Wow'a başlayacağım birkaç sorum var
MonthiusMonthius
Üye
-Kayıt için kredi kartı zorunlu, ancak ilk ay bedava.

-Türkiye'ye pre-paid geliyor bayağı. En olmadı mağazalardan bulamazsan bile netten pre-paid satan bir sürü yer var oralardan alabilirsin.

-Hesabı yarattığın anda başlıyor 1 aylık bedava.

-4-5 GB olacağını sanmıyorum, ama yine de bayağı bir yama çekmen gerekecektir sadece WoW olduğu için. Aslında almışken keşke en azından Battlechest alsaymışsın, onların içinde hem WoW, hem TBC bir arada oluyor.
Spirit
Üye
Oyun eklentiler çıktıktan sonra yamalarla onları da çekiyor. fazla olmasa da 5 gb. civarı yama çekecektir. Yani aslında bu eklentilerden çıkan disklerin hiçbir önemi yok. Normalde halihazırda aktif bir hesap ve kurulu bir wow varsa eklentileri şifresini girerek de oynamaya başlayabilirsin. disklerden kurulum yapmaya gerek yok. Sende olmasa da en güncel versiyon o olduğu için Wrath of the Lich King'e kadar güncelleyecektir. Buda biraz zaman alır.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Yama çok şukur sadece 1.7 GB çıktı ;D çunku aldığım oyundun versiyonu 3.0 yada 3.1 ,oda 3.2 yi çekti 1.6 gb,sonra ufak tefek 8 mb lik yama çekti o kadar,cevaplarınız için sağol .

Şimdi ben oyuna burning legonda başladım,human rogue oldum ,başta iyi gidiyordum ,ama level 8 olmama rağmen bazı yaratıkları hiç öldüremiyorum,teke tekte zorla alabiliyorken 2 tane kurt mesela beni kolayca yenebiliyor :( skillere falan baktım hep kuallnıyorum ama faydası yok ,diğer bölgelerede gidemiyorum quest yapmak için çunki ordaki yaratıklar level 10 ve daha fazla ,bide stealth olayı güzelde,backstab o kadarda etkili değil gibi geldi bana ,bide bazı yaratıklar stealthi farkedebiliyor ( murloc ) ,kısacası şu an hala stormwind şehri etrafıdna gezinebiliyorum o kadar,başka turlu işin zor olacak gibi.

Soum şu,daha fazla ve kolay quest nasıl bulabilim ?  veya level atlıyana kadar oturup zayıf yaratıklardanmı kesyim ? bide ben 2006 da levelın verdiği deneme sürümünde hesabım vardı,aslında ordan devam ettim,kart mart yada yeni üye işlemleri gerekmedi ;D  orda gnome vardı,level 18,hala duruyor,bu gnome ve dwarfların başladığı yere şu anki yerden (Stormwind ) nasıl gidebilrim ? orda güzel qeustler vardıda .

Bide oyunda karşılaştığım bir arkadaşın tavsiyesine uydum,skinning ve leather (öyle myidi adı unuttum )  öğrendim ,bunları nasıl kullana bilirim ve nerde ?

aceminin soruları işte sabrınız için teşekkurler :D
ElegostElegost
Üye
Alliance questleri ve bölgeleri hakkında bir bilgim yok, onu Ally arkadaşlara devredeyim ben -neden Alliance oynarlar ki <.<-<br />
Neyse, Skinning ve Leatherworking almışsın. Ama, ilk karakterin olduğu için bir toplayıcı / bir üretici yerine iki tane toplayıcı meslek para açısından sana daha büyük bir avantaj sağlayabilir. Skinning yeteneğini kullanman için vendorların birinden -çoğunda satılıyor- Skinning Knife alman lazım, gayet de ucuzdur. Çantanda olduğu sürece, öldürdüğün yaratıkların cesetlerinin üzerine getirdiğinde mouse'u derilerini almak için simgenin değiştiğini göreceksin. Sağ tık ile Skinning işlemine başlayabilirsin :) Bir de, derilerini alabilmen için önce yaratığın düşürdüğü tüm eşyaları alman gerekiyor.

Leatherworking ise Skinning ile elde ettiğin hammaddelerden çeşitli zırhlar üretmek üzerine kurulu. Leatherworking öğrendiğinde Spellbook'ta, General sekmesinde Leatherworking'in simgesi var, oradan Leatherworking menüsüne ulaşabilirsin =)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Tamam sağol,bide bügün beni çıldırtan bi şey oldu anlamiyorum bi turlu ,şimdi baktım benim rouge elinde dagger dolaşıp duruyorum,3-4 damge,nereye kadar dedim gördum başka rogue da kılıç var,sordum stormwind da öğenmiş,gittim One Handed Sword ve Crossbow öğrendim,anca bunları öğrenebilirdim ,kılıçları hal ettim,her iki elimde 30 damge yapan kılıç var,ama ne yapyım ne ettim bu cross bow yu kullanamadım ,okta satın aldım şu 200 er satılanlardan ,crossbow uda ranged kutusuna yerleştim,ama bi turlu kullanamıyorum,eline almiyor yani,nasıl olacak bu iş ? :(

Edit :_ tamam tamam buldum,şimdi okudum,spellbooktan shoot u alıp altaki bara yerleştirmek lazım,ha şimdi hatırladım ikinci sorunumu ,bu barı nasıl yükseltebiliriz ?  bazı scren shotlarda görurdum,adamın barı mesela 3 tane üst üste, böyle savaş ortasında 1 den 2 yada 3 gitmek sakıncalı oluyor,nasıl yapacaz bunu ?  bide çantalar nerde satılıyor,sığımıyor loot ettiğim item lar :( 3 tane var,biri başladığım ,diğeride 2 tane küçük.
ElegostElegost
Üye
Interface menüsünde Action Bars sekmesinde hangi Action Bar'ların gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsin. Sonrasında da Key Bindings menüsünden oradaki büyülerine daha kolay kısayollar atayabilirsin.

Bir de Action Bar'lar ile ilgili add-on'lar var, daha temiz bir görünüm falan sağlayabiliyorlar ama nedense kendilerine pek ısınamadım ben.

Çantaların içindeki eşyaları da herhangi bir vendora satabilirsin.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
hmmm sağol ,peki bi kaç şey daha soracam ,şimdi rogue poison kullanabiliyormuş ? nasıl olacak bu iş ? storwind da falan öğretiliyormu ? çunku tesadufen posion satıcısı buldum ama kırmızıydı hepsi alamiyordum .
Kolombus
Üye
Eskiden öğretiliyordu, artık o poison satıcısından level'ın yettiği zaman gidip alabiliyorsun. 12 leveldı sanırım en düşük poison'ın istediğ seviye.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Arkadaşlar gene acil bir soru soracam,şimdi wow alınca 1 ay bedava veriliyor ya ?  Burnenin Crusade alıncadamı öyle ? benim şimdi 16 ekimden 16 kasıma kadar bedava,sonra para alımı başliyor,ben şimdi gidip burnin crusade alırsam bu süre 16 aralık a kadar uzarmı ? yoksa 1 ay para ödeyip sonramı başlar gene bedava ? nasıl oluyor bu işler ? çunku yarın ya PrePaid kart alacam,ya BC alacam,eğer BC 1 ay daha verirse daha karlı oluyor.
Spirit
Üye
Üzerinde belirtiyora Burning Crusaddw'in vardır.
discussioncontroller