Zaman makineniz olsaydı? & Zamanda yolculuk mümkün müdür?
Infrawhite
Üye
İ. Evren dedi:

İşte sen dedeni öldürünce tarih yeniden yazılıyor. Sanki evrende hiç var olmamışsın gibi öldürdüğün an yok oluyorsun direkt. Dedeni öldürdüğün andan itibaren sensiz bir evren oluşuyor. Sen aslında hiçbir zaman yaşamamışsın gibi oluyor. Bu da tarihin daha doğrusu zamanın yeniden yazılması demek.

Şey gibi düşün bunu, paradoks olmadığını veyahut zamanın düz bir çizgi olmadığını, dedeni öldürme mevzusunun zamanda ekstra eylemler düzeni olduğunu düşün. Sen doğmuşsun ki dedeni öldüren olmamış, bu demek değil ki sen onu öldürememişsin.

Bi' de alternatif evrenler mevzusu var. Onlar apayrı bir mevzu. En azından diziyi bitirseydin sormazdın bunları hani.

Öldürdüğün an yok oluyorsun da geriye "noldu lan" diyen babaannen kalıyor :P. Adının dede paradoxu olmasının sebebi bir paradox olması, yani lönk diye cevabını veremiyoruz şöyle olurdu diye.
PersonaPersona
Üye
Oha @Infrawhite gelmiş
Saygılar, sevgiler efendim.

Beğenenler: RedBeard, Fairon

acdervisacdervis
Mod
Muhtemelen ilk sayfalarda yazmışımdır ama;

*1930'lar Almanyası
*1994 Pink Floyd Pulse Konseri
*Gelecekte başka dünyaları kolonileştirdiğimiz dönemler
*1970'ler Amerikası
*~6000MÖ, neresi olursa olsun.
Infrawhite
Üye
Persona dedi:

Oha @Infrawhite gelmiş
Saygılar, sevgiler efendim.

Merhabalar efenim :). Aşağı yukarı 4-5 yıllık bir zaman yolculuğu yaptım sanırım buralara düzenli uğradığım zamanlardan bu yana.

Edit: 4-5 olmasa da 3.
PotterPotter
Üye
10 sene geleceğe gider belli mangaları,dizileri ve belli aktörlerin iyi filmlerini alır geri dönerdim heralde.hea bir de 1870-1880 istanbul'unu görmek lazım.

edit: YEAH BIFF TANNEN
__skytalker____skytalker__
Üye
Mecha'ların var olduğu bir döneme gider bir mecha cukkalar dönerim.

Ya da birkaç tane alırım döğüştürürüz.
Commander_RadecCommander_Radec
Üye
1450 yılına gider fetih oncesi hazıriıklarda gorev almak isterdim. Buhar makinasını anlatıp butun osmanlı topraklarını tren yolu ile o zamandan baglardım

800 yılları avrupasında biraz fing atardım

Mo 300 yılları roma imparatorlugunda bir tatil iyi olurdu

Mo 2000 yıllarında. Antik yunan sehirlerinde takılırdım

Mo 80.000 mu kıtası veatlantis uygarlıklarını kontrol etmek isterdim

1960 lar a bir yolculuk. Tercih olarak abd

2023 turkiyesine bir ziyaret. Bakalım harbiden bi bok olacakmı diye

2300 yılıherhangi bir yer

50,000 yıl sonrası herhangi bir yer
ultimate_35ultimate_35
Üye
Zamanda yolculuk malesef imkansız gibi ama tek umudumuz var solucan veya karadelikler yada uzay zamani bükerek boyutlar arası yolculuk etmek ama bu son örnek çok zararlıdır çünkü başka boyutta dünya olmayabilir :)

Öncelikle biz dünyalıların zaman tanımı ve ifade edişi çok sorunlu nedeni ise dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi ve güneşin etrafına dönmesine göre bi zaman ölçülüyor evrensel değil zaman göreceli oluyor malesef ama evresnel bir saat veya zaman dilimi yaratabilirsek o zaman gerçekten bir zamanda yolculuğu keşfetmenin kapısını aralarız

Infrawhite
Üye

Zamanda yolculuk malesef imkansız gibi ama tek umudumuz var solucan veya karadelikler yada uzay zamani bükerek boyutlar arası yolculuk etmek ama bu son örnek çok zararlıdır çünkü başka boyutta dünya olmayabilir :)

Öncelikle biz dünyalıların zaman tanımı ve ifade edişi çok sorunlu nedeni ise dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesi ve güneşin etrafına dönmesine göre bi zaman ölçülüyor evrensel değil zaman göreceli oluyor malesef ama evresnel bir saat veya zaman dilimi yaratabilirsek o zaman gerçekten bir zamanda yolculuğu keşfetmenin kapısını aralarız

"the duration of 9192631770 periods of the radiation corresponding to the transition between the two hyperfine levels of the ground state of the caesium 133 atom.[1]"

Saniyenin şu anki tanımı budur. Bence bi hayli evrensel :)

Beğenenler: westgrey

RedBeardRedBeard
Üye
Bakalım uzaylılar kabul ediyor mu bu tanımı. :P
discussioncontroller