İdam Cezası
Electronation
Üye
konuyu yazmadan önce aradım fakat bulamadım, eğer açılmış bir idam başlığı açılmışsa özür diliyorum, kilidi basarsınız.

idam hakkında ne düşünüyorsunuz ? çoğu kişinin insanlık dışı bulduğu bir cezalandırma şekli. benim düşüncem insanlık dışı suçlarda idam cezasının uygulanması yönünde. ağırlaştırılmış müebbette ağır bir ceza aslında yalnız, odada tek başına hayatının sonuna kadar yaşıyorsun. ne kadar müebbet ağır olsada insan o çocuk tecavüzcülerinin, zevk için yoldan geçenlere ateş edip öldürenlerin de ölmesini istiyor.
sophia
Üye
İdam cezası savunulabilecek bir şey değil. Gerçi alternatifi sayılabilecek olan müebbet hapisin ne kadar insani olduğu da tartışılır.
Secret_Assassin
Üye
Gerekli birşey.
Phantom Lord
Üye
Kesinlikle hayır.
Misafir
İdam edersek onlardan ne farkımız kalır?
Misafir
Şahsi kanaatimce, idam cezası yerine müebbet hapis verilmesi daha yerinde bir karardır, hatta "ceza" olarak ikisini yanyana koyarsak, müebbet hapis idamdan onlarca kat daha büyüktür.

İdam hem insanlık dışıdır, hem de çok büyük suçlar için hafif bir cezadır bana göre.
monster_42
Üye

Hehe

İdam olmaz.Ölüm her zaman kurtuluştur.Müebbet hapiste zayıf kalıyo ikisinin arası güzel cezalar bulunmalı.
Mad Dok
Üye
İdam cezasını hak ettiği düşünülen suçluların, mental durumlarının çok iyi saptanması gerekiyor. Bunların çoğu, hastaneye yatırılması gereken, tehlikeli bireyler olabilir.
Misafir
Müebbet hapis daha işkenceli bir cezada olsa malum terörist elebaşı gibi büyük suçlar işleyen şerefsizlerin idamı hakkettiğini düşünüyorum.
Sai
Üye
Watchmen filminde Rosarch'ın dediğine katılmamak elde değil : İnsanlar hapse atılır... Gerisini izleyenler bilirler.
Arantias
Üye
Elegost dedi:

Şahsi kanaatimce, idam cezası yerine müebbet hapis verilmesi daha yerinde bir karardır, hatta "ceza" olarak ikisini yanyana koyarsak, müebbet hapis idamdan onlarca kat daha büyük bir cezadır.

İdam hem insanlık dışıdır, hem de çok büyük suçlar için hafif bir cezadır bana göre.

Aynısını yazacaktım, gerek kalmadı.
İdam bence trafik cezasından sonra, verilebilecek en iyi ceza.
discussioncontroller