3G
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
TURGON dedi:

Esas öenmli olan, şehir merkezi dışındaki performans... Dağın başındayken de o hızı sunabiliyorsa, çok iyi.

Bildiğim kadarıyla telefon çeken yerde o da iyi performans veriyor. Yarın akşam babam gelsind e bir sorayım, net bir şey söylerim.
Eaststreetz
Üye
3G'nin en büyük teknik ezikliği zaten kapsama alanının düşük olmasıdır. 4G'nin getireceği bir yenilik de 3G'den fazla kapsama alanı sunması. Dağda taşta 3G'nin fazla performans vermesini beklemeyin yani.
TURGON
Üye
Normlade telefonun her çektiği yerde 3g olmayabilir. Ancak sağlam altyapı hazırlanmışsa yine performans alınıyor. İngiltere'de O2 kullanıyorum şu an. Burada o konuda sıkıntı çekmiyorum. Sistemin oturmuş olmasının da etkisi yüksek elbette.

4g de 3g'nin olduğu gibi, kurulan sisteme bağlı olarak kapsama alanı sunacaktır. Ne kadar geniş olacağı, bizim operatörlere bağlı kalacak yine.
Eaststreetz
Üye
Kurulan sistem 4G altyapısına sahip olacağı için kapsama alanı 3G'den fazla olacaktır :)

Dikkatinizi çekerim uzun süredir konuşulan şey 3G'nin kapsama alanının az olması. Turkcell'in çektiği her yerde 3G çekecek diye bir şey yok. Dolayısıyla 3G teknolojisi GSM Operatörünün normal sinyalinin olduğu her yerde değil. Bu ezikliği giderecek şey de 4G olacaktır. Kapsama alanı über olacaktır. Bkz. WiMax :)
seyfoyun
Üye
Mesele cep telefonu olunca, millet aşırı ilgi gösterebiliyor. Cep telefonumuz herşeyimiz bizim.
blown
Üye
daha doğru düzgün deneyemedim şu 3g yi.tatil için edremite geldim. şehir merkezinden 200-300 metre uzaklaşıyorum 3g çekmiyor.yani kıl oldum diyebilirim.

dip not: turkcell e erken kayıt yaptırmıştım 1 saat bedava görüntülü konuşma vercez dediler.görüntülü arayayım dedim aramadı.yine bi hinoğlu var bu işin içinde ama neyse? (kontör olmadığından da vermemiş olabilirler :D )
discussioncontroller