Paradox Interactive Oyunları
ElladanElladan
Üye
CK'de dinler arası evliliği serbest bırakınca oyun apayrı bir hal alıyor. =D Bizans'la oynarken bir kaç kez ülke Katolik olacaktı az kalsın, zor çevirdim. Sonra Müslüman vassal'lar görünce bu iş böyle olmaz deyip, crown authority'yi artırdım, kafirlerin topraklarını aldım ellerinden.

Kiliseleri birleştirip, Roma İmparatorluğu'nu tekrar dirilten adamın da tahta çıkarken gizli Müslüman olması da ayrı bir komediydi.

Beğenenler: kurtkapan

SamsonSamson
Üye
Buralar niye böyle sessiz?

Az hikaye, ss vs. bişeyler atın da şenlenelim.

Beğenenler: Taxman

SaltukluSaltuklu
Üye
Paradox oyunları indirime girmiş steamde. Stellaris almayı düşünüyorum ama ilk çıktığı zamanlarda yapılacak çok fazla birşey yoktu. Acaba multi ile uzun süre götürür mü?
SamsonSamson
Üye
Saltuklu dedi:

Paradox oyunları indirime girmiş steamde. Stellaris almayı düşünüyorum ama ilk çıktığı zamanlarda yapılacak çok fazla birşey yoktu. Acaba multi ile uzun süre götürür mü?

Ütopya aldıysan götürür bir süre.
veeverveever
Üye
PhenomenonPhenomenon
Üye
Gençler EU4'te oynamak için ülke tavsiyeleriniz nelerdir ?
FaironFairon
Üye
Nasıl bir oyun oynamak istediğine bağlı değişir o. Aldığın ülkeye göre tüm oynanış değişiyor çünkü.
PhenomenonPhenomenon
Üye
Daha çok ticaret veya din üzerinden yürümek istiyorum

Mümkün olduğunca az kolonizm ve savaş olsun
FaironFairon
Üye
Venedik deneyebilirsin. Avusturya ya karşı kendini güvene aldığın sürece sıkıntı olmaz. Onun haricinde Arap yarımadasındaki devletlere bakabilirsin. Yeni ek paket ile Müslümanlar aktif olduğu ticaret bölgelerinde din yayabiliyolar. O bölgedeki ticaret ideaları olan bir devlet ile oynayabilirsin. Büyük bir devleti arkana aldın mı savaş yüzü görmezsin kolay kolay.
kurtkapankurtkapan
Üye
bu mandate of heavena sardım. fena değil bence. daha önce hiç doğu asya oynamamıştım.

tokugawayla başladım, shogun oldum, daimyolardan sadece 3 4 tane en güçlülerini bıraktım yanıma. koreyi vasalladım, minge daldım. japonyayı ilan ettim. japonya olarak emperor of china oldum. beijingi alınca oluyorsun zaten. çin anakarasının doğusu tamamıyla bende sanırım, batı tarafları da 20 devlete bölündü. portekizle ispanya fena geliyor ama, hissediyorum. yıl 1725. oyun bitmeden 35 parçaya bölünmüş olmazsam başardım sayacağım.

emperor of china ekranını beğenmedim ama. hre ekranı daha iyi. eoc'de yapacak şeyler sınırlı. yüzde kasıp kim var kim yok herkesi tribunary state yapıyorum. bütün asyayı haraca bağladım. tribunaryler savaşlara gelmiyor. para manpower monarch puanı filan gönderiyorlar. bazen göndermeyi reddediyorlar independency çok olunca ama o zaman da kim köpeksin diye saldıramıyorum adama, dependency olduğu için -2 stability ve +2 exhaustion veriyor. bs.
discussioncontroller