Kahvekolikler Kulübü
FaironFairon
Üye
Çaya alışmak için yanınızda sürekli çay içen arkadaşlarınızın olması gerek. Normalde ben de çok içmezdim çay ama öyle bir sene çay bağımlısı arkadaşlarla sürekli çay içince vazgeçemez oldum bende.
Mister NO
Üye
bu konu sayesinde çayda kafein olduğunu öğrendim.
__skytalker____skytalker__
Üye
Tavla oynamaktan ben de çay içer oldum. Hala evde yapacak yada tiryaki değilim ama oturdum mu biryere içiyorum. Bu aralar kivi çayına sardım ama. Kendisini hiç sevmem ama çayı çok güzel lan.
kurtkapankurtkapan
Üye
Ben her sabah kahvaltı yapan bir insan olduğum için illa içiyorum. Dışarıda da hadi içelim denirse her zaman içerim. Yoksa hadi bi tavla/batak yapalım muhabbetlerini pek sevmem yani.
PiranhaPiranha
Üye
Ben her türlü kahvemi çayımı içerim abi. O olsun bu olsun da içeyim de demem. Birşeyler yerken atıştırırken vede özellikle kışın soğuklarda kahvenin çayın zevki tadı daha bi başka onu diyorum. En azından kola gibi asitli içeceklere göre de daha zararsız faydalıdır buda var.

O değil de En son mesaj tarihine baksanıza abi :uhoh2: onuda ben yazmışım 25 Şub 2011 14:25. Şimdiye kadar aklınız nerdeydide gelip yazmamışsınız şuraya vay keratalar vay :D

Eytci ve HOX üsteki görüşlerinize katılıyorum. Çay da Kahve de nefis gider ama yerine ama zamanına göre. Özellikle soğuk kış günlerinde kahvenin çayın zevki bir başka olur kıymeti bilinir, Yaz ayları sıcağında pek aklımıza gelmiyor işte. Kahveyi tek başına içerim de Çay kuru kuru gitmez ya, börek çörek poğaça kahvaltıda vazgeçilmezimdir.

RedBeardRedBeard
Üye

Çaya alışmak için yanınızda sürekli çay içen arkadaşlarınızın olması gerek. Normalde ben de çok içmezdim çay ama öyle bir sene çay bağımlısı arkadaşlarla sürekli çay içince vazgeçemez oldum bende.

Napıyon la cemaat evinde mi kaldın ne yaptın. :D

Sabah kahvaltıda çay içmeye bayılırım. Eğer kahvaltı etmeme yarım saat gibi bir süre varsa, tadına vara vara kahve içerim. =)
JerryJerry
Üye
Sabah çay, öğlen zift gibi sade bir kahve veya türk kahvesi, akşam yeşil çay.

Türkiye'de sudan çok siyah çay içildiğini de unutmamak lazım :)
Mister NO
Üye
geceyi yine uykusuz geçirdiğimden sabah kahvvaltının yanında yeşil çay içeyim dedim cidden attı uyku sersemliğini.şimdi akşama kadar zıbarmamam lazım.
JerryJerry
Üye
Yeşil çay harbiden abisine hiç benzemiyor. Ben hayatımda bu kadar hafif, bir o kadar etkili başka bir içecek görmedim. O kadar faydasının üstüne bir de deli gibi yağ yakıyor.
DharkanDharkan
Üye
İyi iyi böyle bir başlık varmış.

Kahve makinesi alacağım, öneri ve bilgilendirmeye ihtiyacım var. Bir de kapsül kahve makinesi kullanan varsa biraz bahsedebilir mi.
discussioncontroller