İdam Cezası
Toorex
Üye
acdervis dedi:

Öncelikle seni idamdan bahsetmediğimizi anlamaya çağırıyorum. Sonra mesajımı tekrar okumaya.

İdamla alakalı değil derken?
kurtkapankurtkapan
Üye

Ciddi bir cevap veremeyeceğim: İşi sağlama almak için?

Ya da her insanın ahireti anlayacak birikimi ya da zihni yeterliliği olmadığı için? Boşuna mı demişler "sallandıracaksın birkaçını Taksim'de".

+1
Huzuru sağlamak.Çıkış noktası bu işte.Huzuru sağlamak.
@Jedi:
Evet,ediyor.Hayalgezer'inde dediği gibi "sağlama almak" amaç.
alta:
+1
Maralais
Üye

Kurtkapan, kil kadar bile gunahin, sucun cezasini verecegini taahhut etmiyor mu Yaradan?

taahüt ediyor ama bir suçlu inanmıyor diyelim, "zaten bir şey olmayacak öbür yaşamda, bunlar da sonra cezasını çeker diye dokunmaz" diyerek istediğini yapsa ve sessiz kalınsa kaos ortamı oluşmaz mıydı?
acdervisacdervis
Mod
Toorex dedi:

İdamla alakalı değil derken?

21. sayfa, ilk post.
AgnusDei
Üye

Kurtkapan, kil kadar bile gunahin, sucun cezasini verecegini taahhut etmiyor mu Yaradan?

İyi de jedi cım, bu dünyada değil onun cezası, diğer tarafta vereceğini söylüyor. Boogie de buna dayanrak, o zaman neden inanan biri bu dünyadaki cezayı da istiyor, eğer şüphe duymuyorsa diye soruyor. İnanan olsun ya da olmasın, bu dünyadaki ceza olmak durumunda, dünyanın düzeninin sağlanması açısından, aksi durumunda anarşizm olur. Güçlünün, güçsüz üzerinde istediğini yaptığı, kendi kanunlarını uygulamaya, dayatmaya çalıştığı bir kaos durumu yaşanır. Ben bunun dinin diğer taraftaki cezalandırmasından bağımsız olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Dünyada huzur ve güven içinde, bir düzen içinde yaşayabilmek için cezalara ihtiyacımız var. İnanan insan da bu dünya da yaşadığı için, onun da buna ihtiyacı var.
Toorex
Üye
acdervis dedi:

21. sayfa, ilk post.

Demek istediğin İdam bir ceza şekli değil?
boogieman
Üye

Ciddi bir cevap veremeyeceğim: İşi sağlama almak için?

Ya da her insanın ahireti anlayacak birikimi ya da zihni yeterliliği olmadığı için? Boşuna mı demişler "sallandıracaksın birkaçını Taksim'de".

O zaman şüphe duyuyorlar?
acdervisacdervis
Mod
Toorex dedi:

Demek istediğin İdam bir ceza şekli değil?

...

Demek istediğim boogieman'ın sorusu tüm cezaları kapsıyor, idamı değil.

Kırıcı olmamaya çalışıyorum, vallahi zor iş. Agnus nasıl dayanıyor anlamıyorum.
hayalgezerhayalgezer
Üye
boogieman dedi:

İşte burası tehlikeli bir bölge. Ne dersek diyelim, konuda bir din tartışması patlak verecektir.
kurtkapankurtkapan
Üye
boogieman dedi:

Hayır(belkide evet bunu bilemeyiz),Ancak herkes inanmak zorunda değil.İnanmıyordurda zaten.Ama bir cezası olmalı.Normal gelmiyor yahu.İnsanları öldürmüş birine devletin yemek ve su vermesi normal gelmiyor.
discussioncontroller