Zaman makineniz olsaydı? & Zamanda yolculuk mümkün müdür?
CeNedra
Üye
işte ama yanlışlık burda.zaman makinasıyla geçmişe direkt müdahale olmuyordu hatırlarsanız. yani kötü bir olayı, ya da anneye söylenen kötü bir sözü gidip değiştiremezsiniz. çünkü geçmişe gidince iki tane sizden bulunacak. geçmişteki siz sizi görürse judas ın belirttiği gibi "paradoks" meydana gelir. ya da evrende kaos işte.  gerçi öbür siz tuvalteyken annenizden gidip özür dileyebilirsiniz ama onu şimdi de yapabilirsiniz.:D yani bir olayı değiştirmek zor ve riskli.

böle ciddi ciddi konuşmak da pek bir zevkli yahu. sanki varmış gibi zaman makinası :P
neyse ben gidip biraz daha plütonyum alayım :P
Laçin
Üye
Hemen icat etmeliyim! ama,ama ben o kadar akıllı değilimki :( neyse başkası icat eder ;D ve evet şu paradoks beni çok ürpertiyor.
CeNedra
Üye
evet ürkütmeli çünkü korkunç bişi paradoks ;D
demem o ki zaman makinasını turistik amaçlarla, rönesans dönemini ya da lale devrini görmek için falan kullanmak gerek. bişileri değiştirmek için çok riskli :)
hannibal_king
Üye
Evet riskli ama bazı, "göze alınabilecek" risklerde olabilir bence. Mesela ben bu başlığı görünce direk, "Atatürk'e çok iyi bir doktor ve ilaçlar gönderirdim." dedim. Tarihi değiştirmek riskli ama ben bu riski göze alırdım.
Misafir
Zaman makinem olsaydı üstteki Onaga'nın verdiği ayarı ben verirdim.

Ya da vizelerden öncesine gidip çıkacak soruları bilerek sınavlara hazırlanırdım. Bütün derslerden kalmazdım en azından (düz adamım işte napim).
Onaga
Üye
Kimseye ayar verme gibi bir amacım yok. Sadece şaka yapmak istemiştim. Hatta topici değiştirmeni de istemezdim...
Dexter
Üye
müziklerin mükemmel iyilerin undercover polis, kötülerin de iyi taklidi olduğu ve entrikaların döndüğü, dedektif hikayelerine gebe olan 1940-1950 yıllarına giderdim. seviyorum o duyguyu bana yaşatan müzikleri de...
CoraxCorax
Üye
Ben uyuzluk olsun diye komünist rusyanın kurulduğu döneme gidip adamlara "bak hacı şimdi siz kuracaksınız devleti ama yazık olacak bak çökecek koca devlet benden söylemesi bu arada hitler de size saldıracak önleminizi alın babuş. hadi kendine iyi bak yengeye selam" diyip kaçardım :D
SwooshSwoosh
Üye
Geleceğe Dönüş'de maç sonuçlarının olduğu bir kitap buluyordu falan filan ya, ben de yapabilirdim onu, çok güzel olurdu. İddaa'dan fena para kırardım...
ForzaeagleForzaeagle
Üye
"Bk." lerimin sonuna "z" eklerdim.Hayır , o kadar kaba bir insam değilim de ondan.Bir de Swoosh'tan kitabı alıp fotokopi yaptırırdım.
discussioncontroller