Russell'ın Çaydanlığı
Tidus
Üye
Ben ne malmışım. Arkadaşlar gerçekten iyi dayanmış bana. Şu anda ateistim. :)
Tidus
Üye
Tidus dedi:

En iyi arkadaşım bu kitabı okuduktan sonra ateist oldu. Peki ondan sonra ne oldu? İşi gücü Allah'a, dine küfür etmekti. Tabi ilk önce arkadaşlığımız bitti. Hiç ayrılmazdık. Sürekli yanyanaydık. Ama bitiyor dostluklar, saygı olmayınca. İşin açıkçası onun için fazla uğraşmadım. Ben din konusunu kapattıkça, o tekrar açıyordu ve küfür etmeye başlıyordu. Daha sonra bu kendini saldı iyice. Derslerini çalışmıyordu. Nasıl olsa yok olacaktı ve yok olana kadar hayattan faydalanabildiği kadar faydalanmalıydı. Çok yaşamalıydı. Siyasi görüşü de değişti. Komünist oldu. Eylemlere gidiyordu. Böyle yapa yapa sınıfta da kaldı. Tamamen kesildi muhabbet... Demek istediğim; şu an içerisinde bulunduğunuz sitenin html kodlarının belli tesadüfler zincirinin sayesinde oluştuğuna inanmak istiyorsanız... Buyrun inanın. Kimsenin kimseyi birşeyler için ikna etmesine gerek yok. Herkes ulaşmak istediği bilgiye ulaşıyor zaten bir şekilde...

Çok eğlenceli ya. :D

AvenAven
Üye
Güzel hort
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Agnostik olmak daha iyi bence.
Deistim ama deizm/teizm ile ateizimin ileri derecede yobaz birntür olduğunu düşünüyorum.
Hani ateiztler(türkiyedekiler için diyorum) allah bilimsel değil kanıtlayamazsın gibi saçma şylerle geliyorlar. Ama var olmadığını da bilimsel yollarla kanıtlayamıyorsun. Zagen temelinde inanç olan bir şeyi mantıksal savlar ve kurallara oturtamazsın ki. Çünkü olan şey buna izin veremez. İnanç zaten kurallara oturyulamayan ve olasılık ötesi şeyler içindir.
Bu yüzden çok malız
discussioncontroller