"Total War"un Geleceği
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
abicim daha 9 ay var :) şahsen şu an çok beklediğim oyun Mafia 2 ve Settlers 7 . onlarda hayal kırıklığı olurmu bilmem ama malesef son zamanlarda umuttan başka bi şey yok elimizde,dediğin gibi oyun bomba gibi geliyorum diyor ama gel görki anca 1 saat dayanabiliyorsun ===> A.K.A ===> Konsolizm :(

Not :_ gittikçe bu adamların bilerek böyle yaptığına inanmaya başladım ,PC ye önem vermiyor onun için oyun fos çıkıyor,ama Total War ve strateji olunca adamlar zaten sadece PC ye yaptıkları için beklentim biraz fazla oluyor.
AgnusDei
Üye
Settlers 7 yakın gelecekte beklediğim tek oyun, çok severim o seriyi ayrıca. Yakında 25 martta sanıyorum oyun steamden satışa çıkıyor, videolar da var, bakabilirsin, çok güzel görünüyor.

Açıkçası PC oyunculuğuna önem vermiyor artık yapımcılar, bir bakıma haklılarda. Korsan bu kadar yaygınken PC de, o kadar emek ve zaman harcayarak ürettiklerin oyunların çalınması kimsenin hoşuna gitmez, korsan olayı sanırım konsollarda daha az olduğundan, konsollara yöneliyorlar. İşte en son örnek Ubisoft. Ubisoftun korsanla mücadele sistemi bence gayet yerinde, bu zamanda interneti olmayan oyuncu var mıdır bilmiyorum, bazı oyunları aktivasyonu için bile internet şart haldeyken. Ama korsanlar, Ubisoftun bu sistemine kasıtlı saldırarak çökertmeye çalışıyorlar ve hatta ne üzücü ki, bu sitede dahi "Korkulan oldu, ubisoftun sistemi çöktü" gibi bir başlıkla bu haber olabiliyor. Sanki ubisoftun kendisinden kaynaklı bir arıza olmuş gibi.

Neyse, konuyu çok dağıttım. Ben ortaçağ TW gelsin isterdim, zamanı aralığını çok seviyorum çünkü, ama bu zamana kadar çıkmış her TW oyunun oynayan bir oalrak da en eğlendiğim ve kendimi gerçek bir komutan gibi hissettiğim tek TW oyunu Rome dur, bunu da inkar edemem. Hele o savaşırken ki müzikleri asla unutamam.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
AgnusDei dedi:

Settlers 7 yakın gelecekte beklediğim tek oyun, çok severim o seriyi ayrıca. Yakında 25 martta sanıyorum oyun steamden satışa çıkıyor, videolar da var, bakabilirsin, çok güzel görünüyor.

Evet 26 Mart :) steamde olduğunu bilmiyordum söylediğin için sağol,açıkcası demosu varsa önce demoya bakıp sonrsa steamden satın almak isterim,ama oyun harika olacak o kesin,sonuçta anno1404 yapanlar yapmış bunuda :)
SerakSerak
Üye

Gelsede ben eve kapansam,kimse benden haber almasa,24 saat başından kalmasam,Empire da yaşadığım hayal kırıklığına deva olsa .

Empire'da ki hayal kırıklığımızın yaşanması ihtimali mevcut. CA bu iyi şeyler yapmada oludğu kadar aptalca şeyler yapmada da yetenekli. Burada da dertleşmişiz zaten http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,17778.0/

gene de Rome2 empiredan iyi olacaktır. CAnın tüm aptallıklarına rağmen.
Knightege
Üye
AgnusDei dedi:

İşte en son örnek Ubisoft. Ubisoftun korsanla mücadele sistemi bence gayet yerinde, bu zamanda interneti olmayan oyuncu var mıdır bilmiyorum, bazı oyunları aktivasyonu için bile internet şart haldeyken. Ama korsanlar, Ubisoftun bu sistemine kasıtlı saldırarak çökertmeye çalışıyorlar ve hatta ne üzücü ki, bu sitede dahi "Korkulan oldu, ubisoftun sistemi çöktü" gibi bir başlıkla bu haber olabiliyor. Sanki ubisoftun kendisinden kaynaklı bir arıza olmuş gibi.

Hayır Ubi oyunları aktivasyon için internet istemiyor,oyun oynamak için herzaman internete bağlı olmayı gerektiriyor,böyle bir salaklık varmıdır yahu? ben illaki internette olmak zorunda mıyım? Hadi internet gitti,hatlarda sorun çıktı ne yapıcaz? veya geçen Assasins Creed2'de olduğu gibi sunuculara bağlanamıyor oyuna giremeyeceksiniz.Böyle bir saçmalık olmaz,hem bu yöntemler korsanını yine engelleyemiyor,korsanı şu anda bile piyasalarda,adamların tek yaptığı orjinal alanı aldığına alacağına pişman etmek.
AgnusDei
Üye
Knightege dedi:

Hayır Ubi oyunları aktivasyon için internet istemiyor,oyun oynamak için herzaman internete bağlı olmayı gerektiriyor,böyle bir salaklık varmıdır yahu? ben illaki internette olmak zorunda mıyım? Hadi internet gitti,hatlarda sorun çıktı ne yapıcaz? veya geçen Assasins Creed2'de olduğu gibi sunuculara bağlanamıyor oyuna giremeyeceksiniz.Böyle bir saçmalık olmaz,hem bu yöntemler korsanını yine engelleyemiyor,korsanı şu anda bile piyasalarda,adamların tek yaptığı orjinal alanı aldığına alacağına pişman etmek.

Ege, biliyorum oyunu oynamak için internet bağlantısının, o oyun açık olduğu sürece var olması gerektiğini. Bunu ben yerinde buluyorum, internet bağlantısı sonsuza dek gitmiyor, bir süre sonra düzelir, ki bunu Ubisofta yükleyemezsin, internet sağlayıcına açar hesap sorarsın. İkincisi, ubisotun yaşadığı o kriz, ubisottan kaynaklanmadı, korsanlar özellikle saldırdılar ve sorun yine ubisoft tarafından kısa sürede çözüldü. Bak ne güzel demişsin, bu kadar önleme rağmen korsanı hala var diye, işte adamlar bu yüzden PCye oyun yapmak istemiyorlar, emekleri boşa gidiyor çünkü. İşte görüyorsun son zamanlarda PCye çıkan oyunların (bioware müstesna) ne halde olduğunu, söze gerek var mı başka? Kişisel olarak korsanın önüne geçmek için oyun firmalarının gerekli her türlü önlemi almaları gerektiği inancındayım, biz oyunculara düşen şeyse, yaptığın gibi mızmızlanmak değil, korsanla mücadele etmek için o tarafa yüklenmek.
Komutan
Üye
Creative Assembly bir sonraki Total War oyununu E3'de(15-17 Haziran) aciklayacakmis. Benim tahminim Rome 2.

http://ve3d.ign.com/articles/news/54923/New-Total-War-To-Be-Unveiled-At-E3
rRifleman
Üye
Daha fazla ileri gidemezler tarih olarak zaten,arka arkaya 160 kişi tommy ile duracak değil ya :D
XFire1994
Üye
Serak dedi:

XFire1994 dedi:

Shogun 2 istiyorum :(

Amma Rome2 geliyor :)

http://bit.ly/bVTToN

Eheh :)
derky
Üye
Ya olmadı bu cidden hayal kırıklığı yaşadım Shogun 2 nedir ya ooooof !!
discussioncontroller