Zaman makineniz olsaydı? & Zamanda yolculuk mümkün müdür?
tolga_pctolga_pc
Üye
Eğer böyle bir imkan olsaydı dolaşacağım yerler kısmen belli :) Pevgamber efendimizin dönemi,Atatürk dönemi,osmanlı dönemi,Dinozorların yaşadığı dönem Ve bebeklik halimi görmek isterdim geçmişten :)) İlerisinden bişey görmek istemiyorum şahsen :/

Beğenenler: westgrey

FaironFairon
Üye
Hehe
salih32salih32
Üye
Geleceğe gidip en gelişmiş fotoğraf makinesini alır, geçmişe gidip evrenin başlangıcına dair bol bol foto çekerdim. Günümüze gelip bilim adamlarına bu fotoları verdikten sonra "çözün ulean!" derdim.
4munet4munet
Üye
Leonardo üstadın yanına giderdim. Başka bir isteğim yok gayri.
QuendarthQuendarth
Mod

Geleceğe gidip en gelişmiş fotoğraf makinesini alır, geçmişe gidip evrenin başlangıcına dair bol bol foto çekerdim. Günümüze gelip bilim adamlarına bu fotoları verdikten sonra "çözün ulean!" derdim.

Evrenin başlangıcında nasıl hayatta kalacaksın?
kurtkapankurtkapan
Üye
Bi bakıp çıkıcak. asdf
Harrab
Üye

Zaman makinen var, hala evrenin sırları, big bang, hede hödö ile mi uğraşacaksın? =)
salih32salih32
Üye

Evrenin başlangıcında nasıl hayatta kalacaksın?

Zaman makinem var abi o dert olur mu sence :D

Zaman makinen var, hala evrenin sırları, big bang, hede hödö ile mi uğraşacaksın? =)

Kendi merakımı da gidermiş olacam işte :smart:
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Sabah sabah doctor who izleyince adamın aklı bulanıyor. Aranızda okumuş ve konuya benden daha vakıf kişiler var ise bazı sorularım olacak:

- Grandfather paradox denen olayla ilgili kafam karışık. Şimdi söylenildiği gibi, eğer geçmişe gidip dedemi öldürürsem hiç doğmamam gerekiyor. Fakat hiç doğmadıysam gelecekten geçmişe nasıl yolculuk yapıp dedemi öldürdüm? Bazı yerlerde okuduğuma göre, dedemi asla öldüremem. Vursam da bıçaklasam da ölmeyeceği yazıyor. Sebep sonuç ilişkisini bozduğumuz için hiçbir şekilde bu görevi yerine getiremeyeceğimiz söyleniyor.

- Ya da doctor who'nun Blink bölümündeki weeping angels muhabbeti var mesela. Diyelim ki bir gün eski bir depoda weeping angel denen yaratıklar tarafından saldırıya uğradım. Beni 1 sene önceye, geçmişe yolladı. 1 sene sonra gidip aynı depoya aynı saatte varsam, kendimi görürüm. Eğer kendimi kurtarırsam, nasıl geçmişe gidip 1 sene bekleyip aynı depoyu bulup kendimi kurtarıcam?

Doktorun dediğine göre kendini görmen veya kendine müdahele etmen evrenin anasını belleyip üçte ikisinin yok olmasına sebep oluyor.

Beynim yandı şerefsizim.
Geass
Üye
Doctor Who'yu seyreden bir arkadaşım da bahsetmişti senin dediğinden abi. Hadi kendine müdahale etmenin yarattığı zararı anlayabiliyorum az buçuk ancak kendini görmenin evreni nasıl yok ettiğini hiç anlamıyorum. Kendini görme denilince aklıma HP: Azkaban Tutsağı geliyo. Hermione'nin olayı. Sonuçta gelecekten gelip kendini görsen ve müdahale etmezsen ki bu iki durumda da ne geleceği ne geçmişi değiştirebilme şansın oluyor, hiç bir zımbırtının olmaması gerekiyor diye düşünüyorum.. Fringe'deki Observerlar misalı.

Grandfather paradox dediğin şeyi okuyunca da aklıma Back to the Future geldi ama sanırım onda da mantık hataları falan varmış. Böle birden resimlerden kaybolma olayı falan olmazmış :D Yinede mantıklı gelmişti izlerken.
discussioncontroller