İdam Cezası
Toorex
Üye
acdervis dedi:

...

Demek istediğim boogieman'ın sorusu tüm cezaları kapsıyor, idamı değil.

Kırıcı olmamaya çalışıyorum, vallahi zor iş. Agnus nasıl dayanıyor anlamıyorum.

Ya abi, istediğin kadar kırıcı ol, zararlı çıkan sen olursun ben değil  8)

Neyse, daha fazla uzatmayacağım..
boogieman
Üye

İşte burası tehlikeli bir bölge. Ne dersek diyelim, konuda bir din tartışması patlak verecektir.

Usulü ile tartışıldığı sürece bir sorun olmayacaktır. Eğer usulü ile tartışmamaya inat edenler olursa da moderatörler banlayacaktır.
kurtkapankurtkapan
Üye
Toorex dedi:

http://users.elite.net/runner/jennifers/thankyou.htm
hayalgezerhayalgezer
Üye
boogieman dedi:

Usulü ile tartışıldığı sürece bir sorun olmayacaktır. Eğer usulü ile tartışmamaya inat edenler olursa da moderatörler banlayacaktır.

Ben de senin gibi düşünüyordum. Konular kilitlenmeden önce.
Aracnoid
Üye
Toorex dedi:

uuu, beybi...
FaironFairon
Üye
Anladığım kadarıyla boogieman cezaların neden olduğunu sormuyor, inanan biri bu cezaları niye istiyor diyor. Sonuçta inanan kişiye göre karşıdaki kişi inansada inanmasada diğer tarafta cezalandırılacak, yani karşıdaki kişinin inanmaması inanan kişiyi bağlamıyor pek eğer inancında şüphe yoksa. Güzel bir nokta aslında.
kurtkapankurtkapan
Üye
Fairon dedi:

Anladığım kadarıyla boogieman cezaların neden olduğunu sormuyor, inanan biri bu cezaları niye istiyor diyor. Sonuçta inanan kişiye göre karşıdaki kişi inansada inanmasada diğer tarafta cezalandırılacak, yani karşıdaki kişinin inanmaması inanan kişiyi bağlamıyor pek eğer inancında şüphe yoksa. Güzel bir nokta aslında.

O zamanda insani duygular devreye giriyor işte.Sana bir tanıdığına zarar vermiş kişinin cehennemde ne kadar korlaşacağı önemli değil ki.Cezasını kendi ellerinle vermek isterken.İdam bir çıkış yolu oluyor işte.
FaironFairon
Üye
kurtkapan dedi:

O zamanda insani duygular devreye giriyor işte.Sana bir tanıdığına zarar vermiş kişinin cehennemde ne kadar korlaşacağı önemli değil ki.Cezasını kendi ellerinle vermek isterken.İdam bir çıkış yolu oluyor işte.

O zaman dine tam olarak inanmıyor veya güvenmiyor kişi. Birde isyanda yasaktı sanırım ki buda isyana giriyor bir yerde.(Sadece idamdan bahsetmiyorum ama bende.)
AgnusDei
Üye
kurtkapan dedi:

Lütfen, gidip konunun önceki sayfalarını bir oku ve sonra lütfen hala aynı şekilde düşünüyorsan gel ve renkli kısmı yaz. Sayfalarca idamın bir ceza olmadığını ve hiçbir işe yaramadığını ve bir sürü sorunu olduğunu açıkladım.
kurtkapankurtkapan
Üye
Fairon dedi:

O zaman dine tam olarak inanmıyor veya güvenmiyor kişi. Birde isyanda yasaktı sanırım ki buda isyana giriyor bir yerde.(Sadece idamdan bahsetmiyorum ama bende.)

Oda çeker cezasını o zaman.Ama işte "insani duygular" İnsan bazen kendini kaybedebilir.Makine değiliz ya sonuçta.
discussioncontroller