Aion Sorun Giderme Yardım Destek
ENCORPENCORP
Üye
Tüm sorunları burada toplasak?

Benim başıma gelen problemi ve çözümünü yazayım ilk :
(ID ve password uyuşmuyor - Oyun Korece açılıyor)

NCSoft master accountuma activation kodunu yükleyip Dvd lerden oyunu kurduktan sonra, NCSoft launcher dan
update leri yaptım. Oyunu başlattım, girdim isim, şifre... Id and password does not match dedi. Bir çok denemeden sonra yardım sayfalarında gördüm ki NcSoft launcher in settings-advanced bölümünden region u europe yapmak gerekiyormuş. Yaptik, oyunun dilini İngilizce yaptik. Sonra tekrar başlatim launcher i ve oyunu. Aion (North America) olarak çikti karşima. Amanin kore alfabesiyle geldi oyun karşıma. Ama bu sefer id ve password kabul oluyordu ama ben korece bilmiyordum. Neyse bu problemin de çözümü kısaca şöyle:

NCsoft launcherdan Aion (North America) yi sag klikleyip uninstall ediyoruz(Program Ekle/Kaldırdan DEĞİL!!!). Bize bu oyunu listeden kaldiracağını söylüyor ok diyoruz. Sonra yine launcherda notinstalled listesinde  Aion var, ona sağ klikleyip install game diyoruz. Install etmeden önce customize dan Aionu kurduğumuz klasörü belirtmiş  ve dil ayarlarını yapmış olmamız lazım. 6 gb gibi bişey kuracağını söylese de 330 MB civari bir indirmeden sonra düzeliyor herşey.

Dexter
Üye
Harika bir fikir olmuş. Ben de yazayım karşılaştığım bir sorunu.

Oyun, aktivasyon için bir kereliğine kredi kartı bilgilerinizi girmenizi istiyor sizden. Kesinlikle para çekilmiyor; lakin ne yazıkki her kart da kabul olmuyor. İki-üç adet visa bir tane de mastercard denedik, en sonunda mastercard kabul oldu.

Fakat, mastercard'ı denerken "Fraud Suspicion" uyarısıyla karşılaştık. Bunun sebebi, kısa bir süre içerisinde birden fazla kredi kartı üstüste denemeniz. Eğer cookie'leri silip tekrar denerseniz, sorun ortadan kalkacak.

Bunun haricinde oyunda beni kaplamaların düşük çözünürlüğü ve texture pop'lar dediğimiz kaplamaların geç yüklenme sorunu ve düşük fps rahatsız etti. Öncelikle grafik kartınızın son sürümünün yüklendiğinden emin olun, çünkü muhtemelen sorununuzun çözümü bu. Daha sonra default grafik ayarlarında değişiklikler yaparak ve oyunun ayarlar kısmından "show fps" seçeneğini işaretleyerek rahat edebileceğiniz ve hoşunuza giden bir fps rakamını görene kadar ayarlarla oynayın.

Oyundaki çökme sorunlarını ise yine aynı ayarlar menüsündeki "fix fps" seçeneğini çözdüğünü söyleyenler gördüm. Eğer sürücü güncelleme işe yaramadıysa bunu deneyebilirsiniz.

Bunların haricinde pek de bir şey yok. Gerçekten oldukça sorunsuz piyasa çıkartmışlar oyunu. Tek can sıkan, oyuna girmenin oldukça zor olması. Onun da çözümü çok yakın, merak etmeyin. :)

İyi eğlenceler. Gorgos serverindeki Oyungezer Lejyonu'na uğramayı unutmayın.

http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,20700.0/
AgRiaS
Üye
Vistada oyunda iki kez hatalı durumla karşılaştım :
(oyunu windowed oynuyorum bu arada)

1- görev teslim ederken açılan pencere bi garip açıldı ve "cant load text" tarzı bi hata yazdı görevin yazması gereken yerde ve oyun dondu ardından hata verip kapandı.
2- Şehirde yürürken cört diye program yanıt vermiyor a döndü olay ve kapandı oyun.

Çözüm olarak Ncsoft launcher dan oyunun repair seçeneğini kullandım ardından iki sorunlada karşılaşmadım. Belki anlık belki geneldi ama baktım böyle bir başlık var yazayım bir işe yarar belki dedim.

PC : intel çift çekirdek 3ghz , ati hd4850 512mb , asus p5ke , 4 gb ocz ram...
StyxTR
Üye
Oyun bugün kargodan geldi, Yükledim falan. Sorunsuz. Ama Patch yapılacak, yapamıyorum. NCsoft Launcher'i açınca;
"Unable to Contact Launcher Update Server"
internet var. ama yok bağlanamıyorum.

"http://eu.aiononline.com/en/"
bağlanmaya çalışınca da sunucu geç cevap veriyor.
--
Pckoman
Üye
yahu oyunu kurdum taam update tamam hesap aç dedi ncsoft mster account diye bi sayfaay yönlendim tamam account ama sitede account oionda deil naısl olcak bu iş lotroda direk açtım aldım girdi idi bunda öyle bişi yok bişide sormadı kullanıcı bilgileri dışında ne ededcem yahu bi yardeım edin

tamam yahu encorpun başta yazdıgını anlamammışım tama pardon panik ahlindeyim demin eşek arısı soktu kusra klamayın
narkiderki
Üye
Dün akşam oyun içinde abimle birbirimizi bir türlü göremedik tamamen herşeyi aynı yapmamıza ragmen? 2 adet aldık oyunu ve kurduk elyosu seçtik serverı seçtik herşey aynı yani ben scout abim mage seçti, arkadaşlık teklifi gönderiyor kabul ediyorum fakat oyun içinde göremiyoruz birbirimizi deli olduk!? bunun nedeni nedir acaba? varmı yaşayan aranızda? lütfen yardımcı olun sorun ne olabilir?
kaiser
Üye
Oyunda kalabalıktan quest yapamama gibi sorunlar için channel sistemi var.Farklı channelda olduğunuzdan görememişsinizdir.Channel değiştirmek için f10la menüyü aç, support kısmından change channela gel ve aynı channela geçin.
narkiderki
Üye
hmm kaiser teşekkürler cevap için, diger bir sorumda banka olup olmadıgı 12.levelim ve inv doldu,banka varmı acaba oyunda ve nerde teşekkürler..
AgnusDei
Üye

hmm kaiser teşekkürler cevap için, diger bir sorumda banka olup olmadıgı 12.levelim ve inv doldu,banka varmı acaba oyunda ve nerde teşekkürler..

Level 12 olduysan, Ishalgenden çıkmışsın ve Pandemiuma gelmişsin demektir. Pandemiumda ve diğer büyük şehirlerde banka (oyunda warehouse olarak geçiyor) var, eşyalarını oraya depolayabilir, deponu para karşılığı genişletebilirsin. Pandemiumda Gold Temple da bulabilirsin warehause u. İlk açılış ücretsiz ayrıca.
StyxTR
Üye
Problemimi çözdüm. Error Code 36 hatası OpenDNS yüzünden oluyor. Hatayı alan arkadaşlar varsa otomatik al şeklinde tekrar denesinler.
Ripp
Üye
Dexter kredi kartı yurt dısı odemelerıne kapalı olsada gecerlımı dedıgıın yada dırek pre-paid kartı yazıp baslayabılıyomuyuz???
discussioncontroller