3G
Aranel
Üye
[img width=100 height=100]http://www.teknoblog.biz/wp-content/uploads/2009/07/vodafone-3g.jpg[/img]

Dün başladı bildiğiniz üzere, ben Vodafone üzerinden önkayıt yaptırmıştım zaten. Yalnız servisler konusunda bilgisi olan biri var mı? Mesela Internet Ayarları gibi? Benim Vodafone Internet olarak kayıtlı bağlantım EDGE'i tercih etmekte ısrarcı. Sadece Vodafone Live! a 3,5G ile bağlanabiliyorum.

Vodafone için konuşursam, 3G şu:

• [li]Görüntülü konuşmaca tabii. Hiç deneyecek fırsatım olmadı ama iyi çalıştığını söylüyorlar.[/li]
    [li]Mobil Televizyon. Fiyatı çok uygun, aylık 5 TL, ilk ay bedava. Bedavayı kullanıp sonraki aya iptal de ettirebilirsiniz. Yalnız şuan stabil çalışmıyor, uygulamayı alamadım, paket üyeliğim onay bekliyor falan. Çabalamak lazım.[/li]
    [li]Yüksek hızda, yükset fiyatta Internet. Vodafone Live dışında deneyemedim, benim beceriksizliğim olabilir. Live da 10 saatte açılmadı zaten.[/li]

Ha ama en saçmasapan yerde bile çekiyor 3G, Vodafone o işi iyi kıvırmış, bir tek şehrin hafifçe dışına çıktığımda 3G'den düştüm, onun dışında kapsama alanı oldukça iyi, gerçi oturduğum yer şehrin nispeten gelişmiş bir yeri olduğundan bana öyle gelmiş de olabilir. Yalnız servis hiç stabil değil, full çektiğine çok nadir şahit olabiliyorsunuz, onda da nasıl seviniyorum zaten :P Bazen hat o kadar kötüleşiyor ki telefon otomatik olarak 2G'ye dönüyor ve bir kaç dakikalığına geçmiyor 3G'ye. Vodafone şebekesi bu gün baya problemli sanırım, attığım 3-4 SMSden en az birinin güme gitmesinden belli. Düzeltirlerse süper olacak.

Bir de 3G çok tüketiyor bataryayı. Vallahi kurcukladığımdan falan değil, elimi bile sürmesem gün içinde tükeniyor şarj, Nokia N96 kullanıyorum. Sinir bir şey bu. Gerçi şebeke asla tam çekmediğinden telefon ekstradan abanıyor sanırım baz istasyonuna, o yüzden olabilir.
Misafir
Ben 3G kullanmayı düşünmüyorum... Aslında bu başlık 3G ile ilgili bilgi verme başlığı da olabilir, ancak fikrimi belirteyim dedim.
TURGON
Üye
En başta bu tarz problemlerin olması normal bana göre. Bir kaç ay içinde sistemin oturacağı şüphesiz.

Benim için 3g'nin telefonda bir önemi yok. Döndüğümde, Turkcell'den modem alıp, netbook'a takmayı düşünüyorum. Fiyatlar da mobil internete göre uygun geldi bana. Tabi bir de bu işin vergi boyutu vs var diyorlar. Gelince bakarız onlara da.
CRAZY Hero
Üye
Bence 1 yıldan önce el sürülmez bu naneye.
AlphariusAlpharius
Üye
3G'ye geçen 121. ülkeymişiz.. Maşallah. Kalan 71 ülke de Afrika ve Pasifik ada ülkeleri falandır herhalde.
Jedi Panelvan
Üye
G.., Göbek, Göğüs. Budur :)

Ayrıntı için;

http://www.ntvmsnbc.com/id/24988094/
Misafir
Ayni MarzîAyni Marzî
Üye
Acaba sınırsız paketleri olacak mı dizüstü bilgisayarla bağlandığımızda? Eğer olursa harika bir durum bu, yazlık paketlerden gına geldi valla. Bu arada görüntülü telefon da zevkliymiş yine =)
TURGON
Üye

Acaba sınırsız paketleri olacak mı dizüstü bilgisayarla bağlandığımızda? Eğer olursa harika bir durum bu, yazlık paketlerden gına geldi valla. Bu arada görüntülü telefon da zevkliymiş yine =)

Büyük ihtimal olmaz. Hem açıkçası böylesi daha iyi. Sınırsız olması durumunda, çoğu insan downloada vuracağından, özellikle şehir merkezlerinde 3gnin işkence haline gelme durumu var.
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
TURGON dedi:

Büyük ihtimal olmaz. Hem açıkçası böylesi daha iyi. Sınırsız olması durumunda, çoğu insan downloada vuracağından, özellikle şehir merkezlerinde 3gnin işkence haline gelme durumu var.

Zannetmiyorum, ona göre çalışıyorlar zaten, onları dikkate alıyorlar da yapıyorlar. Üç kuruşluk şirket değil hiç biri.

Edit: Vazgeçtim zannediyorum, sınırsız kelimesini atlamışım :D
Babatorika
Üye
Cep telefonlarından tiksinen biri olarak, 3g sayesinde iki kat daha çok tiksinir oldum şu meretlerden.

Lafını ede ede bitiremedi kanallar. Sanırsın ki uzaya çıktık.
discussioncontroller