Hunter The Vigil - Berlin Günlükleri - Presetler
Night EagleNight Eagle
Üye
12) Gazeteci - Alındı

Bir süredir stajyer olarak bulunduğunuz gazetede, kısa bir süre önce araştırmacı gazeteci olarak işe başladınız. Almanya'nın oldukça yüksek tiraja sahip olan bir gazetede, iyi bir maaş ile çalışıyorsunuz. Birkaç gün sonra, yurtdışına okumak için giden sevgiliniz döndüğü zaman, ona evlilik teklif edebilecek bir konuma sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz.

Sizi gerçekten heyecanlandıran bir iş yaptığınıza inanıyorsunuz. Araştırmak sizin için yaşama sebebi adeta, amacı ne olursa olsun. Siz olayların ne kadar içerisine girerseniz, hayallerinize o kadar yaklaştığınızı hissediyorsunuz. Olayın riski ne boyutta olursa olsun, hevesiniz muhakkak daha ağır basıyor.

Karşınıza, içinde boğulacağınızı bildiğiniz bir olay çıksa bile, sonuna kadar üzerine üzerine gideceğinizden hiç şüpheniz yok.

Özellikler: Araştırma, kararlılık, kıvrak zeka, gazetecilik bilgisi, soruşturma, üstü kapalı tehdit
Night EagleNight Eagle
Üye
13) Tamirci - Alındı

Berlin'in sanayi bölgesinde, bir Audi servisinde ter dökmeye başlayalı seneler oldu. Yaşınız genç, ancak hayat tecrübeniz kesinlikle üst düzeyde. Ustanız, sizin için her zaman bir hoca görevi üstlendi, sizi her zaman kolladı. Yaşamınız onun sayesinde şekillendi. Onun sayesinde liseyi dışarıdan bitirdiniz, onun sayesinde bu serviste iş bulabildiniz. Ölümünden sonra bile, onun sözlerini takipe ettiniz.

Gücünüz ekonomik durumunuzda değil, kişiliğinizde saklıydı. Ustanız, sizi hiçbir durumda yılmayacak birisi olarak yetirtirmeye çalışmıştı. Başarılı da oldu. Ancak son zamanlarda gördükleriniz, sizin dayanıklılık sınırlarınızı bile zorlayacak türdendi.

Özellikler: Atletik yapı, dayanıklılık, fiziksel güç, soğukkanlılık, kaba kuvvetle tehdit
Night EagleNight Eagle
Üye
14) Kurye -  Alındı

Yollarda geçen bir hayatın, size öğrettiği önemli bir yaşam kuralı mevcuttur;

"Ne yaparsan yap, asla yarı yoldan dönme."

Ülkenin büyük bir kısmını gördünüz, türlü insanlar, türlü olayla karşılaştınız. Hiçbir zaman geri dönmediniz, ama hep yalnız kaldınız. Uzun bir süredir ne doğru düzgün uyuyabiliyorsunuz, ne de yemek yiyebiliyorsunuz. Yalnızca yolun yalnızlığı ve şehirlerarası yoldan aldığınız, otostop çeken bir öğrenci ile ettiğiniz sohbetler..

Bir gün, tekdüze ve yalnız giden hayatınızın, yolda gördüğünüz bir kaza ile değişebileceğini söyleseler, büyük ihtimalle inanmazdınız.

Özellikler: Yol ve harita bilgisi, ileri sürüş yeteneği, güçlü refleksler, ilkyardım bilgisi, empati, gizlilik
Night EagleNight Eagle
Üye
15) Emekli Polis - Alındı

Yıllarca polis departmanında emek verdiniz, ancak hiçbir zaman amirlikten fazla yükselemediniz. Kariyerde gözünüz yoktu, siz işinizi en iyi şekilde yapmaya çalışan oldunuz her zaman. Mesleğiniz ile gurur duyuyorsunuz, hatta bazen eski günlere dönmeyi arzuluyorsunuz.

Seneler sonra, yanınızda yetişen bir dedektifin sizden yardım istemesi, yeniden o günlere dönmek için muhteşem bir fırsat diye düşündünüz. Ancak olayın iç yüzünün bu kadar derin olabileceği, aklınıza bile gelmemişti.

Özellikler: Dövüş yeteneği, silah kullanma, sokak bilgisi, sözle etkileme, eski kafalılık, yüksek irade
Night EagleNight Eagle
Üye
16) Sosyetik - Alındı

Ailenizin serveti, çoğu şeyi satın alabilecek güçte. Yarını düşünmeden yaşıyor, her günü farklı bir deneyimle geçirmeye bakıyorsunuz. Uç cinsel deneyimler, ilaç kullanımı. Ne dünya, ne diğer insanlar, ne de kendi aileniz, hiçbir zaman umurunuzda olmadı. Ailenin tek çocuğu olduğunuz için de, servetin size kalacağı kesin olduğunu düşünüyorsunuz. Hayatta dert edecek birşeyiniz olmadığını sanıyorsunuz.

O şanssız gece, ailenizle beraber 5. karayolunda geçirdiğiniz feci kaza... Neredeyse ölüyordunuz, hatta ölümün sesini duydunuz. Ölümü hissettiniz, şimdi ise ailenizden kalan tek kişi olarak, servetinizi almak için mücadele ediyorsunuz.

Ancak, artık servetten daha önemli bir korkunuz daha var; çünkü orada gördüğünüz şey, sadece ölüm değildi.

Özellikler: Hırsızlık, sosyete bilgisi, etkileyici konuşma, çekicilik, ilaç bağımlılığı, sosyalleşme, kandırma
Night EagleNight Eagle
Üye
17) Eski Sporcu - Alındı

Bedensel sağlamlığınız ve sağlığınız sizin için herşeyden önemliydi. Çünkü siz, hayatınızı spor yaparak kazanıyordunuz.

Ancak bir gün, herşey altüst oldu. Geçirdiğiniz kaza, ayak tendonlarınıza zarar verdiği için bir daha spor yapamayacağınızı söyledi doktorlar. Yüzünüze, hiç acımadan. Sizin için dünyanızı yıkabilecek bir haber, onlar için sıradan bir hadiseydi sanki.

Tüm ideallerinizi yitirdiniz. Hayallerinizi, hırsınızı... Tek yakınınız olan üvey amcanız ile kavga ettikten sonra, bir gece amcanızın cüzdanı ve altın kol saatini de alarak, başkente gitmeye karar verdiniz. En azından, orada yeni bir hayat kurabileceğinizi ümid ediyordunuz. O gece, tüm yıkılan hayalleriniz ile otobüse bindiniz.

Bir kaza hayatınızı karartırken, başka bir kaza bu hayatın sonunu getirebilir miydi?

Özellikler:
Atletik yapı, spor yeteneği, yakın dövüş yeteneği, hırsızlık, ilkyardım bilgisi
Night EagleNight Eagle
Üye
18) Dolandırıcı - Alındı

Kendinizi bir dahi olarak görüyorsunuz. Hatta bir filozof. Çünkü, hayatta alabileceğiniz tüm risklerin hesaplamasını yapabileceğinize inanıyorsunuz. Sizin için tehlike ne kadar büyük boyutta olursa, karşılığında alınacak ganimet o kadar fazla olacak. Bu amaçla yaşıyorsunuz, daha doğrusu, amaçsız yaşıyorsunuz. Yarın nerede olacağınızı bilmiyorsunuz, ancak hayatta gelmeyi istediğiniz yerin burası olmadığını da gayet iyi biliyorsunuz.

Ne var ki, büyük bir "iş"in ardından, bir bavul dolusu para ile Berlin'e dönerken yolda karşılaşacağınız kazada göreceklerinizi, hayatınızın sonuna kadar unutamayacağınızın farkındasınız. Ancak farkına vardığınız bir şey daha var: Şahit olduklarınız, yanınızdaki ağzına kadar para dolu çantayı değersiz kılabilecek kadar muazzam.

Ne kadar riske girersen, o kadar fazla kazanırsın.


Özellikler: Yalan söyleme, dolandırıcılık, kanun bilgisi, baştan çıkarma, kimlik değiştirme, silah kullanma
Night EagleNight Eagle
Üye
19) İtfaiye Şefi - Alındı

Alevlerin arasında iken, cesaretiniz tek sahip olduğunuz şey. Ne çevikliğiniz, ne elinizdeki balta, ne de adamlarınız... Eğer o alevlerin arasına dalamazsanız, hiçbirisi işe yaramaz.

Ama o gece cesaret edemediniz. Adamlarınızın cesetleri önünüzde seriliyken, cesaretinizin bir anlamı kalmamıştı çünkü. Onların parçalanmış bedenlerine bakmaya cesaret edemediniz. Arkanıza bakmaya cesart edemediniz. Alevlerin ortasına yeniden dalmaya, cesaret edemediniz...


Özellikler: Yakın dövüş silahı kullanma, patlayıcı bilgisi, hayatta kalma, hayvanlarla iletişim, liderlik
Night EagleNight Eagle
Üye
20) Hacker

Sizin için internetin ne için olduğu değil, ne şekilde kullanıldığı önemli oldu şimdiye kadar. Gerek egonuzu tatmin etmek, gerek zengin olma hayallerinizi gerçekleştirmek bir bilgisayar korsanı oldunuz.

İmrenerek baktığınız korsanların hiçbirisine ulaşmak kolay değildi elbette, kendinizi bu ortamda tanıtabilmeniz gerekliydi önce. Bu nedenle, sırf ün yapmak için, özel bir şirketin arka kapısını buldunuz. Olaylar başta tahmin ettiğiniz şekilde ilerledi, fakat işler devam ettikçe ne denli büyük bir olaya bulaşmış olduğunuzu anlamanız pek uzun sürmedi.


Özellikler: Bilgisayar bilgisi, hacking, yüksek zeka, bilgisayar korsanlığı
Night EagleNight Eagle
Üye
21) Ambulans Görevlisi - Alındı

Geceleri ölümün eşiğinde gezmek... Sizin için en uygun tanım bu, çünkü Berlin'in en yoğun hastanelerinden birinde ambulans şöförü olarak çalışmaktasınız. Aracın arkasında yaşam ile ölüm arasında gidip gelen birisinin varlığı size artık sıradan bile geliyor. Ama bazı geceler, kendinizin bile hangi çizgide olduğunu idrak etmekte güçlük çekiyorsunuz. Çok kan gördünüz, çok fazla yaşam, çok fazla ölüm... Berlin'in düz, soğuk caddlerinde; karanlığın ve ölümün nasıl birşey olduğunu hissediyorsunuz adeta. Siz daha da hızlandıkça, o çizgiye vardığınızı hissediyorsunuz.

O akşama kadar, herşeyi gördüğünüzü sandınız. Diğer tarafa geçmenin serinliğine alıştığınızı... Belki de, ölüm hakkında bildiğinizi sandığınız herşeyi yanlış biliyorsunuz.


Özellikler: İleri sürüş becerisi, sağlık bilgisi, acil yardım, empati, insomnia
discussioncontroller