Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
123458
Misafir
Medieval Total War2nin vazgeçilmezi oluştur Moğollar Haçlılar ve Timurun ihtişamlı ordusu ve tabikide Medieval Total War2'da Türkleri seçen oyuncularında kabusu... Şu an bu vazgeçilmez 3lüyü durdurmak için pek çok strateji duydum kimisi savaş alanında son damlaya kadar savaşmaktan yana kimiside önce ilişkileri iyiye götürüp sonra en beklenmedik andan vurmaktan peki sizin stratejiniz nedir??
Misafir
karadeniz'in kuzeyini işgal eymeden bırakıp, doğu anadoludaki şehirleri dolu bir şekilde bırakmak.

doğu anadoludan haritaya giren moğollar oradaki şehirleri dolu görünce hiç bulaşmadan karadenizin kuzeyine(kiev falan) yönelecektir. zamanla zayıflayan(20-30 tur) moğollara sonradan saldırmak çok daha kolay olacaktır.
Herodas
Üye
Ben genelde bunlar gelmeden bir önceki turn save alırım sonra turn atlarım baktım bağdad'tan mı geliyor o zaman load ve bir daha dene taki kiev'e gidene kadar...
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ben onlara saldırmam,bırakırım kaleme onlar gelsinler,o zaman çok kolay olur,kapının önune Spearmen döşerim o kadar,kaç kere yaptım hatırlamiyorum ama her zaman işe yarar,sadece butun spearmelleri kale kapının önune koyun,o kadar :) hep böyle yendim.
fat_old_sun
Üye
bencede en başta gaza gelip saldırmak iyi değil. yani, kale savunması yapıyorum en başta. tabi doğu anadoludaki şehirleri sağlam bırakmak lazım. birde karadeniz in kuzeyinde bırak at koştursun onlar:) bir süre sonra zayıflıyorlar zaten.. bu oyunda geleceklerini bildiğim için hazırlıklıydım. ama ilk oyunda öyle birşeyden haberim olmadığı için, oyuna bayağı bir önceki save imden başlamak zorunda kalmıştım:)
Halife
Üye
Sukastçi üretip komutanlarını öldüreceksin. Sonra her yönden, adamlar dib dibe hareket ediyor çünkü haritada bunların bir olduğu yer yönden asker yollayıp vur kaç ile bir birine yapışık olan taburları dağıtacaksın. Hepsini tek yakalayıp tenhada sıkıştıracaksın. Olay bu, ama illaki ekonomide dğer yönlere fetihlerinde bir müdded zarar görecek. Gerçekte de böyle oldu.
Misafir
Ben onları 10 tane tıka basa dolu ordu ile daha ilerlemeden sıkıştırıyorum. Çok zevkli oluyor :D Bazen 5, 6 ordu aynı anda savaşa giriyor :D 5000 kişi falan.
Misafir
ne zaman çıkıoo bu
timurlar veya mğllar ben oyunda her yeri aldım daha amerika açılmadan daha yeni topları bulmuşken kullanmamak ne üzücü :(

kaç yılında ve nerden geliyorlar ona göre yığınak yapcam artık hiçbir şey yapamıyom beaaaa sıkıldım
orkunculuk
Üye
Benim favorim öldür komutanını ve rüşveti bas.Hep işe yaradı :)
Herodas
Üye
turn 65 te geliyorlar Mehmetasim
TAF_SChumacher
Üye
yaw ben bir kere denedim onlara direk dalmayı, ilk seferimdi türklerle. Şansıma o sıralarda çok büyük (~10.000 kişi) bir orduyla yaylım ateşi gibi kuzeyi yarma planlarım vardı, bizansı saracaktım. Turn atladım onların hamleleri başladı, zırt zırt ordu çıkıyo ortaya habire "noluyo lan!" diyom bende, kriz geçiriyodum. Toplam ~6000 kişilik ordusu direk benim meydanda bekleyen toplam ~5000 kişilik orduya daldı. Diğer 5binliğede bu savaştan sonra dalacaklarına adım gibi emindim, prensip olarak geri çekilmeyi reddettim ve sonuç 3,5 saatten fazla sürdü savaş,neyse zorla filan aldım ve bi yandan umut ediyorum diğerine girmezler inşallah ..haşırt! Onada 8000lik bitane girdi, yaw ...rim böle muhabbeti he diyip kapadım direk :D
Sonuç olarak taktiğimmi? Kuzey sınır kalelerimin herbiri malkoçoğlu modunda duracak ve kuzeye girilmeyecek. :)
123458
discussioncontroller