Wii HD
Dark_BlueDark_Blue
Üye
Konsol dünyasında uzunca bir süredir devam eden bir dedikodu "Wii HD" veya "Wii Plus". Çıktığı zaman bile kapasitesi yüzünden eleştiri almış, üzerinde "Çocuk Oyuncağı" yazan sert ve kalın oklara hedef olmuştu. Bazı analistler Nintendo'nun 2010 senesinde bu gidişe dur diyeceğini tahmin etmekte.

En erken 2010 sonlarında Wii HD'ye geçiş yapılacak fakat gelişme DS'lerdeki gibi minik minik değil (DS,DS Lite, DSi), ciddi anlamda PS2 ile PS3 gibi, güçlü bir evrim ve kapasite farkıyla olacak. Hardcore oyuncuların burun kıvırmayacağı bir platform olurken aynı anda casual'larında gözdesi olmaya devam edecek ve yeni nesli sadece kontrol anlamında değil grafik anlamında da yakalayacak.

Farkındaysanız önümüzde Xbox360 için Natal ve PS3 için Değnek var. Yani şu nesildeki konsol savaşlarında; Wii'nin sahip olduğu silahları görüp daha iyilerini geliştirme çabasına çekinmeden giren grafik üstünü rakipleri var. Güçlenmiş bir Wii gelirse eğer, Natal ve Değnek için yapılan oyunları Wii içinde geliştirmek hiç de zor olmaz.

Yorumlarınız ?
Misafir
Peki Wii sahibi olanların günahı nedir?İsyan etseler haklılar bence.Aynı MotionPlus ta olduğu gibi bunu 2 sene önce yapamıyorlarmıydı şimdi?
Misafir
Eğer bunu yaparsa Nintendo eski Wiileri ya değiştirmek zorunda ya da bu yükseltme için aksesuar sağlamak zorunda (ki bunu yapması imkansız bir şey.).Eğer Nintendo böyle bir şey yaparsa L4D 2'den bile daha büyük bir protestoyla karşılaşacaktır.
dcdstyle
Üye
Wii sahiplerini dolandıran bir konu değil ki sonuçta. Türlü türlü oyunu çıktı. Ayrıca Wii'nin esas kitlesi, reklamlarından tutun tüm herşeyine kadar besbelli bir şekilde "aile". Yani Wii sahibi olmak istemenizdeki amaç neydi önce onu düşünmek gerek.

Deli dolu,bilgili-ilgili ve yaşarken oyun oynayan değil oynarken hayatı yaşayanlardansanız zaten Wii doğru tercihiniz değildi. Protesto edilecek bir konu yok anlayacağınız.

Tabii ki verilen vaadler vardı. Plus çok sonra çıktı etti bilmemne ama işte mesele hedef kitle. Nintendo'nun esas amacı vaadlerle hardcore kitleyi kandırmak değildi. Bunu azıcık da olsa başarması ise yanına kar kaldı.

Şöyle düşünün: Konsolun sahibi firma, konsoluna özel nasıl oyunlar yapıyor. Xbox360'da Microsoft'un oyunları, PS'lerde Sony'nin oyunları ve Wii'de Nintendo'nun oyunları düşünün. Aralarında sadece Nintendo, saf eğlence için yapıyor oyunları.

Sonuçta Avrupa isyan etse, isyan ettiğiyle kalır. Zaten isyan eden kitle de Wii ile yanlış tercih yapmıştır. İsyandan, oyun dünyasından uzak olan ve eğlenmek için oyun oynayan wii kitlesi ise mutlu mesut yaşar hayatını.

Nintendo  esas tarzında oyunları özellikle wii'de çıkmaya devam eder. Wii HD sahipleri de isterse oynar.
9Volt
Üye
Hayda... Gene hortladı bu Wii HD...

Kaç defa söyleyecekler, Wii HD yok, çıkmayacak ve olmayacak. Yalan. Iwata'dan Reggie'ye kadar Nintendo'nun öyle birşey üzerinde çalışmadıklarını yineledi.

1-) Nintendo asla "Rakiplerinin gerisinde kaldığını görüp" birşeyler yapmaz. NES zamanından beri kendi bildiğini okumuştur, okuyacaktır.

2-) Bir sonraki konsol 100% HD bir konsol olacaktır, orası doğru. Ama Wii 2 veya Wii HD olmayacaktır. Aynı fikri eyçdi'liyip servis etmezler.

3-) Nintendo herşeyden önce kendi ülkesini, Japonya'yı düşünür. Herşeyi onların ağız tadına göre yapar. Konsolları, oyunları üretirken onları düşünerek üretir. Ve Japon halki Famitsu'nun tüm anketlerine göre HD, son derece kaliteli grafik gibi şeyler hiç umurlarında değil. Japonya'nın en çok beklenen oyunları Monster Hunter 3 Wii'ye, Persona 4 PS2'ya ve Dragon Quest IX ise DS'e çıktı. Nintendo'nun da grafikleri sonraki konsolda tavan yapacak derecede kaliteli olmayacağına bahse girerim.

Nintendo'nun sonraki konsolu neyse Wii çıkmadan öncesinden beri çalışıyorlar. Bir sürü şaşırtıcı, dahi patentleri var ellerinde, holografik görüntüden sanal gerçeklik mekanizmasına kadar. Ama bu konsol ne Wii olacak, ne süper grafikli olacak ne de 2010'da çıkacak. Wii hala çok iyi satıyor. New Super Mario Bros. Wii de buna yardım edecektir. Daha ufukta Dragon Quest X ve Tales of Graces var. Yeni konsol 2012'den önce gelmez.
Dark_BlueDark_Blue
Üye
9Volt dedi:

Hayda... Gene hortladı bu Wii HD...

Kaç defa söyleyecekler, Wii HD yok, çıkmayacak ve olmayacak. Yalan. Iwata'dan Reggie'ye kadar Nintendo'nun öyle birşey üzerinde çalışmadıklarını yineledi.

1-) Nintendo asla "Rakiplerinin gerisinde kaldığını görüp" birşeyler yapmaz. NES zamanından beri kendi bildiğini okumuştur, okuyacaktır.

2-) Bir sonraki konsol 100% HD bir konsol olacaktır, orası doğru. Ama Wii 2 veya Wii HD olmayacaktır. Aynı fikri eyçdi'liyip servis etmezler.

3-) Nintendo herşeyden önce kendi ülkesini, Japonya'yı düşünür. Herşeyi onların ağız tadına göre yapar. Konsolları, oyunları üretirken onları düşünerek üretir. Ve Japon halki Famitsu'nun tüm anketlerine göre HD, son derece kaliteli grafik gibi şeyler hiç umurlarında değil. Japonya'nın en çok beklenen oyunları Monster Hunter 3 Wii'ye, Persona 4 PS2'ya ve Dragon Quest IX ise DS'e çıktı. Nintendo'nun da grafikleri sonraki konsolda tavan yapacak derecede kaliteli olmayacağına bahse girerim.

Nintendo'nun sonraki konsolu neyse Wii çıkmadan öncesinden beri çalışıyorlar. Bir sürü şaşırtıcı, dahi patentleri var ellerinde, holografik görüntüden sanal gerçeklik mekanizmasına kadar. Ama bu konsol ne Wii olacak, ne süper grafikli olacak ne de 2010'da çıkacak. Wii hala çok iyi satıyor. New Super Mario Bros. Wii de buna yardım edecektir. Daha ufukta Dragon Quest X ve Tales of Graces var. Yeni konsol 2012'den önce gelmez.

3.madde ile ilgili,Sony'de Japon firması ve o da ülkesini düşünmez mi ? Japonlar HD grafik istemiyorsa Sony neden bu kadar uğraşıyor ? Kaldı ki eğer konsol dünyasında rakipler ile baş etmek istiyorsan mutlaka grafiğe önem vermelisin.Yok ben sadece eğlence için oyun yaparım diyorsan,o zaman da var olan kitleden öte satış yapamazsın.
Misafir
Dark_Blue dedi:

3.madde ile ilgili,Sony'de Japon firması ve o da ülkesini düşünmez mi ? Japonlar HD grafik istemiyorsa Sony neden bu kadar uğraşıyor ? Kaldı ki eğer konsol dünyasında rakipler ile baş etmek istiyorsan mutlaka grafiğe önem vermelisin.Yok ben sadece eğlence için oyun yaparım diyorsan,o zaman da var olan kitleden öte satış yapamazsın.

Ancak Sony daha dünya pazarına bakıyor gibi. Kitleden öteye satış yapamamaya gelince, Nintendo tam tersine bu hamleyle diğer tüm firmaların daha önce konsol satamadığı bir kesime konsol satmadı mı?
cemreserpal
Üye
Eöh, ben de "duyuruldu mu lan? Tokyo game hede hödösü mü vardı yoksa?" oldum bayağı.

Duyurulmadan, kesinleşmeden, hakkında bilgi olmadan niye açarsınız bu başlığı ey forum halkı. -.- :)
Dark_BlueDark_Blue
Üye
Öyle oldu haklısın fakat bundan sonra grafiksel anlamda bir değişikliğe gitmezse var olan kitleye satış yapabilir sadece ( bence )
Dark_BlueDark_Blue
Üye

Eöh, ben de "duyuruldu mu lan? Tokyo game hede hödösü mü vardı yoksa?" oldum bayağı.

Duyurulmadan, kesinleşmeden, hakkında bilgi olmadan niye açarsınız bu başlığı ey forum halkı. -.- :)

OGZ anasafya haberini foruma taşıdım ben sadece...
An Anonymous
Üye
Ana sayfada da yazdım, burada da yazayım: Wii HD veya Wii 2 çıkarsa neden Wii sahipleri isyan etsin ki? PS2'de PS3'e, Xbox'tan X360'a, Gamecube'dan Wii'ye geçerken isyan mı etmemiz gerekiyordu çıkarmayın yenisini diye? Haberin doğruluğunu bilmem (ki hiç olası değil bence Wii'yi YALNIZCA grafik olarak geliştirmeleri), ama Nintendo böyle bir şey yaparsa da bana haksızlık yapıldığını kesinlikle düşünmeyeceğim.
discussioncontroller