Steam'in Türkçe'si - BuharTR
Lama!as
Üye
Merhaba arkadaşlar. Sizlere BuharTR'yi takdim etmekten gurur duyuyoruz. Steam'in Türkçe'si - BuharTR nedir, neden vardır, ne zamana kadar devam edecektir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız, lütfen okumaya devam edin.

» BuharTR nedir?

BuharTR, en basit deyimle bir çeviri projesidir. Bu projeyi 2 madde ile tanımlayabiliriz.

- Türkçe Steam olarak BuharTR, kullandığımız platfromu Türkçe olarak görebilmektir. Tam anlamıyla bir çeviri için iznimiz olmasa da, önemli bir bölümü Türkçe olan Steam'i kullanma olanağı sunan BuharTR, böylelikle ileride Türkçe'mizin de 'Steam'i kullanmak istediğiniz dil' listesinde yer almasını sağlamaktır.

- Bir proje olarak BuharTR, Steam'in pek çok özelliğiyle Türkçe olarak kullanılmasıdır. Ayrıca, şimdiki ve gelecekteki Steam ürünlerine tam destek sunmayı amaçlayan BuharTR, Türkçe'mizin aktif olarak kullanıcılara hizmet etmesi için gerçekleştirilmiş önemli bir projedir.

» BuharTR neden vardır?

Bir anlamda 'sitem' olarak ortaya çıkmış bu projenin amacı, Türkçe'nin de önemli bir dil olduğunu, Türk kullanıcıların kullandıkları platformu kendi dillerinde görmesi gerektiğini savunmak için vardır. Türkçe'nin güzelliğini, Steam'e yakıştığını ve nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, resimlere bakınız.

[img width=384 height=105]http://i39.tinypic.com/2331cm.png[/img]

[img width=335 height=55]http://i44.tinypic.com/6z4p5g.png[/img]

[img width=65 height=176]http://i40.tinypic.com/2croay8.png[/img]     [img width=381 height=172]http://i43.tinypic.com/2wh42z7.png[/img]

Resimlerde de gördüğünüz üzere Türkçe, Steam içinde var olması gereken dillerden birisidir. BuharTR de bunu vurgulamak ve Türkçe'nin tam kapasiteyle kullanılabilir bir dil olduğunu göstermeyi amaç edinmiştir. Sayılaı 5.000'e yakın Türk kullanıcısının, Steam'i Türkçe olarak kullanmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz.

» BuharTR ne zamana kadar varlığını sürdürecektir?

İlk etapta projemiz, Valve Steam'e Türkçe dilini ekleyene kadar devam edecektir. Lâkin bu amacımız gerçekleştikten sonra kaybolup gideceğimizi, hafızalarda bir anı olarak resmedileceğimizi düşünmeyin. BuharTR, Steam'i çeşitli yönlerden zenginleştirmeye, faal-faal olmayan kullanıcı topluluğuna katkı sağlamaya devam edecektir.

» BuharTR'yi Yükleyin!

Türk Steam kullanıcıları artık platformlarını Türkçe olarak kullanabilecekler. Oyunlarını kurma, medyalarını yürütme, indirme ve güncelleme işlemlerini Türkçe yapabilecek, oyundayken Steam arayüzünü Türkçe olarak görecekler.

İlk etapta 'beta' olarak hizmetinize sunulacak Türkçeleştirme Kurulumu'ndan sonra, çıkabilecek muhtemel hataları forumumuzun Platform Türkçeleştirme Merkezi bölümü altında yer alan Hata Takibi forumu altında başlık açarak belirtmeniz önemle rica ediyoruz.

BuharTR - Steam'in Türkçe'si
www.buhartr.com
Aracnoid
Üye
destekliyorum ve yardıma hazırım.
TNT
Üye
ilk aklıma pacsteam gibi bişi geldide deilmiş :D şuan indirilebilir bi versiyonu varmı???
Lama!as
Üye
Ekim ayı başında ilk indirilebilir içeriği sunacağız.Destekleyen arkadaşlar BuharTR sitesinden Bize Ulaşın formunu kullanabilirler.
Jexter
Üye
BuharTR :D Steam TR daha iyi sanki.
TNT
Üye
evet buhar tr sanki chat programı gibi duruyor :D

edit:bu arada tabi destekliyorum o kadar abuk subuk diller varken bi türkçe yok.(ha elle tutulur bişeyler yapamam orası ayrı -_-)
Jexter
Üye
Hem asıl programa dil yaması yaparak,onun ismini değiştiremezsin.Buna başka birşey derler.
Lama!as
Üye
Jexter dedi:


Hem asıl programa dil yaması yaparak,onun ismini değiştiremezsin.Buna başka birşey derler.Programın ismini değiştirmedik.Projemizin ismi BuharTr'dir.
Jexter
Üye
Daha önce hiç dil yaması yapılan programın proje adının böyle değişik olduğunu görmedim.  :-\
Misafir
Hayırlı olsun elimden geldiğince yardım edebilirim bende :D
Lama!as
Üye
Jexter dedi:


Daha önce hiç dil yaması yapılan programın proje adının böyle değişik olduğunu görmedim.  :-\Steam kelimesinin Türkçe karşılığı "Buhar"dır.Böylece projemize isim verirken BuharTR adını uygun gördük.Esas amacımız Steam'in Türkçe olmasını sağlamak, daha sonra diğer konularda da kullanıcılara yenilikler sunmak.
discussioncontroller