Yeni kullanıcıdan Wii internet sorunu
iva66iva66
Üye
Merhaba,

1 hafta önce aldığım Wii ile 3 gün sorunsuz olarak internete bağlandım. Son 4 gündürse "Connection Error " diye bir hata veriyor. Aynı kablosuz modem ile bağlandığım birsürü bilgisayar var, yani bağlantıda sorun yok. Ne yapmalı? Yardım için şimdiden teşekkürler.
matrklorm
Üye
Wireless ayarlarını kontrol et bence. Varsa başka bi modemle daha dene.
Sam
Üye
Bende iki gün önce aldım ve bende de aynı sorun var.Wireless ayarlarında ise bir sorun yok.Başka makinalarla bağlanabiliyorum.Wii'de modemi görüyor,şifremi giriyorum ama internete bir türlü bağlanamıyorum.Ayrıca wii paketinin içinde hafıza kartı bulunuyor mu? Bende çıkmadı da.
Misafir
Sam dedi:

Bende iki gün önce aldım ve bende de aynı sorun var.Wireless ayarlarında ise bir sorun yok.Başka makinalarla bağlanabiliyorum.Wii'de modemi görüyor,şifremi giriyorum ama internete bir türlü bağlanamıyorum.Ayrıca wii paketinin içinde hafıza kartı bulunuyor mu? Bende çıkmadı da.

Saçma bir soru olacak ama Wiiconnect24'ü açtın mı?
Diğer soruna gelince, Wii'nin içinde Nand adı verilen 512 mb'lık bir kart yer alıyor.4.0 ve üstü firmwarelerde Wiiware ve Virtual Console oyunlarını kendi SD kartınla oynayabiliyorsun.
Sam
Üye
Cevap için teşekkür ederim.Wiiconnect24'i açtığım halde internete girmiyordu.Yalnız bir site de ülke kısmını ingiltere yapınca olduğunu okumuştum ve tuhaf bir şekilde, ülkeyi ingiltere yapınca internete girebildim(belki de ben bazı şeyleri eksik yapıyordum,artık bilemiyorum) ve sorunsuz bir şekilde şu anda  internete girebiliyorum. Merak ettiğim diğer bir konu ise,wii'de  herhangi bir şekilde film izlemek mümkün mü?
Misafir
Unutmuşum, ülke ayarlarından UK seçmek gerekiyordu.Nintendo'nun Türkiye desteği yok :(
Soruna gelince.Mümkün.Homebrew Channel yüklemen gerekiyor.O nasıl yapılır sorusuna gelince, burda anlatmam doğru olmaz.Google'dan "Amatörler için basit rehber wii" diye arat nasıl yapacağınla ilgili rehber çıkacak.O siteden zaten her şeyi sorabilirsin.
Not:Wii'de divx izleyebilirsin, ama mkv'leri oynatamıyor.
Sam
Üye
Hmm tamam sağolasın,ben hemen araştırmaya başlıyorum..
teg97
Üye
wii nasıl internete bağlıcaz ve oyun indircez acil yardım
discussioncontroller