Paradox Interactive Oyunları
kuzux
Üye
eu:rome un alfa ekran görüntülerine bakıyorum da bu sefer 3d işini baya bi kotarmışlar gibi.zaten eu3 oyun motorunu kullandığına göre detaysızlık gibi bir sorunumuz da olmaz,grafikler de iyi.ama yeni bir sorun başgösterecek gibi "Bu oyun benim sistemimde çalışır mı??" :D

bu arada şu ana kadarki development diaryler:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=328260
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=327328
Garoshan
Üye
En son olarak Tarr Chronicles i bitirdim.Gerçekten fazla uzay oyunu çıkmazken iyi oldu bu.Güzel bir oyun biraz uzay gemisi uçurma hissi varsa içinizde oynayın derim.
dementiumdementium
Üye
Hearts of Iron 2'yi bir ara multiplayer oynuyordum. Gerçekçilikte son nokta, ama herkese hitap etmiyor. Doomsday'i de yükledim ama detay seviyesi iyice abarmış olduğu ve benim de artık fazla vaktim olmadığı için rafa kaldırdım.
kuzux
Üye
paradox oyunlarını hiç multi oynayamadım..frkkk :(
(üşendiğimden dolayı :D)
dementiumdementium
Üye
kuzux dedi:

paradox oyunlarını hiç multi oynayamadım..frkkk :(
(üşendiğimden dolayı :D)

Multi oynamanın tadı bambaşka, çok şey kaçırıyorsun bence. Sürekli dönen entrikalar, ihanetler vs.. oyunu daha da gerçekçi ve eğlenceli kılıyor. Single oynarken az çok hangi milletin ne yapacağı belli. (hearts of iron için konuşuyorum).
eolas
Üye
bir türlü alışamadım şu hoı'ya, ne yapacağımı anlayamıyorum valla. saldırsam mı, bu kadar asker yeterli mi gibi yüzlerce soru dolaşıyor kafamda; çünkü pek savaş tecrübem olmuyor. o yüzden europa universalis serisini daha çok sevdim.
euphorist
Üye
GezzInti dedi:

Paradox gene hızlanmış bu aralar. EU: Rome! Crusader Kings ek paketi Deus Vult! CK'yi galiba tekrar kuracağım.
Victoria'mı da fena özledim. Bir gün üşenmeyip ek paketi Revolutions'ı alayım da, ona da döneyim... :)
Ne zaman oynanacak bu kadar şey.. :)

Ya ben Deus Vult'u aldım.Ama şimdi almamanı tavsiye ederim.Yenilikleri çok iyi ama şu anda oyun çok sorunlu.1080'den sonra her yıl ctd alıyorum ve ctd'leri geçtim,ai'de bazı eksiklikler yüzünden saçma sapan sorunlar oluyor(mesela italyada bir kontun Norveç kralına vassal olması ya da haçlı ordularının evlerinde oturması gibi).O yüzden 2.01'i bekle derim.

Paradox oyunlarının en büyük sorunu bu zaten.O kadar geniş kapsamlı oyunlara yeterli test yapmıyorlar.İlk sürümler her zaman bug yığını oluyor..

Ama Victoria:Revolutions çok iyi.Hatta benim için oynanmaz olan Victoria'yı oynanır yaptı(capitalists FTW!).

kuzux
Üye
crusader kings in ilk sürümü de böyleydi ama.1.00 da şimdiye kadar savegame açamadım :D.ayrıca 1069 yılında ortaya çıkan innsbruck şeyhliği ve sonucunda HRE nin dağılması filan da oldukça ilginç hale getiriyordu oyunu :D
euphorist
Üye
kuzux dedi:

crusader kings in ilk sürümü de böyleydi ama.1.00 da şimdiye kadar savegame açamadım :D.ayrıca 1069 yılında ortaya çıkan innsbruck şeyhliği ve sonucunda HRE nin dağılması filan da oldukça ilginç hale getiriyordu oyunu :D

Ya hadi şimdi "Emirate of Prag" gibi saçmalıklardan kurtulduk ama geitrdikleri ayrı bir sorun yarattı.Hristiyanlar bir müslüman devlete savaş açıyor haçlılar sonucunda diyelim.Ama arada başka müslüman devletler olduğu için gidemiyorlar.AI aradakilere savaş açmayı akıl edemiyor;mal mal Avrupa kıyılarında bekliyo koca koca ordular.Patch olmadan crusade filan görmeyi beklemeyin oyunda :P
Laçin
Üye
Ah bir çözebilsem şu EU3 ü orjinal aldım yatıyor evde yazık be kardeşim ;D
discussioncontroller