iPhone // AppStore
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Hayır koymamışlar. Bundan sonrada koymazlar.
creiGncreiGn
Üye
Taxman dedi:

Yükseltirim diyordum da kayda değer bir değişme olmamış zaar. 7'yi kullanmaya devam ederim artık bozulana kadar.

8 alacak olan icin kayda deger hicbir sey yok wireless charging disinda. X alinir ama o da cok pahali, burada 6-7k'ya satarlar zaar. 800 dolarlik note8'in fiyati 5k.

6 var, 2-3 yil daha kullanmaya devam ederim muhtemelen. X'deki ekran butun modellerde standart oldugunda degistiririm artik. X'e para vermeyecek olup da 6 ve sonrasini kullananlarin almasina gerek yok bence.

X cok tatli ama yav, Amariga'ya giden biri olsaydi da aldirsaydik. 6'yi 1000-1500'e satsam yariya yakin parasi cikacak zaten.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
8, 5K dan aşağı olmaz. Ha telefona bu kadar para verecek olsam alırdım ama hiçbir telefonda 5K etmez orası ayrı.
creiGncreiGn
Üye
Vallahi akil alir gibi degil yav. 3 yil once 64gb'lik 6'yi 2400 gibi bir seye aldigimi hatirliyorum, spot kacak gocek falan olmadan. Tamam dolar da 3,5 civarinda degildi o zaman ama 700 dolarlik telefon icin (tahmini) 5k nedir allasen?

Turkiye'den telefon alinmaz zaar. Avrupa'daki herhangi bir ulkeye gunubirlik gidip gelmek bile daha mantikli.

Beğenenler: MAVİSAKAL, Corax

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yanilmiyorsam AB uyesi ulkelerde vergi iadeside oluyordu. Plus'lar çok hoşuma gidiyor. Sirf vergi iadesi yüzünden Avrupa dan Plus alınabilir.
DharkanDharkan
Üye
Yav allah aşkına şu telefonların nesi hoşunuza gidiyor. Kafam kadar çerçeveli, 1080p ekrana rağmen şarjı bi günü bitirmeyen telefonları 3-5 bin liralara satıyorlar. iPhone 10'u da zaten yağsız kazık gibi sokarlar. 3000 liraya Samsung Türkiye garantili S8 var ki o bile pahalı ama en azından ona vergilerden ötürü pahalı diyebiliyoruz. Söz konusu Apple olunca bizim vergiler + Apple vergisi biniyor.

Ayrıca 1000 dolarlık telefon yapıp, "ama bu 64 gb, 256 istiyorsanız 1150 dolar" diyecek kadar pişkin bir firma.

Hatta ve hatta bütün bunları bir kenara bırakıp, yeni Apple Watch tanıtımında yaptıkları ağır duygu sömürülü satış politikasından tiksindiğimi de belirteyim. Bayağı bayağı shit tier bir firma olma yolundalar.
creiGncreiGn
Üye
Zaten i8'i almam sahsim adina. Alacak olsam X alirim, onu da Turkiye'den almam. X'i s8'le de kiyaslamazdim ben bu arada; ekran boyutu, ozellikler vs derken X'in rakibi Note 8 direkt. Onun fiyatinin kazik olmadigi da soylenemez. Note 8'i inceledim, ekrani gercekten efsane, ama elimdeki ayfon 6'ya baktigimda bile daha iyi bir iscilik goruyorum acikcasi. Telefonlarin hepsinin performansi cok iyi artik, flagshiplerin hepsi yag gibi akiyor, o yuzden oyle bir karsilastirmaya da girmeyecegim. Apple'daki kullanici tecrubesi ve iscilik daha iyi geldigi icin Apple'dan devam ederim ben. Rakibin (yurtdisinda) onemli bir fiyat avantaji yok zira.

Turkiye'deki fiyat politikalarina girmeye hic gerek bile yok zaten. Turkiye'den hayatta telefon almam bundan sonra. 2-3k civariyken makuldu ama 5k ve ustu nedir kardesim yav?

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
iPhone X düşünce tuzla buz olacakmış gibi duruyor. Ya da bana öyle geldi.
__skytalker____skytalker__
Üye
Tamamen meraktan soruyorum, siz bu telefonlarda bu kadar özellik gerektirecek, bu fiyatları hakettirecek ne yapıyorsunuz?
Neden daha düşük/uygun modellere yönelmek yerine bunları tercih ediyorsunuz?

Cidden bilmediğimden soruyorum. Telefonla konuşmak, yazışmak ve internete girmek dışında bu cihazları kullanan biri değilim o yüzden garip geliyor biraz.
kurtkapankurtkapan
Üye
yenileri filan hiç umurumda değil de

5se'ye çok yollanıyorum ya çok güzel telefon bence. yanda birikmişim olsa yurtdışına çıkacak ilk arkadaşa aldırırdım. suudide 1200 liraya mı ne denk geliyormuş galiba öyle birşey okudum
discussioncontroller