Oyungezer Manifestosu
DharkanDharkan
Üye
Senin üstüne gidebileceğin birşey yok. Zaten merak edilecek yada ilgilenecek birşeyde yok, vakit geçirmeye bakıyorum artık sadece.
Çağlayan
Üye
İyi de amaç daha keyifli vakit geçirmek değil mi? Neden canını sıkan bir yerde vakit geçirmek ister ki insan o zaman? "Forum bize ait değil" düşüncesine kapılma sebebini açıklamalısın ki, forumun daha keyifli bir yer olması için bir şeyler yapayım.
DharkanDharkan
Üye
Forum modlara ve editörlere yaranan, peşinde gezenlerin. Dergiyle ilgili eleştri yapanları birleşip haksız çıkarmaya çalışanların. Geriye kalanlara da haksız yere banlanmak, ortalığı karıştırmakla suçlanmak, sağda solda laf sokulup cevap verince laf yemek düşüyor.

Bu mesaja da cevap verenler Çağlayan hariç yukarda belirttiklerim olacak. Kimsenin kafa patlatıp delimanyak laf sokma girişimlerinde bulunmasına yada süperciddi ama altında ne diyorsun sen gizli cevaplar yazmasına gerek yok, çünkü ben artık takmıyorum. Oyungezer'de biliyor bir okurla birşey eksilmeyeceğini, ben de.

Ha bu arada, mod'ların ve editörlerin hepsi üstüne alınmasın lütfen, çok değer verdiklerim de var.
Dexter
Üye
Bu kadar çok ot içmemen gerektiğini söylemiştim abi.
falanca17
Üye
3. Madde yazılmak zorunda. Dünyanın hiç bir platformunda bu uygulanmıyor. O yüzden burda uygulanmasını beklememek lazım. Belirli yerlerde yalakalığını yap, uslu bir çocuk ol. Her türlü sen agasın, sen paşasın.

Geçen aya kadar her zaman hoş muhabbet ettiğim editörler dergiyi kapak ve kağıt konusunda eleştirdikten sonra peşimde dolaşır oldular. Yazdığım mesajlar siliniyor, kesiliyor, kırpılıyor yada görmezden geliniyor. Açıklarım bulundu mu anında laf sokmak için mesaj atılıyor. Bunu ben yaşıyorum, o yüzden biliyorum. Bu ay dergi çıkınca almayacağım ama öyle bir yalıyacağım ki tekrar eski konumuma dönüceğim.

Burda arada @Çağlayan kalıyor. Topuda ona attılar, o uğraşıyor, olan ona oluyor...
Dexter
Üye
Heh, bu arada Dharkan yazdı ya, hadi herkes gelip şimdi "Ogz böyle kötü lan." diye içini döksün. Kimsenin işi gücü yok, sizin peşinizde dolaşıp tek tek mesajlarınızı silecek, siz yalakalık yapana kadar ezicek sizi. Cidden komiksiniz.

Wall of text bile yapmayacağım. Moderatörlerin hepsiyle kavgalıyken, beni banladıkları zaman bile "Sen moderasyonun şefkatli kollarındasın" diyen insanlarla, Laçin'e "görünüşte sıradan üye" diyen üyelerle birlikte forumun dertlerini konuşuyoruz. Aylardır sohbet ettiğiz, msn listenizdeki neredeyse herkesin üyeliği olduğu forumu, bir iki sene önce ağzınızın suyu akarak okuduğunuz insanlar sizinle muhabbet etmeye başlayınca hemen onları yerin dibine sokmaya devam edin.

Üstüne alınmak isteyen alınabilir. Gönlümden kopmadı bu yazı.
sophia
Üye

Kural 9 - Başka üyeleri küçümsemek karizmatik değildir. "Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir" diyen Sokrates'i unutmayalım, diğerlerinden bir şeyler öğrenmeye açık olalım.

:D

Not: Sokrates'in bu forumda pek de yeri yok gördüğüm kadarıyla. Daha çok alıntılarıyla idare etmeliyiz =)
Dark_BlueDark_Blue
Üye
''Moderatörlerle tartıştı diye forumdan banlanan....'' şeklinde bir mesaj yazılmış.Ben bizzat Çağlayan ile tartıştım.Ama gerçekten ''tartıştım''.Eğer moderatörler ile tartışıldığı için ban alınsaydı benim almam gerekirdi.Tabi,burada ceza verirken biraz esnek davranıyoruz demiş Çağlayan.Şuna x gün ceza,şuna y gün cezadan ziyade,konunun geneline bakıyoruz demiş.Yalnız belli bir ceza olmazsa o cezayı uygulamak zor olmaz mı ? ( Bir üyeye ceza verirken moderatörler kendi aralarında fikir alış verişi yapıyorlarsa dikkate almayın son yazdığımı.)

Benim bu forumda eksi dediğim bir tek şey var o da.Konuların içinde mutlaka alay ve dalga oluyor.En somut örnek açtığım Hepsi konusuydu.Çağlayan gerekli düzenlemeyi yaptı ona teşekkür ediyorum ama mesajında şurası dikkatimi çekti : ''Hepsi Grubu dalga geçilmeye müsait bir grup olduğu için dalga geçilmiş'' (Veya buna çok yakın bir mesajdı.) Yani konuları dalga geçilecek / geçilecek konu olarak ayırıyor muyuz ? Bu arada olaya sadece ''Hepsi konusu'' olarak bakmayalım.Birçok örnek var gözüme çarpan ama en somutu ( benim bizzat içinde olduğum ) Hepsi konusuydu.
DharkanDharkan
Üye
Çağlayan'ın kimseyi banlama yetkisi yok. Olsa da Çağlayan'ın yapacağı birşey değil.
Dark_BlueDark_Blue
Üye
Dharkan dedi:

Çağlayan'ın kimseyi banlama yetkisi yok. Olsa da Çağlayan'ın yapacağı birşey değil.

O zaman banlanmamı sağlayabilirdi diyeyim.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller