Otomobil Dünyası
DharkanDharkan
Üye
Evlendin mi yav çocuklu aile arabası o
DreamonDreamon
Oyungezer

Bu sadece görsel bir sistem değil mi? biraz alakasız olacak ama mesela o arabaya ait motor sesini falan ekleme imkanınız da var mı?

Ekleyebiliriz ama o zaman gercek sesini bulmak gerekiyor. Lisansli olarak o sesler satilmadigi icin ilgili firmayla anlasmadigimiz surece o is zor :/

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Dharkan dedi:

Evlendin mi yav çocuklu aile arabası o

Yok yahu ama telefon gibi araba değiştirecek değilim, bir de sosyal çevrem sağolsun her yere 4-5 kişi gidiyoruz XD
DharkanDharkan
Üye
Bilmiyorum abi, büyük arabayla trafiğe girmesi sıkıntı. Kuzenimin çocuğu var, o bile aldığı arabadan pişman. Dört kapılı başka bir şey düşünebilirsin.
Üye
92 model mercedes 200E kullanıyorum(öğrencilikten kalan araba XD). O da hayli büyük. Sıkıntı yaşamadım açıkçası.

Beğenenler: Dharkan

hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Dreamon dedi:

Model ne yazik ki referansli yapildi dolayisiyla tutarlilik konusunda kusursuz degil. Kokpit kamerasini da biraz asagida tutmuaum siz dediginizde farkettim. Ayni sistemin vr surumunu de haziliyoruz ama onun biraz daha işi var malesef :)

Peki boyle yazilimda neler gormek isterdiniz daha ke ekleyebiliriz sizce? Set harici ve ozellikle hareket halinde farkli mekanlar dusunuyorz simdilik.

Hareket halinde bir animasyonu benim de ilk aklıma gelen şey oldu, şehir içi, orman yolu vb. ortamlarda. Gece de görme işini düşünmüşsünüz zaten. Belki yine gece far aydınlatma yeteneği öne çıkarılabilir. Dönüş çapı, park manevra kabiliyeti yine bir animasyonla gösterilebilir. Bagaj hacmi bavullarla, kutularla, ya da bisikletle görsel olarak anlatılmaya çalışılabilir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Çeşitli opsiyonlar eklendiği zaman nasıl gözüküyor dışında kullanım kolaylığı ve işlevselliği hakkında, tüketiciyi çekecek şeyler gösterilmesi de gerekli bence.

2017 Opel Insignia Grand Sport hakkındaki düşünceleriniz nelerdir. Temmuz gibi piyasaya sürülecek ama benim epey hoşuma gitti. Ben çok anlamadığımdan dolayı pek sormadan hareket edemiyorum. Eğer başka premium cruiser öneriniz olursa onlara da bakayın XD

Her ne kadar bu son modeli güzel olacakmış gibi gözükse de premium demek zor Opel'e. Başlangıç fiyatı olarak otomatik benzinlisi 135 bin civarı öngörülüyor bildiğim kadarıyla. Onun yerine ikinci el 4 gran coupe veya A5 sportback düşünülebilir bana kalırsa.

Yalnız yeni çıkan arabayı gidip hemen almamakta fayda var. Büyük risk. Çıkacak ve çıkabilecek sorunlardan bihaber olunuyor. Sonraki serileri beklemek lazım bence o yüzden.
Üye
Audi düşünmüyorum. Audinin dual clutch sistemi hakkında iyi şeyler duymadım. BMW olabilir. 2. elden çok ağzım yandığı için bu arabayı sıfır almaya karar verdim. Kafamda 1.6 dizel otomatik var. Zaten bu çıktığı gün alacağım bir şey değil. 5-6 ay geçsin diye düşünüyorum. Tüm 2017 modeller bir otursun iyice.
Üye

Audi düşünmüyorum. Audinin dual clutch sistemi hakkında iyi şeyler duymadım. BMW olabilir. 2. elden çok ağzım yandığı için bu arabayı sıfır almaya karar verdim. Kafamda 1.6 dizel otomatik var. Zaten bu çıktığı gün alacağım bir şey değil. 5-6 ay geçsin diye düşünüyorum. Tüm 2017 modeller bir otursun iyice.

Audi'lerde DSG problemi Vw'lere göre daha azdı zaten de zamanla iyice azalttılar. Son modellerde baş ağrıtacağını zannetmiyorum pek. Ama yine de risk alınır mı bilemedim.

Borusan'ın Premium Selection'ını tavsiye edebilirim ikinci el için. Güzel modeller güzel fiyatlara bulunabiliyor. Direkt Borusan tarafından satıldığı için de sıkıntı olmuyor neredeyse. 2 arkadaşım 3 serisi aldı 16 model, sıkıntısız kullanıyorlar. Ona da bir bak derim hocam zamanı gelince.
ToroToro
Üye
Alman alacaksan Mercedes alacaksın kardeşim.
Üye
Mercedes'in o segment arabası bile yok şu anda.
discussioncontroller