In the Beginning... (NES) - Oyun Dışı
AdramelechAdramelech
Üye
Never Ending Stories nedir?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit; Forum tabanlı, RP yaparak oynanan bir çeşit Strateji/RYO oyunu. Ancak bu kadar basit değil tabi, aynı anda hep doğru (Tabi "doğru" kavramı sizin oyun içindeki politikanıza göre değişir) kararları verip, aynı anda da bunu iyi bir rp şeklinde yazmanız gerekmekte. Tabi her şeyi bir seferde yazamazsınız, bununda belirli kuralları var.

Amacınız ise basit, hayatta kalmak, düzeni sağladıktan sonra gelişmek ve yeteri kadar geliştiğinde kazanma yollarından biri ile oyunu bitirmek. Ancak işin güzel tarafı burada başlıyor; Oyunu "kazanmak" dye bir şey tam olarak yok. Sadece belirli aralıklarla belirlenen hedefleri kazanarak, Oyunu yöneten kişiden bonuslar kazanırlar.

Oyunu yönetici ilerletmez, dünyadaki pek çok şeyi oyuncular ilerletiyorlar. Yöneticinin belirlediği Olaylar, mekan vesaire içinde tamamen serbestler (Tabi Senaryo el verdikçe) ve bu serbestlik Oyuncuların hepsi oyunu bırakana veya Yönetici oyunu yönetmeyi bırakana kadar sürer, çünkü oyun önceden belirlenmiş hikayeyle vesaireyle oynanamaz pek, geliştikçe gelişen bir yapıya sahiptir.

NES tamamen forum üzerinden oynamak üzere tasarlanmış bir oyundur.

Kurallar için Tıklayın
-İlk Mesajda Turlarda hamlelerin nasıl yapılacağı.
-İkinci Mesajda Blog linki ve kısa bilgi.

Harita ve Özel Olaylar Sayfası için Tıklayın
-Her tur başında iki mesaj atacak, sonraki turda oyunculara olacak özel olaylar ve son harita.

Oyun Sayfası için Tıklayın
-Oyun hamleleri buraya yazılacak.

AdramelechAdramelech
Üye
Katılanlar
Çağlayan
TRN
Spetnaz55
Adramelech
Ningushi
Fool Arcana
Roselyn
Lordmuti

Oyuna Eklenecek Mevzular;
-Askerin şehir nüfusundan eksilmesi
-Engizisyon
-Cihad/Sefer özelliği
-Kültür Yaymak
-Mutluluk/Mutsuzluk ve Temizlik/Kirlilik oranları -  Önerilere açığım.
-Binalar ve şehir özelleştirme -  Önerilere açığım.
-Yeni Hamle çeşitleri -  Önerilere açığım.
-Adam gibi isyan sistemi.
-Uzay Araçları, Gemiler, Uçaklar
-Gezegen çeşitleri

-Paralı Askerler - Gereksiz.

Yeşil - Yazıldı, eklenecek.
Sarı - Üstünde kafa patlatılıyor.
Kırmızı - Vazgeçildi.
Siyah - Daha var onlara...

Herkesin karakter kartını bekliyorum. Kurallar konusundaki Blog linkine bakarak nasıl yaratacağınızı görebilirsiniz. Direk buraya atın kartınızı ^^

Night Eagle'a oyun hakkındaki bitmeyen fikirleri için çok teşekkür ederim ^^ Zaten çoğu kullanılıyor bu oyunda ^^
Çağlayan
Üye
ÜLKE ADI: LEVIATHAN MEDENİYETİ

Ülke Hikayesi: Kraliçe bu topraklara ilk vardığında kendisini toprağa bağlayan bir büyü yaptı. O yaşadıkça toprak güçlenecekti, o öldüğünde ise yok olacaktı.

Ülke Karakteristiği: Korumacı/Güç Tutkulu

Başkent: Leviathan

Lider: Kraliçe diye çağırılan büyücü. İsmi bilinmiyor.

Nüfus: 100 (Leviathan Köyü: 100)
Yönetim: Monarşi
Eğitim: Majik Eğitim
Ekonomik: Tarımcılık
Din: -
Seçilmiş Araştırmalar: -
Manalar: -

Puanlar: 1 Gelişim, 1 Üretim, 1 Askeri.
AdramelechAdramelech
Üye
Karakter katını buraya koyanların haritadaki yerlerini en kısa sürede Harita sayfasına koyacağım bu arada =)

Hohoho Tarımcılık! Çok Askeri bir yatırım; Cesurca. Yandık =P
Çağlayan
Üye
Evet, biraz asker yatırımlı oldu sanırım asdasdasfaf. Kan dökülecek, halk mutsuz yaşayacak xD
AdramelechAdramelech
Üye

Evet, biraz asker yatırımlı oldu sanırım asdasdasfaf. Kan dökülecek, halk mutsuz yaşayacak xD

Nihaha. Kan dökülecek :evet: :stab:
TRN
Üye
Ülke: Arxture

Ülke Hikayesi: Geldikleri yerlerde her zaman barışsever olarak bilinirler. Kimseye kötülük yapmak istemezlerdi.Ta ki en güvendikleri kişilerin, medeniyetlerin onlara yaşattıklarına kadar. Herkes gücünü, kuvvetini, umudunu yitirmişti. Birden bire Zhuge onların karşılarına çıktı ve onlara umut verdi. Çeşitli kişiler onun Abyss Manalarını kulladığını düşündü. Fakat onunla gelen kişiler, böyle bir şeyin olmadığını biliyorlardı.

Ülke Karakteristiği: Barışsever / Şüpheci

Başkent: Shrinekugen
Lider: Kral Zhuge

Nüfus: 100 (Shrinekugen: 100)
Eğitim: Majik Eğitim
Ekonomik: Loncalar

AdramelechAdramelech
Üye
İki ülkeninde haritası eklendi Haritalar konusuna =)

@TRN; çok fena hakkaten çok fena.. Napıcaz bilmiyorum =))
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Ülke İsmi: Jihenna

Ülke Hikayesi: Basit bir kabileyken, ülke olma yolunda ilk adımlarını atmışlardı. Bu dünyada yeni ve tecrübesizlerdi. Ancak içgüdüleri ve her zaman doğru olanı yapma gibi özellikleriyle bu dünyada tutunabileceklerini düşünüyorlardı.

Ülke Karakteristiği: Savaşçı/Tecrübesiz

Başkent: Kazema
Lider: Jake Akrige (Kabile Lideri)

Nüfus: 100 (Kazema: 100)
Eğitim: Askeri Eğitim
Ekonomik: Serbest Ekonomi

AdramelechAdramelech
Üye
Ülke isimlerini unutmayın ya xD herkes niye unutuyor? xD
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Heyecandan. :P

Ekledim ülke ismini.

Edit= Ülke Karakteristiği de yokmuş, onu da ekledim.
discussioncontroller