Kişisel ifşa dosyalarım (KİD)
Misafir
Neoxolmis çok bunaltıyor be abi :P (Şaka olduğunu anlamazsa terlik yollarım ^_^)
Misafir
Laçin dene. Öyle bir şey yapamayacağına o kadar eminim ki ben... Çünkü neox'un kendisini anlatmasıyla Soli'nin kendisini anlatması o kadar farklı ki. Kalmış ki, her kızın konusu işgale uğrar gibi bir şey demedim, keza Soli'nin popülaritesinin tek sebebi kız olması diye demedim. Ama üzgünüm de, Sevgili Günlük konusunda 70 sayfayı hakeden ve en az Soli kadar hoş yazan o kadar fazla insan var ki, bunu söylemek zorundayım yani.

Ve son olarak, insanların neyi tartışıp neyi tartışamayacağını öğrenmen, söylediğim şeyle alakasız. Kendini anlattığın bir konudan bahsediyorum ben, insanlara istediklerini verdiğin bir konudan değil.
NeoxolmisNeoxolmis
Üye
Benim konum en fazla 4 sayfa oldu. Böyle ferah ferah, kafama göre yazıyorum ^^
Dark_Lord
Üye
Laçin her ne kadar mantıklı da konuşuyor olsanda, Ace'nin dediği gibi konunun popülerliği pekala cinsiyetle alakalı. Adı üstünde 'ifşa dosyları' bunu karşı cinste kim açarsa açsın bu kadar ilgi görmezdi diye düşünüyorum.

Neox'un bu konuyla parelel bir şekilde bağlantılı olabileceğini sanmıyorum. O Solitaire'nin tabiriyle ifşadan öte daha çok öyküsel yazıyor sanki..
timo
Üye
evet bu tartışmayla konu 71 sayfa oldu xD
Creator
Üye
  Konuyla direk alakalı değil ama şu "popüler olim daha çok mesaj gelsin" kaygısını aşabilirsek güzel olacak yahu. Okunmak ve eleştiri almak güzel şeyler. Daha önceden yazdığım yerlerde de bu böyleydi, hala da öyle. Ama "en çok ben okuyucu alcam yihuu" diye cozutmadım hiç. Fikirlerim uyuşmazsa her zaman söylerim. "Nicelik değil nitelik". Eğer popüleriteden başka amaçlarla yazılar yazılıyorsa bu böyle.

Bunun yanında sadece kız diye mesaj atanların kendi görmemişliği olduğunu düşündüğüm bir durumdan bahsediliyor. Forumda görüşmediği insana cinsiyeti için farklı davranmak komik birşey bence. Soli'yi tanımam, görüşmem, etmem. Ama özellikle "erkekler bana yazsın, hitim olsun" diye düşüncelere girdiğini sanmıyorum. İlgilenen olması, konunun hit alması güzel birşey tabi. Bu benimde hoşuma gider. Fakat oluşan fazla ilgiden rahatsız olunuyorsa(ki neden olunsun bu da ayrı tartışma konusu)bunu yapan erkeklerin kendi ayıbı, dediğim gibi. Bu konuda birinin günlüğüne uzun uzun yazmıştım sanırım, herneyse. Ve evet ilginç bir şekilde avukatlık yapıcağım tuttu. Hemde iki üç yorumumdan fazlası olmayan konuda. Hiç görüşmediğim bir insan için. Garip. Belki soli'ye yazıyorumdur veya belki de sırf belki de tanımadığı insana asılan tiplerin acizliğine eğleniyorumdur kim bilir.

Ortalıkta tartışacak bir durum yok tabi. Bir konu fazla ilgi görüyorsa bence bu iyi birşey. Başka niyetle mesaj atanlar kendilerini komik duruma düşürürler zaten. Ben öyle bir uğrayıp yazayım dedim.
Misafir
Ah Solitaire, hep resimlerini koydun forum çıldırdı bak.

Edit: Solitaire'e ben yazıyorum, çiziyorum, karalıyorum. Sonra undo undo.. beraber yaşayıp gidiyoruz işte :/
Laçin
Üye

Laçin dene. Öyle bir şey yapamayacağına o kadar eminim ki ben... Çünkü neox'un kendisini anlatmasıyla Soli'nin kendisini anlatması o kadar farklı ki. Kalmış ki, her kızın konusu işgale uğrar gibi bir şey demedim, keza Soli'nin popülaritesinin tek sebebi kız olması diye demedim. Ama üzgünüm de, Sevgili Günlük konusunda 70 sayfayı hakeden ve en az Soli kadar hoş yazan o kadar fazla insan var ki, bunu söylemek zorundayım yani.

Ve son olarak, insanların neyi tartışıp neyi tartışamayacağını öğrenmen, söylediğim şeyle alakasız. Kendini anlattığın bir konudan bahsediyorum ben, insanlara istediklerini verdiğin bir konudan değil.

Zaten tamamen "kız olmasıyla alakası yok" demem mantıksız olurdu, ama hepten bu sebebe bağlamamak gerekiyor. Çünkü Solitaire'in konusunun bu kadar fazla sayfaya ulaşmasının sebebi 1 tane değil. Geyik yaptık zaten bolca, tartışmalar oldu vs. Ve hatırladığım kadarıyla tartışmaların odak noktası iki kişi arasındaydı, ama tabii meraklı ahali de araya girdi. Geyikte ise odak noktası soli değildi, diğer konularda da olduğu gibi.

Tabii bu benim düşüncem, doğrudur demiyorum. ^^
Misafir
Günlüğü tartışmalarla doldurmasak? Ha? Hadi be?
Laçin
Üye
Tartışmasak da geyik yapsak, değil mi gabri? =)
discussioncontroller