Oyungezer Lejyonu Bültenleri
dcdstyle
Üye
Oyungezer Lejyon Bülteni

Arkadaşlar lejyonumuzu kuralı baya vakit oldu. Çoğunuz oyuna alıştınız az çok neyin ne olduğunu gördünüz. Bu yüzden artık biraz toparlanmanın, daha çok guild gibi davranmanın zamanıdır. Hepinizi aynı anda online görmek nasip olmadığından düzenli aralıklarla size bu bültenleri yolluyor olacağım.

Bu bültenler lejyon Brigade General'iniz Jothor tarafından yazılıp Lejyon Sekreteri Blodiaren tarafından yollanacaktır.

Lejyonu aktif hale getirmek için yapılması gerekenler.


1- VENTRİLO KULLANIN
Lejyon chatimiz olsa bile yazışarak iletişim DVO oyunların tarihinde kaldı. Artık sesli iletişim zamanı. Böylece hem yazdığımı gördüler mi derdiniz olmuyor hem de grup quest ve raid gibi kritik zamanlarda kritik iletişim sağlanabiliyor.

Quest Gruplar bir nebze yazışarak ilerleyebilir ama PvP asla. Bu yüzden bazılarınıza ters gelebilir ama Ventrilo kullanmayanlar kesinlikle PvP Raid'lere alınmayacaktır. Çünkü anlık komutları duymayan biri bütün raid'in wipe yemesine yol açabilir.

Kaldı ki Ventrilo'da bir yandan oynarken bir yandan da keyifle sohbet etmek herkesin oyun deneyimini geliştirecektir.

Ventrilo ücretsiz bir yazılım.

http://www.ventrilo.com/ adresidne indirip kurabilirsiniz. Kurup çalıştırdıktan sonra Username'in yanındaki oka tıklayıp kullanıcı adı olarak "forumnick/oyunnick" şeklinde ismi belirleyin.

Sonra server kısmında yeni bir sunucu tanımlayın. Vent bilgileri Lejyon intro'sunda mevcut.

Girince konuşmak için Ctrl tuşuna basıyorsunuz. Daha detaylı bilgiyi vent kullanan arkadaşlardan alabilirsiniz. (Blodiaren:Ayrıca Setup kısmından boşta olan herhangi bir tuşu atayabilirsiniz)


2- LEJYONUN İKİYE BÖLÜNMESİ

Aion'da lejyonlar maksimum 90 kişilik olabiliyor. Sayımız elliyi geçti ve yakın zamanda 90'ı da aşacağız. Bu yüzden lejyonu ikiye bölmek durumunda kalacağız.

Bunu geciktirmek için, 80 kişiye ulaştığımızda, öncelikle aktif kullanılmayan alt hesaplar lejyondan çıkarılacak. Daha sonra 15 günden fazla inaktif olan kullanıcıları çıkaracağız. Kaçınılmaz yol ayrımı geldiğinde lejyonun en üst seviye 10 üyesi lejyondan ayrılarak yeni lejyona geçecekler.

İnaktiflik yüzünden lejyondan çıkarılmamak için oyuna ara vereceğiniz zamanlarda mutlaka Blodiaren'e oyun içinden mail atın. Ayrıca herkes gerçek yaşam e-mail ve telefonunu Blodiaren'e oyun içinden mail atsınlar. Böylece lejyondan çıkarmadan mutlaka haber vereceğimizi bilirsiniz.

Yeni lejyonun ismi muhtemelen OGZ, Oyungezer2, Oyngezer gibi hemen hemen benzer birşey olacak. Mevcut lejyonda belli bir level sınırını geçenler diğer lejyona geçecekler.

3- MUTLAKA VENTRİLO KURUN

Ventrilonun asıl faydasını iki lejyona bölününce göreceğiz. Çünkü pratikte lejyon dediğimiz bir chat kanalından ibaret. İki lejyona bölününce diğer lejyonda kalanlarla iletişiminiz kopacak. Ayrıca kim online kim değil görmesi zorlaşacak. Ama Ventrilo kullandığınızda hem her iki lejyonla da konuşuyor olacaksınız, hem de kim online kim değil görebileceksiniz.

4- GRUP KURUN
Şu an lejyondaki en büyük yanlış çoğumuzun oyunu single player oynaması. Bu şekilde çok yavaş ilerleriz. Lejyonda sizinle yakın level'daki arkadaşlarla muhabbet kurun, birbirinizin nasıl ilerlediğine bakın ve her fırsatta gruplaşın. Kolayca sololayabileceğiniz quest'leri bile birlikte yapın. Bir quest tek başınıza 10dk alıyorsa iki kişi 7dk'da bitirirsiniz. Daha az takılırsınız, daha az ölürsünüz. Para olarak da bu yüzden faydası olur. Farm yaparken bile iki üç kişi birleşip iki seviye yüksek level moblara dalın. Daha fazla XP alırsınız. İşin ideali crafting dışında daima bir grupta olmanız.

Daha yazılacak çok şey var ama bunları zaman yaymak istiyorum. Çok da şişirmemeli kafanızı...

Hepinize sevgiler, keyifli oyunlar

Jothor / ofcm / Tuğbek
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller