Napoleon: Total War
RelentlessRelentless
Üye
İkisini de normal yaparsanız sorun olmaz aslında, onun haricinde ek ayar getiren bir mod felan duymadım.
OceaN
Üye
Yeni Total War forumlarının açılması sebebiyle Sega ve CA forumlara üye olan herkeze bedava 10th Hussars birimini hediye ediyor.Detaylar http://www.forum.divaniharp.com/index.php?page=Thread&threadID=1038
RelentlessRelentless
Üye
Açıkçası oyun çıkalı uzun zaman oldu ama ben hala alışamadım bu NTW'nin savaş kısmına.
Aslında oyunun vaat ettikleri çok güzel, vermek istedikleri falan. Mesela ben M2TW'deki ya da RTW'deki savaş içi kontrolü, birim yönetimini sağlayamıyorum NTW'de.
Birimler çok yavaş hareketleniyor bu biraz sıkıntılı. Bunun haricinde bazen ne yaptıklarını ben bile anlayamıyorum, garip garip yerlere gidiyorlar, bazen gider gibi oluyor gitmiyor falan.

Mesela demin bir savaş yaptım Napoleon'a karşı, gayet epik ve zevkli geçti ancak gel gör ki savaşı kazanana kadar 40 takla attım resmen. M2TW olsa çok daha rahat kazanırdım diyebilirim. Hani birimler sürekli kafasına göre hareket etmiyor ve kontrolden çıkmıyor olsa ya da sadece kontrol etmesi daha kolay olsa, dediğin şeyi yapsa hemen. Bu oyunun savaş kısmı çok daha zevkli olabilir.
kurtkapankurtkapan
Üye

Açıkçası oyun çıkalı uzun zaman oldu ama ben hala alışamadım bu NTW'nin savaş kısmına.
Aslında oyunun vaat ettikleri çok güzel, vermek istedikleri falan. Mesela ben M2TW'deki ya da RTW'deki savaş içi kontrolü, birim yönetimini sağlayamıyorum NTW'de.
Birimler çok yavaş hareketleniyor bu biraz sıkıntılı. Bunun haricinde bazen ne yaptıklarını ben bile anlayamıyorum, garip garip yerlere gidiyorlar, bazen gider gibi oluyor gitmiyor falan.

Mesela demin bir savaş yaptım Napoleon'a karşı, gayet epik ve zevkli geçti ancak gel gör ki savaşı kazanana kadar 40 takla attım resmen. M2TW olsa çok daha rahat kazanırdım diyebilirim. Hani birimler sürekli kafasına göre hareket etmiyor ve kontrolden çıkmıyor olsa ya da sadece kontrol etmesi daha kolay olsa, dediğin şeyi yapsa hemen. Bu oyunun savaş kısmı çok daha zevkli olabilir.

Onlarca,yüzlerce adamdan behsediyorsun ama.
Robot değil ki bunlar dediklerini hemen yerine getirsinler.
RelentlessRelentless
Üye
Onlarca, yüzlerce isterse binlerce olsun bu neyi değiştirir? Ben orada adamların gerçekçilik adına öyle yaptığından bahsetmiyordum, M2TW ve RTW'nin aksine birim yönetiminin çok daha kötü ve neredeyse kontrol edilemez olduğunu söylüyordum. Oyunun bir sorunu yani bu.

Sırf gerçekçi olacak diye oynanıştan ödün verilmez. Ki gerçekçi de değil yani.
goo_khangoo_khan
Üye
Savaş tarzının komple değişmesinden kaynaklanıyor Relentless bu galiba. Yürüyüş düzeni falan çok önemli oluyor bu oyunda. Çoğu zaman bi an önce atışa hazırlanabilsinler, ateş yönleri sabit kalabilsin falan diye yürütmek zorunda kalıyoruz. Tüm yürüyüş ve ateş düzenini hesaplayıp alanda birliklere manevra yaptırmaya çalışırken aynı zamanda düşmanın erim menzilini gözden kaçırmamak gerekiyor. Beklemediği anda beklemediği cepheden ateş alan bi birimin düzenlenip, dizilip karşı ateş açana kadar dağılıyor zaten.

Açıkçası çok sevdim ben Napoleon'u ama Roma ya da Medieval kadar oynamadım. Bu yüzden galiba. Bu dönem pek uymuyor sanki Total War yapısına. Bir ateş altında saniyelerin bile önemli olduğu durumlarda birlikler dediğini bi türlü yapamayınca..
turcoman
Üye
@Relentless,

Constantine dostum sen ntw oynuyor muydun ya? Bir ara söyle de atalım 1v1....

Bu arada baktım da toplam 13 saat ntw yapmışsın online olarak hoca, bu oyunu tanıman için yetersiz bir süre bence.Şöyle bir 50 saat oynadıktan sonra hem savaş mekaniğini çözüyorsun hem de oyuna alışıyorsun.

Ben şu an yaklaşık 300 saat oynamışım ntwyi, 100 saatten sonra adam akıllı taktik oturtup favori ülke/birim/seçim'i ayarlıyorsun.Gerisi çok zevkli zaten.

@Goo_Khan,

senle hamachiden medieval 2 oynamışlığımız var 3-4 sene önce, ntw oynadığına göre steam vs.. var, eklersen medieval 2 den sonra ntwde oynarız....

http://steamcommunity.com/profiles/76561198006654579/

steamim, ekle de ntw etw atalım :D

boogieman
Üye
turcoman dedi:

Oyunda oturtacak pek bir taktik yok, bir tek birimlerin yerleşimi ve seçilen birimler önemli gibime geldi benim.
PLANESWALKERPLANESWALKER
Üye
Ntw ve empire total war ikisi bir arada 80 tl.Alınır mı,değer mi?
RelentlessRelentless
Üye
değebilir, kesin konuşmayayım, ben olsam alırım ama.
discussioncontroller