Çöken forumda kaybolan uzun mesajlar için çözüm önerisi
Çağlayan
Üye
Forumun arasıra çöktüğünü biliyorsunuz ve ne yazık ki bu konuya çözüm üretilene dek, uzun yazılarınızın çöken forum sebebiyle yitirmenize engel olacak bir yöntemden bahsedeceğim.

1- Foruma girerken mutlaka Firefox kullanın.
2- Firefox'un Lazarus adlı eklentisi mutlaka kurulu olsun.

Bu eklenti, kısa aralıklarla yazdığınız yazıyı yedekler. Yazınız yanlış bir hamle sebebiyle silinirse ya da forum çöktüğü için gönderemezseniz, fare sağ tuşu ile ulaşabileceğiniz Recover text yardımıyla yazınızı geri getirebilirsiniz. Şimdilik bu geçici ama can sıkan sorunumuz için en işe yarar çözüm yolu bu.
hannibal_king
Üye
Mesajı göndermeden önce kopyalamak daha sağlam bir çözüm bence. Hatta yazıyı yazarken kısa aralıklarla kopyalamak daha da sağlam bir çözüm. Ben böyle yapıyorum.
Misafir
Opera'da, bilemiyorum diğer tarayıcılarda da oluyor mu, ama forum göçtü yazısı ile karşılaştığımda "Geri" tuşuna bastığımda herhangi bir yenileme yapmadan bir önceki sayfaya olduğu gibi dönüyor, yazı da olduğu yerde duruyor. Gönderilmeden bir önceki haline yani.

Ama sanırım Firefox bir önceki sayfayı da tekrardan yüklüyor, haliyle, böyle bir yükleme işlemi sizi tekrar Forum Göçtü ile bir araya getiriyor, o yüzden yazılar da gidiyor haliyle. Opera da kullanabilirsiniz yani.
stabilostabilo
Üye
ctrl+a ardından ctrl+c daha mantıklı bence, unutmazsanız tabi.
Secret_Assassin
Üye

Mesajı göndermeden önce kopyalamak daha sağlam bir çözüm bence. Hatta yazıyı yazarken kısa aralıklarla kopyalamak daha da sağlam bir çözüm. Ben böyle yapıyorum.

Bunu kesinlikle alışıklık haline getirmek lazım işte.Her mesajı göndermeden önce kopyalamak lazım.
BiqBossBiqBoss
Üye

Bende hannibal gibi yapıyorum. Hem siteye bağlı kalma süresinden hemde çökmelere karşı önlem.
Misafir
Elegost'a +1 Opera gacır gacır saklıyor her şeyi. Chrome'da ne olacak görelim. Gider gibime geliyor ama kopyalamak ya da txt doc gibin bi şeyde yazmak çözüm olabilir.
falanca17
Üye
Elegost dedi:

Opera'da, bilemiyorum diğer tarayıcılarda da oluyor mu, ama forum göçtü yazısı ile karşılaştığımda "Geri" tuşuna bastığımda herhangi bir yenileme yapmadan bir önceki sayfaya olduğu gibi dönüyor, yazı da olduğu yerde duruyor. Gönderilmeden bir önceki haline yani.

Ama sanırım Firefox bir önceki sayfayı da tekrardan yüklüyor, haliyle, böyle bir yükleme işlemi sizi tekrar Forum Göçtü ile bir araya getiriyor, o yüzden yazılar da gidiyor haliyle. Opera da kullanabilirsiniz yani.

Firefox kullanırken mesaj bu şekilde gönderilmeden kalırsa. Yeni bir pencere açıp ordan sitenin geri gelip gelmediğine bakarsan ve site geri geldiğinde yazını yazdığın sekmeyi yenile dersen yazın olduğu gibi çıkıyor.

Bunun dışında uzun yazılarda ben metin belgesi açıp ordan yazıyorum.
DharkanDharkan
Üye
Çökünce geri alın, gitmez. En azından operada sorunsuz olarak önceki sayfaya dönebiliyorum çökse bile.
Çağlayan
Üye
ctrl + A ve V'yi unuttuğunuz durumlar olabiliyor işte, Lazarus'ta her seferinde bunu yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Ben kullanıyorum ve çok kullanışlı, tavsiye ediyorum o yüzden.
Barnz
Üye
gerek yok, düzelene kadar yenileyin
discussioncontroller