Hunter The Vigil - Berlin Günlükleri - Presetler
Night EagleNight Eagle
Üye
[center][img width=500 height=162]http://img18.imageshack.us/img18/2729/bannerhunter2.jpg[/img][/center]

Presetinizi seçmeden önce, hangilerinin alındığını görmek için Karakter sayfasına göz atabilirsiniz:
http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,17655.0/

1) Fizik Öğrencisi - Alındı

Doğu Almanya'da küçük bir kasabadaki liseden mezun olduktan sonra, Berlin'deki en iyi üviversitelerinden teklif alarak başkente geldiniz. Sizin için yepyeni bir deneyimdi bu; gösterişli, kültürlerin içiçe geçtiği, kozmopolit bir şehir... Tek düşündüğünüz şey sizinle aynı kafadan birisiyle beraber başınızı sokabilecek bir yurt bulabilmekti; sandığınızdan daha çabuk buldunuz.

Otobüs durağında karşılaştığınız ve bir süredir beraber takıldığınız en yakın arkadaşınız, oldukça sakin birisi. Boş zamanlarını kitap okuyarak geçiriyor, insanalarla pek sık iletişime girmiyor. Başlarda, onun bu sessiz ve kendi halinde davranışları hoşunuza gitmişti. Ancak bir gece gittiğiniz kafede, arkadaşınız dışarıda iken merakınıza yenik düşerek çantasını karıştırdığınızda, işlerin ummadığınız biçimde ilerlediğini farkettiniz.

Özellikler: Sayısal zeka, fizik bilgisi, bilgisayar bilgisi, internet kültürü, düşük sosyallik
Night EagleNight Eagle
Üye
2) Edebiyat Öğrencisi - Alındı

Edebiyatı her zaman çok sevdiniz. Aileniz bu konuda size destek verdi, eğitiminizi aksatmadı. Onlar sizin mühendis veya doktor olmanızı istese de, tercihiniz karşısında size güvendiler. Şimdi ise Almanya'nın en prestijli üniversitelerinden birinde edebiyat öğrenimi almaktasınız.

Gününüzün çoğunu kütüphanede, özellikle Avrupa tarihi ve edebiyatı hakkında araştırma yaparak geçiriyorsunuz. Ancak birkaç hafta önce, bir edebiyat konferansı esnasında duyduğunuz bazı hikayeler oldukça ilginizi çekti. Araştırdıkça, hikayelere kendinizi daha fazla kaptırmaya başladınız. Artık ne dersleri düşünüyor, ne de sınavlara giriyorsunuz. Araştırmanız, artık tam anlamıyla bir takıntıya dönüşmüş durumda.

Özellikler:
Literatür, araştırma becerisi, iletişim, tiyatro yeteneği, fotografik hafıza
Night EagleNight Eagle
Üye
3) Dil Öğrencisi - Alındı

İngiltere'den geldiğinizden beri, burası ile kendi ülkeniz arasında sürekli karşılaştırma yapıp duruyorsunuz. Ancak Berlin sokaklarının farklı çekiciliği, burayı daha fazla sevmeniz için yeterli bir sebep olmuştu. Normalde fazla sosyal olmasanız da, şehrin gece hayatına kolayca adapte oldunuz. Hatta kendinize yeraltında bir çevre bile edindiniz.

Ancak zaman geçtikçe, kendinizi ne denli kaybetmeye başladığınızın farkına varamadınız. Ta ki her gece gittiğiniz gece klübünde gözünüzün önünde soğukkanlılıkla işlenen cinayete dek...

Özellikler: İngilizce ve İspanyolca bilme, çekicilik, yeraltı bilgisi, empati, etkileme, sosyalleşme becerisi
Night EagleNight Eagle
Üye
4) Kütüphane Görevlisi

Kitaplarla aranız her zaman iyiydi. Mezun olduktan sonra üniversitenin kütüphanesinde çalışmaya başlamanız da bu nedenle oldu. Başka ne iş yapabileceğinizi bilmiyordunuz, siz de en iyi bildiğiniz şeylerin arasında olmayı seçtiniz; kitapların...

Her gece nöbetinde, saatlerce kafasını kitaplardan kaldırmayan bir öğrenci ile tanıştınız. Başlarda size biraz soğuk davrandı, neyi araştırdığını görmenizi istemedi belki de. Ancak çok geçmeden, araştırdıklarının pek de sıradan şeyler olmadığını anlamanız, sizin meraklı gözleriniz için pek de zor olmadı.

Özellikler: Yüksek genel kültür, gizlenme, sessizlik, araştırma becerisi, tarih bilgisi
Night EagleNight Eagle
Üye
5) Polis Memuru

Yaklaşık 4 yıldır Berlin merkez polis departmanında memur olarak görev yapıyorsunuz. Henüz genç ve idealistsiniz, bu nedenle de önünüzdeki uzun kariyer yolunda riskli adımlar atmaya hazırsınız. Arkadaşlarınız arasında gözüpek ve cesur olarak tanınıyorsunuz.

5. karayolundaki korkunç kazanın meydana geldiği yere ekibinizle beraber gittiğinizde, bir daha asla görmek istemeyeceğiniz şeylere tanık oldunuz. Ve hayır, daha önce bu kadar erken pes etmeyi aklınızdan geçirmemiştiniz.

Özellikler: Silah kullanma, sağlam refleksler, empati, kanun bilgisi
Night EagleNight Eagle
Üye
6) Dedektif - Alındı

Düzensiz bir yaşam, vasat bir kariyer ve imsomnianızı tetikleyen bir iş. Hayatınızda sahip olduğunuz tek şey bunlar değildi elbette; karınızın kaçırılıp vahşice öldürülmesinden önce... O günden beri, nasıl yaşadığınız, geleceğiniz veya topluma ne gibi bir fayda sağladığınız umrunuzda bile olmadı.

Her olay yerinde ipucu aramak için durup düşündüğünüzde, kahve almak için köşedeki dükkanın kapısını araladığınızda ve her akşam eve bitmiş bir halde dönüp koltukta sızdığınızda, aklınıza ilk gelen düşünce; bu işe neden hala katlandığınız oldu. Bu işten en fazla tiksindiğiniz anı ise, 5.karayolunda gerçekleşen gizemli kazayı araştırırken yaşadınız. Gardınız düştü, yaptığınız işe nefretle yaklaşmaya başladınız.

İşinizden başka tutunacak hangi desteğiniz vardı?

Özellikler: Soruşturma, araştırma ve inceleme becerisi, soğukkanlılık, silah kullanma, keskin duyular, sözle tehdit, düşük moral
Night EagleNight Eagle
Üye
7) Arkeolog - Alındı

Hapishane. Soğuk parmaklıklar, dışlanmışlık hissi ve insanı yaşadığı her güne lanet ettirebilecek olaylar...  Parmaklıkların ardında, günlerinizi dışarıda sizi nelerin bekleyebileceğini tahmin ederek ve sizi buraya düşüren olayın gerçek yüzünü araştırarak geçiriyorsunuz. Yaklaşık 2 sene önce üniversitede verdiğiniz konferansın ardından, sizi öldürmeye çalışan 3 kişinin ölümüne sebebp olduğunuz patlamanın zanlısı olarak...

Beton duvarlar arasında, güvenebileceğiniz fazla insan yoktu. Bir kişi dışında; size sıradışı anektodlar anlatan, buraya neden düştüğünüzü bildiğini iddia eden bir adam...

Özellikler:
Tarih bilgisi, akademik yetenek, okült bilgisi, dövüş yeteneği, haytta kalma, kararlılık
Night EagleNight Eagle
Üye
8 ) Fahişe - Alındı

Çocukluğunuzun geçtiği Amsterdam'da iyi bir eğitim alarak dansçı olma hayalleriniz, küçük yaşınızda ailenizi kaybetmeniz ile birlikte yavaş yavaş solmaya başladı. Zaten ülkede yasal olan keyif verici maddeler sayesinde uyuşturucu batağının cazibesine kapıldınız, ardından daha fazlasına... Artık elinizde hayallerinize dair hiçbir umut kalmamıştı, ve sizin uyuşturucuya ihtiyacınız vardı. uyuşturucu için de paraya... Yapabileceğiniz, yeraltında öğrendiğiniz tek işi yapmaya başladınız; Hollanda sokaklarında bedeninizi satmaya karar verdiniz.

İlk başlarda önünüzdeki ten engel vicdanınızdı, ta ki ilk cinayetinizi işleyene kadar. Ardından bir cinayet daha. Artık dibe vurmuştunuz, sizi öldürmekten alıkoyabilecek hiçbirşey olmadığını, hatta bundan haz aldığınızı düşündünüz. Şimdi ise bir uyuşturucu baronunun koruması altında, Almanya'ya gidiyorsunuz.

Nereye kadar kaçabilirsiniz?


Özellikler: Çekicilik, soğukkanlılık, sokak bilgisi, dans yeteneği, hırsızlık becerisi, uyuşturucu bağımlılığı, silah kullanma, zayıf irade
Night EagleNight Eagle
Üye
9) Video Satıcısı

Her zaman bir yönetmen olmayı hayal ettiniz, şu an sahibi olduğunuz video dükkanınızda aylık zararınızı hesaplarken bile. Belki çok uzak bir hayal artık, ancak bu düşünce sizin devam etmenizi sağlayan yegane dayanağınız.

Kimsenin okumaya tenezzül etmediği senaryolarınızı yazmak için genellikle 3. sayfa haberlerinden yararlanıyorsunuz. Gerilimi ve polisiyeyi ölesiye seviyorsunuz çünkü. Ancak dükkanınıza gelen sıradışı bir müşteri, senaryolarınıza tekrar göz atmanıza neden olacak. Ve daha fazlasına...


Özellikler: Sinema bilgisi, iletişim, araştırma, gizlilik
Night EagleNight Eagle
Üye
10) DJ - Alındı

Berlin'in yeraltı eğlence anlayışında hiçbir sınır yoktur. Kesintisiz uyuşturucu, seks ve müziğin ayakta tuttuğu bir organizmaya benzer. Bunu çok iyi biliyorsunuz ve bunun bir parçası olmak için doğduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu nedenle eski bir fabrikada kurulan gece klübünde DJ oldunuz, bu nedenle kendinizi sert müziğin ve uyuşturucunun temposuna bıraktınız.

Fakat geçen hafta gece klübünde yaşanan olaylar, esrarengiz cinayet, tüm eğlence anlayışınızı değiştirdi. Artık çevrenize karşı daha temkinl, tanıdıklarınıza karşı daha güvensizsiniz. Her an birilerinin sizi de para veya uyuşturucu uğruna, gözünü kırpmadan öldürebileceğini düşünüyorsunuz. Bu paranoyayı daha ne kadar devam ettirebilirsiniz?

Özellikler: Uyuşturucu bağımlılığı, bıçak kullanma, paranoya, sokak kültürü, hırsızlık
Night EagleNight Eagle
Üye
11) Avukat - Alındı

İşinizde başarılı, özverili bir avukatsınız. İdeal bir yaşantınız var, en azından sizin açınızdan. Vefalı bir eşiniz, dünya tatlısı bir kızınız... Ancak son zamanalarda aldığınız her davada, kişiliğinizin törpülendiği hissine kapılıyorsunuz. Kendi potansiyelinizi harcadığınızı, gül dolu bir havuzun dibinde çırpındığınızı düşünüyorsunuz.

Bu düşünceleriniz, sizi biryerlere götürebilecek sıradışı bir dava aramanız için yeterli bir sebep oldu. Ve istediğinizi buldunuz da, hem de hiç beklemediğiniz bir şekilde.

Özellikler: Hukuk bilgisi, siyaset, çekicilik, alkol bağımlılığı, umutsuzluk
discussioncontroller