TURGON
Üye
3g'nin benim için telefonda hiç bir değeri yok. Benim derdim, modemi netbook/laptop'a takınca, saç baş yolmadan nete bağlanabilmek. Özellikle evden uzak olduğum durumlarda mükemmel oluyor.
cemreserpal
Üye
3G önemli değil o kadar, cidden ama, türkiyeden nerdeyse bir yıl kadar önce geçtik de yine görüntülü konuşan bir elin parmakları kadar insanlar var burda KKTC oluyor efenim, 3G modem dersen, o kadar kötü değil, mesela dizüstünü alıp başka yerlerden de rahatça girebilirsin internete, fakat daha herkes alışmadığından görüntülü konuşma o kadar etkileyici değil (bence :) )
Babatorika
Üye
TURGON dedi:

3g'nin benim için telefonda hiç bir değeri yok. Benim derdim, modemi netbook/laptop'a takınca, saç baş yolmadan nete bağlanabilmek. Özellikle evden uzak olduğum durumlarda mükemmel oluyor.

Tabii, o konuda çok yararı olur -adam akıllı işliyorsa eğer.
TURGON
Üye
Tam aksine 3G'nin önemi büyük. Sadece piyasaya gösterildiği gibi görüntülü konuşma olarak algılamayın. Aynı anda hem ses hem de görüntü transferine imkan vermesi dışında, HSPA+ sayesinde 10-12 Mbit'e kadar kablosuz (Bir nevi Wimax) bağlantıya sahip oluyorsunuz. Bu derece yüksek hızda bir bağlantının kablosuz olarak sağlanması oldukça büyük bir gelişme.

Bunun dışında 2G'ye göre, kullanılan şifreleme yönetminin yenilenmiş durumda. Bu şekilde nete gönderdiğiniz veya netten aldığınız veriler çok daha güvenli bir kriptolojiyle size ulaşıyor. Bunca zaman bankalar wap üzerinden işlem yaptırdı 2G ile. Bunların güvenirliği hiç sorgulanmadı bugüne kadar.

3G'nin bana göre en önemli noktası da, mobil internetin, bizi süründürmeden çalışabilecek bir hıza ulaşmış olması ve işe yaramayan PCMCIA modemlerden kurtulmuş olmamızdır.
seyfoyun
Üye
Ben 2005'te Malezya'ya öğrenci olarak gittiğimde, 3G, 3. senesini kutluyordu. Yıl 2009. 7 sene olmuş. Bir olayı da olsa 3G'nin.
Helluin
Üye
3G iyidir,lte var oda güzeldir,4G de güzel olcak :D
falanca17
Üye
Şimdi kız arkadaşım arayacak;

Nerdesin?
Evdeyim.
Aç. Bakalım kamerayı evde misin?

Bu ve bunun gibi versiyonlar bir sürü insanla yaşanacak. Bir insanla görüntülü konuşmanın pek bir çekiciliği yok. Sadece bir birine özlem duyan kişiler veya bişey göstermek isteyenler için ideal bir özellik :D Benim için tehlikeli bir özelliklik. Kesinlikle destekleyen bir telefon almam.

Bu arada bugün haberlerde duydum. Sadece bir günde, İngiltere'nin bir yılda kullandığından daha fazla kullanmışız bu özelliği. Çok meraklı bir milletiz :S
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye

Tabii, o konuda çok yararı olur -adam akıllı işliyorsa eğer.

Evet, adam akıllı işliyor. Büyük ihtimalle bir kaç güne de alırım modemi, dowloadda acayip kolaylık sağlıyor, çok hızlı indiriyor çünkü.
TURGON
Üye
Esas öenmli olan, şehir merkezi dışındaki performans... Dağın başındayken de o hızı sunabiliyorsa, çok iyi.
SwooshSwoosh
Üye
falanca17 dedi:

Şimdi kız arkadaşım arayacak;

Nerdesin?
Evdeyim.
Aç. Bakalım kamerayı evde misin?

herkesin dilinde de bu örnek var. ne kadar meraklı milletmişiz dikize.
discussioncontroller