Kahvekolikler Kulübü
Electronation
Üye
sabah uyandığınız zaman ilk işiniz kahve yapmaksa, kahve içemeden duramıyorsanız. afyonunuzu patlatmak için koyu türk kahvesine ihtiyacınız varsa burası sizin kulübünüz.

benim kahve tercihim tek şekerli türk kahvesi. uyusamda uyumasamda aynı yorgunluk derecesine sahip olduğumdan beni ayıltabilen tek şey bu kahve.
Misafir
Sen mi yapıyorsun?Yani sabah kalkıp uğraşıyosun cezveyle falan?Ben de severimde yapmaya üşeniyorum :D
Electronation
Üye
evde en iyi kahveyi ben yapıyorum :) öyle fazla katakulli bir iş değil ya. suyu kahveyi şekeri doğru orantıda koy pişir.
AlphariusAlpharius
Üye
Sabah işe gitmeden önce bir bardak iyi gider. Filtre kahve tercihimdir. Nescafe'den nefret ederim.
deddodeddo
Üye
Kahve beni zerri etkilemez, kafeine karşı bağışıklığım var resmen ancak akşam güneş battı mı bir Türk kahvesini her zaman ararım. Kahve deyince kafamda canlanan da yine Türk kahvesidir. Espresso ve telafuz edemediğim bir milyon adet diğer kahve türüne bir türlü ısınamadım ben.
Electronation
Üye
neskafe, cafe crown tarzı üçü bir arada hazır kahveler benimde hoşuma gitmiyor pek. türk kahvesini tek geçerim ben. iyi pişirildimi ondan lezzetliside yoktur yani.
Misafir
Türk kahvesi çok ağır geliyor bana.Ben genellikle 1lt soğuk süte 3-4 kaşık nescafe gold ve 4-5 kaşık şeker koyup çalkalıyorum.Köpüklü köpüklü ohhhh mis.
AlphariusAlpharius
Üye
Türk kahvesini sosyal ortamda içmeyi seviyorum, niyeyse kafamda öyle bir imge oluşmuş. Türk kahvesini keyif için, sabah içilen filtreyi zorunluluktan (ayılmak için) içiyorum.
Electronation
Üye
soğuk kahve içmek istersem sadece nescafe bol kahve kullanıyorum şekersiz buz ve su ile miksere atıp çırpıyorum bunları öyle içiyorum.

türk kahvesini, kurukahveci mehmet efendi den alıyorum. kadiköyde biliyorsunuzdur.
Galadriel
Üye
Tam yarım saat önce kahvemi içerken 'Ya şöyle bir konu açsam diğer bağımlıları da bulsam konuşsak' diyorken hoop bu başlığa rast geldim.

Kahve benim için çok şeydir.Bir tutkudur.Türk Kahvesi ayrıca diğer kahvelerden daha yararlıdır.

Gel gör ki yapmayı çok iyi beceremem yaptıklarım pek yoğun kahve tadını vermiyor bana varsa işin ehli biri anlatsa sevinirim bu konuyu.

Öte yandan bu hazır kahveler içinde önceden üçü 1 arada falan içebiliyordumda artrık olmuyor.Daha yoğun tatlar istiyorum.Ama her şeye rağmen yumuşak bir tat arıyorsam sıcak suya attığım Nescafe Clasic ile birlikte biraz da soğuk süt ilave ediyorum.En azından süt tozundan lezzetli oıuyor ve tadı damağınızda hissedebiliyorsunuz.

Edit:İmla
Fool Arcana
Üye
Kahve + Kola

Uzun RP gecelerinin vazgeçilmezi.
discussioncontroller