WH40K RP
anger rabbit
Üye
Sakin olun bakalım. Böyle atılırsanız pençelerimi tatmanız yakındır. (yani yeni birşeyler yazıyorum, kamin suun)(leveldekileri beklemeyelim daha fazla biz başlayalım gelen gelir)
Kalixis
Üye
İ have Returned to Cleanse the Imperium!!!Ne zaman başlıyoruz??
anger rabbit
Üye
Mesleği: Night Lords 1st Terminator Company ve Black Pearl (Armageddon type Battle Cruiser) Captain'i
Doğum tarhihi: Bilinmiyor
Ölüm tarihi: -
Yakın akrabalar:
Baba: Bilinmiyor
Anne: Bilinmiyor
Kardeşler: Bilinmiyor
Anayurt: Bilnmiyor(muhtemelen Nostramo)

Fiziksel özellikler: Terminator zırhı giyen az kişiden biri olmakla beraber bu halde bile gizlilik konusunda uzmandır. Ayrıca (aşağı bakın) düşmanını ölümcül noktalara saldırarak çabuk öldürme üzerine uzmanlaşmıştır. Uzun beyaz saçları haricinde ayırdedici bir özelliği yoktur.

Geçmiş: Hakkında bilgiler çok ayrıntılı olmamakla birlikte Nostramo gezegeninde bir katil olduğu tahmin edilmektedir. Gerçekten de Nostramoda Heresy den 47 yıl önce faaliyet göstermiş ama yakalanamamış bir seri katilin profiline uymaktadır.

Bu halde Konrad Curze'un dikkatini çektiği ve gizli bir eğitime tabi tutulduğu sanılmaktadır. Ama bu yıllar Night Lords'un kontrolden çıktığı yıllar olduğu için hakkındaki bilgiler net değildir.

Akıl hocası, Night Lords taktik uzmanı (özellikle ünlü korku taktiği) Vincent Degas tarafından bizzat eğitildiği sanılmaktadır. Scoutluk yapmadan Marine olarak ilk onun emrinde başlaması ve benzer psikolojik savaş taktiklerini uygulaması bu düşünceyi güçlendirmektedir. Sıkça kullandığı bu taktik, son ana kadar sıcak savaşa girmeden düşmana varlığını hissettirmek ve en zayıf olduğu anda ani bir saldırıyla yok etmek üzerine kuruludur. Ayrıca kullandığı bir diğer taktik yerli halk arasında panik yaratarak orduyu zayıflatmak. Çoğunlukla insanlar ve özellikle Imperial Guardsmenla savaşmıştır. Psikoloji bilgisi sayesinde neredeyse adam kaybetmeden çok büyük bir katliam yaratmıştır.

Iron Warriors warsmith Volian ile nasıl tanıştığı bilinmese de bir çok yerde işbirliği yaptıkları bilinmektedir.

Konrad Curze'un ölümünden sonra uzayda dolaşarak korsanlık yapmış ve çeşitli gezegenleri yağmalamıştır. En son Vincent Degas'nın verdiği bir emir üzerine gittiği gezegende tanıştığı Sero (Saeron Havoc)'nun yardım çağrısı üzerine gittiği gezegenden sonra kendisinden haber alınamamıştır. Ama hakkındaki bilgiler zaten çok kesin olmadığı ve sıkça uzun süre nerede olduğuyla ilgili bir haber alınamadığı için ölmüş olması varsayımında bulunmak zordur.

Ekipman: İki elinde Lightning Claws bulunan bir Terminator zırhı....

Ayordid elindeki dökümanları bıraktı. Raven hakkında Engzisyonun herhangi bir dökümanı olmadığı için bu belgeleri Blood Ravensdan istemek zorunda kalmıştı. Gerçi vermekte pek gönüllü oldukları söylenemezdi ama Engzisyonun bu araştırma için ona 'neredeyse' sınırsız yetki vermiş olması çok işe yaramıştı. Hemen her yere erişimi vardı ve herhangi bir birliğin kayıtları da bunların arasındaydı. Yine de buldukları tatmin edici sayılmazdı. Anlaşılan Blood Ravensda sadece isim benzerliğinden ötürü bir profil çıkarmıştı. Ama ne herhangi bir savaş ne de başka bir olay izi vardı yazılanlarda. Yavaşça yerinden kalktı. "Orada ne olmuş olabilirdi ki? Ve bütün bir birlik nereye kaybolmuştu?"

Sonra şu kayıp hain Ravenı merak etti. Onun bu işle bağlantısı neydi?

Ahanda. Gerçi ayordidin karakteri konusunda bir bilgim olmadığı için biraz sallamasyon oldu ama isteresniz buradan devam edelim.
Kalixis
Üye
Mesleği:Ultramarines 4th Tactical Company ve Octavius Battlebarge ve filonun gemilerinin komutanı
Doğum tarihi:733M.41(Battle of Macragge'den 12 yıl önce)
Ölüm tarihi:-
Yakın akrabalar:Yok
Anne:Solombus Esalis
Baba:Kelasis Esalis(Ultramar'da bir IG ordusunun General'i)
Anayurt:Macragge

Fiziksel özellikler:Terminator zırhı giyen dolayısıyla ışınlama ve çeşitli siahlardan faydalanabilen ve Captain Idaeus'un güç kılıcını taşıyan Captain.saçları hala Siyah ve çok sayılır.

Geçmiş:Geçmişinde bazı karanlık sırlara tanık olan bu yüzden deneyimsiz olduğu halde 4th company başına geçirilen biridir.Battle of Macragge'den hemen önce scout olarak chapter'a alınmıştır.Aynı zamanda deneyimsiz de olsa işleri iyi yürütebilen bir komutandır.

Ekipman:Captain İdaeus'un kılıcı,terminatör zırhı iki elinde power fist ve plasma pistol
Edit:Katılmak isteyenler karakterlerini ve zırhlarını yazsınlar lütfen...
QwertZ
Üye
Bende katılmak isterim yalnız biraz yardıma ihtiyacım olucak RP konusunda.
Yarın konuya tekrar bakıcam yatmam lazım şimdi, bende varım demek istedim sadece :P
Kalixis
Üye
Yardım ederiz sen zaten biliyorsan Warhammer 40k'nın bir kısmını biliyorsan gerisi kolay da bilmiyorsan şuraya bak: http://shade-of-terra.blogspot.com
Edit:bazı hataları düzelttim...
DarKDragonnN
Üye
Hadi gelsin artık Rpler :p
Oblifan
Üye
Yav bi Korsancıda Warhammer kutuları ve dergileri görmüştüm.Plastik askerler falan.Bunlarla uğraşan varmı hala ? Siz PC den bahsediyosunuz heralde.
Kalixis
Üye
Ben düşündüm de kutu olarak almayı warhammer maketlerini ancak sonra oynayacak kimse bulamayacağım(ve maliyeti yüzünden)vazgeçtim.
Neyse o zaman azıcık rp yapalım :D
                          Kardanadam
Captain Kalixis uzaktaki patlamaları izlerken bir yandan da marine'lerine bakıp savaş durmunda ne olacağını tahmin etmeye çalışıyordu.Valhallan Ig birliği Valhallan ice warriors iyi bir şekilde khorne'un berserkerlarına karşı koymaya çalışıyordu.Daha sonra bir an için bulunduğu gezegen Valhalla'yı düşündü Uçsuz bucaksız bir buz gezegeniydi en azından şmdilik yiyecek sıkıntısı olmayacaktı ama Segmentum Ultra da bulunduğu için Ultramarine birlikleri savunmak zorundaydı burayı ancak saldırı vakti gelmişti World Eaters Kovan şehre iyice yaklaşmış,IG birliklerini geriye püskürtüyordu Marine'lerine saldırı emri verdi ve kendisi de en önden giderek onları yüreklendirdi.Saldırı başladı ve berserker'lara uzaktan ateş edip bir kısmını parçalarken World Eaters komutanı durumun umutsuz olduğunu gördü çünkü IG birlikleri tüm kuvvetleriyle karşı saldırıya geçmiş ve Ultramarine birlikleri ise onları kuşatıyordu Berserker'larına çekilmelerini emretti ancak bir kısmı onu dinlemediler bile onar Ig askerlerini öldürmekle meşguldüler o da umursamayıp askerlerine çekilme emri verdiler komutanları bu başarısızlık yüzünden gerçekten delirecekti...
Not:Valhalla ile ilgili bilgileri burdan:http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Valhalla
Valhallan İce Warriors ile ilgili bilgileri de burdan
http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Valhallan_Ice_Warriors öğrenebilirsiniz...
Misafir
Warhammer RP'si yapacaksanız katılırım valla :D Hatta oynamanız için platform bile verebilirim (forum ve uyumlu diceroller bazında gelip oynayabilirsiniz).

Hatta Warhammer ile ilgili bilgisi olan arkadaşları sitemize yazar olarak almak da isterim. :) Kendim de biliyorum ama D&D'yle uğraşmaktan vakit kalmıyor.

Ayrıca minyatür görürseniz almayı düşünebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla İstanbul ve Ankara'ya yayılmış birkaç yüz üyeli bir klüp sözkonusu. Hatta bunların toplanma yerlerinde masalar ve terrainler de var. Sadece minyatürlerinizi alıp kapışmaya gidiyorsunuz. Aidatı filan var ama cüzi sanıyorum aylık 10-15YTL gibi bişidi en son. Bir sürü minyatürü kasan insan için ufak bir rakam yani :D

Saygılarımla...
discussioncontroller