In the Beginning... (NES) - Harita ve Özel Olaylar
AdramelechAdramelech
Üye
AdramelechAdramelech
Üye
Özel olaylar

-Spetnaz55 (Tau'n - Aun'va): Dümdüz topraklarda gelişmeye çalışırken, halkının efsanesine göre uzak kuzeyde, Efsane olarak anılan "Dağ" yapılarının varlığının gelişmenize yardımcı olacağını duydun. Orada bulunacak taşların ve diğer şeylerin bizzat gelişmende yardımcı olacağı söyleniyor. İşin kötüsü, Kuzeyde "Dağ"ların olması bile bir efsane.

-Roselyn (Düş - CamaeL): Doğuda, büyük bir orman uzanıyor. Bu ormanda, söylenene göre, çok eski bazı halklar yaşıyor. Bu halkların bazı büyüsel konularda gelişmiş olduğuna dair söylentiler çalınıyor kulağına.
AdramelechAdramelech
Üye
Özel olaylar - Tur 2

-Spetnaz55 (Tau'n - Aun'va): Dağ'ın bulunuşu size büyük bir getiri sağladı. Halkın bir kısmı Dağ'a tapmaya başladı. Dağların birer tanrı olduğunu düşünüyorlar. Bir yandan da fark ediyorsunuz ki Dağın taşları şehrin gelişimine büyük katkı sağlayabilir. Ancak halk oradan taş çıkarmanıza izin vermiyor.

-Roselyn (Düş - CamaeL): Doğuda vahşi bir medeniyet buldu kaşiflerin. hepsi diğer kıyıdan ve batan medeniyetlerden bahseden resimlere sahip yüzlerce Dikili taş... Ancak hepsi inancından farklı bir şeylere bakıyor; Zamanında batan bir kıta ve tanrılaşan varlıklardan bahsediyorlar. Bu Halk kendine "Huetha Fea" diyor, sizin dilinizde "Orman Elfi" demek.

-Fool Arcana (Arcadia - Savaş Şefi Renak): Geminin içinde bir şey buluyorsun. Büyük parlayan bir şey ve üzerinde "[Okunamayan Bir Yazı] Galaksisi" yazıyor. Altında pek çok sayılar var. Aklında bir anı canlanıyor, üç başka "geminin" geldiğini hatırlıyorsun bu... Gezegene. Güneye, doğuya ve batıya...

-Tüm Oyuncular: Dünya'ya karanlık bir güce sahip canlıların geldiğini hissediyorsunuz.
AdramelechAdramelech
Üye
Bu turdan itibaren her tur bir oyuncu ekleyeceğim.

Özel olaylar - Tur 3

-Spetnaz55 (Tau'n - Aun'va): Halk buna inanıyor ve taşların çıkarması öyle yada böyle başlıyor (+3 Gelişim Puanı). Ancak "Toprağın Tanrıları" denilen din ortaya çıkıyor ülkende.

-Roselyn (Düş - CamaeL): Şehir oraya kurulunca bir grup Orman elfi ülkende yaşamaya başladı. Kültürleri yavaş yavaş sizinle karışmaya başladı. (Bir sonraki tur sınır gelişimi +%25 etkiye sahip.)

-Fool Arcana (Arcadia - Savaş Şefi Renak): Üç farklı gemi buldun ve gemilerin her birinde toplam 100 adet kişi hayatta kalmıştı. Güney, doğu ve batıdaki bu üç geminin yerleri küçük yerleşim birimleri haline gelmişti. (Bir dahaki tur biri batı tarafında, biri doğu tarafında biri güney tarafında olmak üzere 3 şehir kurabilirsin. Toplamda 100 nüfusu dağıtacaksın ve isimlerini de sen belirleyeceksin. Ancak eğer bunu yaparsan tur içinde başka hiç bir şey yapamazsın ve gelirinde olmayacak. Diğer seçenek ise 100 kişiyi nüfusuna katmak. Ama bu seferde şehirleri kuramayacaksın ve gemiler sonsuza dek yok olacak.

-Gabriel Archangel (C'han - Buzyürek): Ozanlar diyarına geliyorlar uzaktan, Korsanların diline yıllardır takılmış bir efsaneyi, Atlantanes Efsanesini anlatıyorlar. Öyle popüler oluyor ki, kral Buzyürek'in bile kulağına geliyor bu efsane;

"Dünya gençken ve bitkiler yeni,
Gezdi güçlü denizciler her yeri.

Parçalanmamıştı Dağlar ve kırılmamıştı minareler,
Yıllar geçtikçe büyüdü ülkeleri ve eğildi denizler.

Ama yıllar yılı kara bir bulut dolaştı güzel Atleas'da,
Kimse bilmez şimdilerde nerededir o ada.

Ancak denir ki batmış Puslu okyanusun dibine,
Ancak ölmemiş onlar, kara ruhları yaşamış.

Altınlar yatarmış Puslu okyanusta,
Bulan en zengini olurmuş bu dünyada."

(Not; Puslu Okyanus hemen batındaki okyanus.)
discussioncontroller