Disgaea 2: Dark Hero Days
Lightwave
Üye
Spoiler:
Sonunda fark etmiştim bende, Flone'un sonraki konuşmasında. :)

Bu arada şöyle bişey buldum youtube da diğer oyunlarla bağlantıları ile ilgili.

Spoiler:
good- Disgaea 2 canon
bad- Prinny Hero canon
item god- Phantom Brave canon
dark assembly- Makai Kingdom canon

Bu arada ikinci oyunun ortalama süresi yine aynı mı? 100 küsür saat civarı yani?
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
İki katı da oynanabilir onun.Bir kere item world ve power leveling yaparak gidilebilecek yerler, senatörlerle olan anlaşmalar filan çok daha fazla

Tabii ilk oyun kat kat zevkli bence.Ama ikinci oyun daha çok oyuncak veriyor elimize oynamamız için ^^
MacGyveR
Üye
Ben ps2 de oynadım psp versiyonunun bi ekstresi varsa psp dede oynayabilirim.Söylerseniz sevinirim
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Ne kadar sevindim anlatamam biri bu başlığa mesaj atınca ;D

Tamamen kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyeyim ne var ne yok;

-Yeni seslendirme
-Yeni eşyalar
-Item world ve bazı ekstralarda iyileştirme
-Tamamen yeni bir hikayeyi anlatan Axel modu (ki bayıldım diyebilirim buna, Axel oynamak bile muhteşem ya ;D Oyunu bitirince açılıyor )
-Axel mod ile gelen magichange özelliği.Aslen disgaea 3'te olan bir özellik bu.Canavar türü askerler üç turluğuna feci güçlü silahlara dönüşüp insansılar ile birleşiyorlar.Üç tur sonra yok oluyorlar.Taktik çeşitliliğini ne kadar arttırdığını tahmin edersin =)
-Oyunu bir kez bitirip, Axel modu da tüketince oyuna her baştan başladığında magichange özelliğini kullanabilme (ki bu yeniden oynanabilirliği feci etkiliyor)
-Ufak tefek bazı hataların düzeltilmesi falan fistan

Eğer oyunu seviyorsan koş, git, kop, uç, ne yaparsan yap git oyna kısaca =)
Lightwave
Üye
2. oyun çok hoşuma gitmişti. PSP'si olan kesin oynasın! Disgaea 3'ü psp için duyurdular mı bu arada?
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Playstation 2'ye çıkarmamalarının nedenini Disgaea 3'ü destekleyemeyecek kadar yetersiz gelmesi olarak belirtmişti Nippon Ichi

psp de yetmez gibi geliyor.Keşke yetse :(

Ama Disgaea Infinite ve Prinny 2 çıktıydı pspye japonca.Çıkmadı mı onların ingilizcesi? Le Pucelle Ragnarok da gerek tabii
darkprensdarkprens
Üye
Direk disgea 3ten baslasam hic bisey anlamam degil mi? :D
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye
Disgaea 3'ü alıp playstation 3'ün ile bana hediye edebilirsinaslşkd

Aslında anlarsın direkt disgaea 3'ten başlarsan.Ama bazı süregelen esprileri kaçırırsın

Ama bildiğime göre ilk ve ikinci disgaea üçüncüden daha güzel (disgaea standartlarına göre yani, üç de mükemmel bir oyun yoksa :D ) Playstation 2'ne alıver ilk ikisini
darkprensdarkprens
Üye
Playstation 2'im turkiyede kaldi uhu ;_; zaten Pal oldugu icin ntsc oyunlari da calistirmazdi, onnu yerine gameplay izlesem?
Lightwave
Üye
Bence dayan, oynayabildiğin imkanda oyna. Ve sakın bence spoiler alma. Zevki kaçmasın oyunların. :)
discussioncontroller