Kahvekolikler Kulübü
PiranhaPiranha
Üye
Rajaz,
Monarch (yeşil paketde) tavsiye ederim. diğeri sarı paketli dediğin belki Nescafe Classic gibi olanıdır. bizim dediğimiz ise özel kağıt filtresiyle süzerek yapılan tadı kokusu keyfi bambaşka olan kahve...

Nuvole Bianche,
Kahve konusundaki alıntıladığın yazı gerçekten güzelmiş yakışmış... bencede günde 2 kahve kupası/bardağı/fincanı (artık ne diyorsanız) fazla içmemek en iyisi. ben mesela Jacobs Monarch varsa günde tek büyük fincan yetiyor onun keyfi orda. ama Nescafe Classic olsa öğle sonrası bir fincan akşama bir tane daha içerim yeter günde 3 fincan bile olabilir de işte fazlasına vücut sağlık için sakıncalı olur gereği yok böyle yapmaya... Çay olsa arka arkaya 4-5 bardak götürürüz tabiki...
HOXHOX
Üye
bu kahveye bukadar bağlanmak nedir yahu :D. tenefüslerde, neredeyse okulun yarısından fazlası kahve alıyordu. adeta mainstream öğrenci profilini tamamlayan yegane bi aksesuardı. ben de içerim aradabi ama öyle hergün, her saat içsem bigün kapı çalar ve gına gelir.

bi de kahve ve çay içmediğimi öğrenmek nedense insanlarda şok etkisi yaratıyor. genelde bana kahve ısmarlamak isteyen biriyle aramda şu diyalog geçiyordu:

-kahve ister misin?
-hayır içmiyorum ben.
-ne içion sen çay mı?
-hayır hiçbişey içmiyorum.
-neden?
-sevmiyorum
-nasıl sevmiyon yaa
-öyle işte, kahvaltıda bile içmiyorum, yarım bırakıyorum çayı (şaka değil :()
kurtkapankurtkapan
Üye
çay içmiyor. burn the heretic.
earl grey tea içiyorum şu an. bergamotlu yani. çoğoş.
SwooshSwoosh
Üye
bir insan nasıl çay sevmez aklım almıyor. dünya üzerindeki en şahane şeylerden biri adeta
HOXHOX
Üye
tek başına çayı sevmiyorum cidden :(

ama olmak zorunda olduğu yerler var. mesela kahvaltıda olmak zorunda yoksa çok kuru oluyor. bisküvinin yanında olmak zorunda. poğaça, börek aynı şekilde :(.
AlphariusAlpharius
Üye
herkes ingiliz
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
baya gereksiz bir şey çay
EytciEytci
Üye
Kahve sadece Türk kahvesi veya filtre kahve olduğunda zevklidir :) Pek çok faydası dahi vardır. Çay gereksiz olur mu :) Özellikle evde demlenmiş "koyu" bir çay içmek için pazarları erken kalkıyorum :)

NOT: İkisini de sade(şekersiz) içmenizi öneririm gerçek tatları o zaman ortaya çıkıyor.
PiranhaPiranha
Üye
O değil de En son mesaj tarihine baksanıza abi :uhoh2: onuda ben yazmışım 25 Şub 2011 14:25. Şimdiye kadar aklınız nerdeydide gelip yazmamışsınız şuraya vay keratalar vay :D

Eytci ve HOX üsteki görüşlerinize katılıyorum. Çay da Kahve de nefis gider ama yerine ama zamanına göre. Özellikle soğuk kış günlerinde kahvenin çayın zevki bir başka olur kıymeti bilinir, Yaz ayları sıcağında pek aklımıza gelmiyor işte. Kahveyi tek başına içerim de Çay kuru kuru gitmez ya, börek çörek poğaça kahvaltıda vazgeçilmezimdir.
ReyCey98ReyCey98
Üye
Ben de kahvaltıda çay içemiyorum baygınlık geliyor akşam denk gelirse içiyorum bir tane(o da soğuduktan sonra tek seferde.)
discussioncontroller