Paradox Interactive Oyunları
kuzux
Üye
Bilen bilir zaten,bunları oynayıp sevince diğer strateji oyunlarına "bu da strateji mi be!" gözüyle baktığınız,acayip derin ve karmaşık strateji oyunlarıdır bunlar.Gerçek zamanlı ama sürekli duraklatılarak oynanır.Duraklatır stratejini belirler sonra olayları izlersin :D.Uykum olduğu için çok fazla yazamıyorum ama detaylı bilgi için
www.paradoxplaza.com diyor ve Johan abi'ye(andersson) de selamlarımı yolluyorum(çok garip oldu bu cümle ya :D)
Hem eu:rome da çıkacak çıkınca ben de minik bir germen kabilesiyle dünyayı fethedecem :D
Gigafan
Üye
Ben bi aralar Hearts of Iron hastasıydım.Cok ciddi zaman harcardım.Okuldan bi iki kisi de buldum oynayan.Acayip muhabbetini yapardık.Soyle yapsak daha iyi olur,boyle yapsak daha iyi kalkınırız diye.
Oyunun en guclu devletleri dısında potansiyeli olan devletler bulmaya calısıyoduk.Arkadasım Isvec'le biseyler yapabilmisti.Ben de Macaristan'la bişeyler yapmaya calıstım falan filan. Sonra Doomsday cıktı.Sure 1953 e kadar uzadı falan.Ona pek zaman ayıramadım.Ama ayırdıgım zamanlar ıcın hic pisman degilim.Oynayabilen icin cok zevkli,farklı bir oyun.Paradox u tebrik ediyorum burdan. :byebye:
Ne yazık kı uzun zamandır oynayamıyorum.Belki bi gun eserse Doomsday i kurup oynarım. 8)
AlphariusAlpharius
Üye
Çıkardığı her oyun bilgisayarımda her daim kurudur Paradox'un. Her oyunu ayrı bir güzeldir de (Favorim Victoria'dır onu da belirteyim). Forumları da bu oyuna kenardan köşeden bulaşmış her insanın girmesi gereken bir yerdir.
GezzInti
Üye
Paradox gene hızlanmış bu aralar. EU: Rome! Crusader Kings ek paketi Deus Vult! CK'yi galiba tekrar kuracağım.
Victoria'mı da fena özledim. Bir gün üşenmeyip ek paketi Revolutions'ı alayım da, ona da döneyim... :)
Ne zaman oynanacak bu kadar şey.. :)
AlphariusAlpharius
Üye
CK'nin başına dün tekrar oturdum. The Tudors'ın gazıyla da İngiltere ile başladım tabii ki=)
Marquez
Üye
Yazın çok sarmıştım Europa Universalis 3'e, ama bir türlü bulamadım şu Napoleon's Ambition ek paketini :(
AlphariusAlpharius
Üye
Yeni çıkan Deus Vult ek paketini sevdim gibi, özelikle arabirim baya güzel olmuş.
kuzux
Üye
evet deus vult güzel olmuş baya
zuko
Üye
hearts of iron 2 az vaktimi çalmadı alışmak biraz zor ama alıştıktan sonra çok zevkli oluyor.keşke yenisi çıksa
lanc
Üye
Europa Universalis 2 de az vaktimi yemedi yahu. Osmanlı ile Şangay seferine çıkıp, Delhi'den kaçarak dönmek, İskoçya-Çin ittifağını yapmak gibi fantaziler yapmaktan başka ne ister ki insan bi strateji oyunundan =
Misafir
Direk kuzux'a bu başlık için teşekkür ediyorum. Oh be yaşasın örgütlü toplum ne güzel burada Paradox Int. hakkında konuşmak..
discussioncontroller