bile oluşturur...Çünkü TDK ya göre

Hastalık: Organizmada birtakım değişikliklerin ortaya çıkmasıyla sağlığın bozulması durumu, rahatsızlık, çor, dert, sayrılık, illet, maraz, maraza, esenlik karşıtı.

dolayısı ile fikir özgürlüğü kapsamında değildir diye düşünüyorum.

not: gullo sana karşı kişisel birşey değil. Seni rencide çalışmıyorum. belki o kelimeyi kullanırken boş bulundun, kelimeyi yanış seçmiş de olabilirsin belki bu kadar ağır bir şekilde kullanmak istememiş sindir bilemeyeceğim. önyargılı olmak istemiyorum sana karşı da... Ben edilmiş olan söz çerçevesinde bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim...

saygılar...
HeRoEsHeRoEs
Üye
güzelim forumda o kadar çok şikayet varki kendimi başka bi sitede falan sandım alt+f4 yaptım sora dedim la napıyon o dogru siteydi :D :D  bırakın şikayeti ya :D
John Shooter
Üye
Müzik'i alt başlıklara ayırma fikrim var.Bir başlıkta Gruplar-Konserler olsun mesela diğerinde anket ve haber gibi şeyler.Çok karışık olmuyor mu böyle?
Edit:Konuyu süper dağıtmışım.Okumadım bile mesajları =)
Ortada konuda yokmuş gerçi.
stabilostabilo
Üye
Ya hani Çağlayan'ın başlığı, okur temsilciliği falan? Başlık kendi düzenine geri dönse?

Edit: Anlamadılar sanırım. :( Saçma sapan muhabbet yapmayın burada diyorum.
Chelios
Üye
TanistliN dedi:

Olmaz, herkes fırsatını bulmuşken kırsın geçirsin yine, ağzına ağzına vurun, yok mu bana sataşan laf sokan? (:

Yurt disindaki fedailere ses cikartmiyorlarmis abi. qskdljgkl
Misafir
Tamam yav troll'den coşum almayın siz de, geçiyor gidiyor insanlar bi şekilde, hava da ne yağmur yaptı fakat..
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller