Disgaea 2: Dark Hero Days
Misafir
EN SONUNDA !

Henüz oynayamadım ama başlığı açmış bulunayım. Oynayan arkadaşlar varsa yazıversinler.
Lightwave
Üye
Oynamadım, bulamadımda.. :D
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
5.55 oyunu olduğu için cfwlerde çalıştırmak imkansızdı yakın bir zamana kadar.(Artık çalıştırıyorlar evet)Ben de ps2 emulatöründe oynadım oyunu yarısına kadar.Sonra da psp'de deneme şansım oldu.

İçinizi rahatlatmak için hemen söyleyeyimki oyun "olmuş".Zaten güzel bir oyunu kötüleştiremezlerdi tabii ama adamların gerçekten uğraştığını anlayabiliyorum ps2 versiyonunu kısa bir zaman önce oynadığım için.Öncelikle Axel'ın hikayesi coşmuş aşmış bir hikaye.Belki bilmeyenleriniz vardır onun için söyleyeyim.Disgaea 3'ün "Magichange" özelliği psp versiyonuna eklenmiş DHD'in.Ancak hemen ulaşamıyoruz ona.

Magichange Axel'ın hikayesinin ilk bölümlerinde geliyor ve ondan sonra kullanıma açık oluyor.Ancak ek hikayeye direk geçmek şifre kullanmazsanız ancak oyunu bitirdikten sonra ulaşabilirsiniz.Önerim şifre kullanılmamasıdır çünkü Disgaea 1'in üzerine oldukça fazla yenilik getiriyor Disgaea 2 ve bunun Axel'ı oynarken öğrenilmesi gerçekten çok zor.Hem Magichange oyunu 2. kere oynamanın da bahanesi olur Axel'ın hikayesinin bitiminde (Oyunu bitirdiğiniz zaman yeni oyuna başlayınca aynı partide aynı level karakterlerle tüm itemlarınıza sahip olabiliyorsunuz)

Benim gibi ps2 versiyonunu oynamış olanlar oyuna başlarken (USA versiyon için) "Yuvarlak-üçgen-kare-yuvarlak-üçgen-kara-çarpı" tuşlarına ana menüde basarak direk Axel'ın hikayesinden başlayabilirler ayrıca magichange edinip oyuna öyle başlayabilirler.Ben hala Axel'ın hikayesindeyim.

Oyuna gördüğüm kadarıyla yeni itemlar eklemişler (ya da ben ps2 versiyonunda görmemiştim onları benim eşekliğim)

Seslendirme her zamanki gibi harika.Grafikler Disgaea'dan beklediğimin ötesinde (ps2 zamanlarında da öyleymiş hatta :P )

Disgaea 1'deki kara kuru item worlde de çeşitli gizler eklemişler.Fazla bahsetmeyeyim kendiniz kurcalayın ama gerçekten süper şeylerin olduğunu söyleyeyim en azından
Spoiler:
(KORSANLAR aa ağzımdan kaçtı :P)

Oyunda Etna gibi eski karakterlerle karşılaşmamız da hoş birşey (bu spoiler değil bu arada.Oyunun açılış videosunu izlerseniz görürsünüz.

Oyunun şu ana kadar ps2 versiyonundan tek eksiği başındaki küçük disgaea 1 özeti.Onu da youtube'dan bulabilirsiniz.

Hadi şimdi oyuna yumulun!!

Disgaea 2 oynamak için cfw'den vazgeçmeme çok az kalmıştı.Ama kesinlikle orjinalinin alınmasını hakeden bir oyun olmuş. 5.55 veya üstü bir cfw çıktığında kesin alıyorum ben orjinal olarak.Siz de almaya çalışın :)
curufinwe
Üye
Disgaea serisi bayağı övülen bir seri. İlk oyunun PSP versiyonunu bitirmek yüzlerce saat sürüyormuş. Ben de uzun ömürlü bir PSP oyunu arıyordum (Chains of Olympus'ta 3 saatin sonunda credits ekranını görmek "nasıl ya!?" etkisi yarattı) ve Disgaea'yı buldum. Şimdi sorum şu; oyunlar arasında hikaye olarak devamlılık var mı ve oyun FF türü çeşitli yerlerde dolaşarak mı yoksa P3FES gibi tek bir yerde mi (Tartarus gibi) geçmekte?
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Disgaea serisi gerçektende güzel bir seri.Ayrıca pspde bulabileceğin en uzun oyundur sanırım.Disgaea oyunları arasında hikaye olarak devamlılık var mı desem yok mu desem bilemiyorum.Şöyle söyleyeyim en iyisi.Disgaea 1 oynamadan Disgaea 2'den yarı yarıya zevk alırsın.Çünkü ince esprilerin çoğunu kaçırırsın ancak Disgaea 2'nin ana hikayesini anlarsın

Yine de Disgaea 1'den başlamaman için hiçbir neden yok.Disgaea 2'den daha iyi bir oyun olduğunu bile söyleyebilirim.Ayrıca evrene giriş için daha kolay olur.Hem Disgaea'nın karakterleri Disgaea 2'nin karakterlerinden cidden daha özgün.Onları ilerdeki oyunlarda 2-3 dakika görmek bile alınan zevki 10'a katlıyor.

Ayrıca power rangers çakması prism rangers gibi oyunda sürekli dönen esprilerin orjinalini görmen çok daha iyi.Hikayeye Etna'nın da etkisi olduğunu düşünürsen geçmişini bilmen daha hoş olur.

Kafa karışıklığından çok dağıttım gene.Kısaca git Disgaea 1 oyna sonra Disgaea 2 oyna.Esprilere gülerek yerlere yat ;D

Edit: Bu arada söylemeyi unutmuşum.Oyunda evimizin olduğu ve özgürce gezebildiğimiz bir mekan var.Oradan haritalara gidebiliyoruz.Ancak onun dışında sıra tabanlı olmadan gezebileceğin nerdeyse hiçbir yer yok
curufinwe
Üye
Sanırım hikaye bağlamında olay şu SİNİRMANGA, yorumundan çıkarabildiğim kadarıyla. Disgaea 1'de Etna vs. gibi karakterlerle evrene giriş yapıyoruz. Disgaea 2 ise evreni genişletmekle kalmıyor, çehreleri de değiştiriyor. Ancak FF serilerinin zıddı olarak ilk oyunla ufak tefek bağlarını koruyor ve eski yüzleri (belki de PMC olarak) tekrar görme fırsatına erişebiliyoruz.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Aslında tam olarak şöyle;

Disgaea 1 ile evrene giriş yapıyoruz ve Laharl'ın yaşadığı Netherworld'ün hikayesini öğreniyoruz.Ancak başka boyutlarda birbiriyle alakası olmayan dünyalar ve netherworldler var.

Diğer hikayeler bunlardan birinde geçiyor.Yanılmıyorsam Disgaea 2 netherworld olmuş bir dünyada geçiyor.Aralarında çok az zaman farkı var.Laharl ve saz arkadaşlarını her oyunda görüyoruz mesela.Sanırım Disgaea 1 hepsinden önce geçiyor.

Ancak Disgaea 1'in psp versiyonunda Adell ve Rozalin ile karşılaşıyoruz ve Etna onları gelecek oyunun ana karakteri olarak ilan ediyor.Ayrıca ikisi de canavarlara özel silahları takıyor.

Firmanın bir çok oyununda da Prinnyler olsun Etna olsun Laharl olsun girişler yapıyor.Ayrıca "badass" overlord filan da var ki Disgaealarda ortaya çıkan (ve bir kitap evet) başka bir oyunun ana karakteri.

Kısaca baya karışık lan.Adamlar zeki abi deyip geçmek lazım :P
Lightwave
Üye
İlk oyunu kötü sonla bitirdim. Ağlamama az kalmıştı.. Neyse şu anda animeyi ediniyorum (öhöm.) Ondan sonra ikinci oyuna başlamayı planlıyorum...
Bu arada birinci oyunun hikayeye göre hangi son ile bittiğini biri spoiler çerçevesinde söyleyebilir mi? Olayları da anlatırsa çok sevinirim.. :)
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Spoiler:
Şimdiii.Nerden başlasam pek bilemiyorum ama deneyeyim.Çeşitli oyunlarda başka sonlar kabul ediliyor.Mesela Prinny Can i Really be Hero'da Laharl'ın prinny olduğu son alınıyor.

Sanırım Disgaea 2 anime endingi alıyor.Ondan konuşmayayım.Disgaea 3 oynama fırsatım olmadığından onu bilemiyorum.

Bir de sen kötü sonla mı en kötü sonla mı bitirdin ilk oyunu? Eğer senatörleri 50 kere döversen en kötü ending açılıyor.O tam ağlamalık
Lightwave
Üye
Benim bitirdiğim son:

Bu arada finallerden sonra 2. oyununa başlamayı düşünüyorum.:) Yoksa geçmiyor Kırıkkalede hayat. xD
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Spoiler:
Abi o endingi sonuna kadar izlersen de farkedersin, prinny olarak geri dönüyor Laharl

Bundan daha kötü bir ending var.Worst ending yazarsan youtube'a bulursun sanırım.Olmadı adı dark assembly ending direk o sonun

Spoiler:
Hatta buldum direk atıyorum linki,Bir de yanlışım varmış, 100 kere senatör döversen açılıyormuş :ihi:

www.youtube.com/watch?v=wfGsfWZh6Lw
discussioncontroller