Oyungezer Manifestosu
Çağlayan
Üye
Burada bir çeşit "Oyungezer Manifestosu" var. Kurallar ve sıraları değiştirilebilir.

Kural 1 - "Do not talk about Fight Club" kuralının aksine çevrenize daima Oyungezer'den bahsedin.
Kural 2 - Çevrenize daima Oyungezer forumlarından bahsedin.
Kural 3 - Forumda tüm üyeler eşit haklara sahiptir.
Kural 4 - Hiçbir üye, dili, dini, ırkı, cinsiyeti, tuttuğu takımı, dinlediği müzik grubu, takip ettiği yazarlar vs vs. sebebiyle aşağılanamaz, eleştirilemez.
Kural 4a - Hiçbir eser/ürün/ıvır aşırı derecede karalanamaz, hakaret edilemez.
Kural 5 - Bir üyenin mesajına, mesaj ne kadar saçma olursa olsun, facepalm resimleri ile yanıt verilemez.
Kural 6 - Forumda başka kaynaklardan kopyalanmış yazılardan ibaret konu başlıkları açılamaz.
Kural 7 - Yazılan mesajlarda Türkçe kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Kural 8 - Eğer banlandıysanız ve kendinizi hatalı görmüyorsanız, Okur Temsilcisi'ne itirazda bulunun.
Kural 9 - Başka üyeleri küçümsemek karizmatik değildir. "Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir" diyen Sokrates'i unutmayalım, diğerlerinden bir şeyler öğrenmeye açık olalım.
Kural 10 - Trollük, forum düzenini bozan davranışlar ve kışkırtıcı mesajlar silinir. Bunu yapan üyeler, banlanmadan önce uyarılma haklarını kaybederler.
sonâdorsonâdor
Üye
Kural 5'in forum içerisinde en sık yapılan olaylardan olduğu düşünülürse -ki çoğu "geyik" adı altında yapılıyor-, biraz sıkıntı yaratabilir.

Hadi bakalım.
Jexter
Üye
Bu kuralların tam olarak işlendiğinden eminmisiniz?Bence değil.
falanca17
Üye
Kural sekizi hangi yollarla yapılacağınıda yazar mısın?

Lazım olabilir. :D

Çağla editi: Tüm forum üyelerine okur temsilcisi notu düşeyim bu noktada. Herhangi bir sorunda, sıkıntıda ya da eleştirinizde OGZ Okur Temsilcisi Sizi Dinliyor! linkine mesaj atarak ya da özel mesajla, mail ile (caglayantilsim eyt gmail nokta com) ya da Facebook üzerinden bana ulaşarak derdinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi anlatabilirsiniz.
Jexter
Üye
falanca17 dedi:

Kural sekizi hangi yollarla yapılacağınıda yazar mısın?

Lazım olabilir. :D

Moderatörlere e-posta atarsın.
Dauril
Üye
facepalm niye yasaklandı?
Nyse
Üye
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?forumId=10023&sid=1&topicId=12454665647&pageNo=1

Birisi bunun gibi bir şeyi yazılım bölümüne falana açarsa ben facepalm yapmadan duramam şimdiden özür diliyorum :P
Çağlayan
Üye
Dauril dedi:

facepalm niye yasaklandı?

Kimse, en aptalca mesaj yazan bile, facepalmı hak etmez.

Bir noktadan sonrası "saf yeni üye" mesajı değil, forum trollü mesajıdır. Trollü de beslemek yerine ilgili mesajı moderatöre bildirebilirsiniz.

Ayrıca bu kadar eski bir mem'i hala kullanmak yerine, yenilerine yol açmalı artık.
Misafir
Ben artik "ybsg" kullanacagim.
Çağlayan
Üye
neLTu dedi:

Ben artik "ybsg" kullanacagim.

Açılımı ne onun Neltucum? :eyes:

Forumda küfür de yasak hani.
Misafir
Ya amamamamamamama!

[img width=604 height=453]http://photos-d.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v308/124/35/558170961/n558170961_1130443_4786.jpg[/img]

Neyse, yok bana "ybsg" filan. =)
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller