Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
ManoMachine
Üye
Bu elemanları yenmek değilde, durdurmak için çok etkili ve kolay bir taktiğim var. Başkası da bulup yazdı mı bilemiyorum çünkü itirtaf ediyorum tüm mesajlaır okumadım konudaki :)

Ama önceden uyarıyorum bu düpedüz oyun açığını kullanmaktır, yapay zekanın aptallığını lehine kullanmaktır, ona göre... öyle işleri sevmiyorsanız sonrasını okumayın... Ama %100, herzaman sekmeden işe yarar...

Bu elemanlara şehir kaptırmak istemiyorsak bi kere "en iyi savunma saldırıdır" metodunu unutacağız. taa ki şehrimiz kuşatılana kadar. Tek şartımızsa şehrimizde canon towers olması... Zaten onlar çıkana kadaar canon towersı açmış olursunuz heral ;) Biz gitmiyoruz, düşman geliyor, şehri kuşatıyor... Dalmak için bekliyor. Heh işte burada biz onun saldırmasını beklemeden biz saldırı emrini veriyoruz...

Bütün okçular surlarda, topçu kuleleri düşmana nişan almış... önce topçu kuleleri atışa başlıyor... düşman ilk kayıplarını veriyor. işte burada yapay zekanın sapıtıığını görüyoruz. çünkü saldırı emrini biz verdik ya salaklar bekliyor saldırmadan. Kulelerim üzerlerine yağmur gibi top atıyor, bunlar da seyrediyor... topun menzilindende çıkmıyor, kapılara hucum etmiyor... hele hele şehrinizde topçu yada trebuşet varsa bu süreç çok daha hızlı işliyor...
Baya baya bekliyor, ordusu iyice eriyor elemanın. Ancak ordusunun %70inden fazlasını kaybetiğinde bir hareketlilik başlıyor... geriye kalan %30 eğer size hucum ederse e tamizliyorsunuz zaten onları da, toplu kuleler ve okçular saniyeler içinde bitiyor. Yok geri çekilir menzilden çıkarlarsa da herhangibir atlı üniteyle siz saldırıya geçiyorsunuz, aksiyon isterseniz dalın, dağıtın, yok yine kayıp istemezseniz vur kaç ile düşmanı tekrar menzile çekiyorsunuz, ve işi kulelere bırakıyorsunuz.

Moğollarda sekmeden herseferinde işe yarıyor... Sonuç "heroic victory" ;)
Misafir
Evet bu diğer savaşlarda da oluyor. Ama patch ile düzeltiliyor.
markus antonyus
Üye
patch siz oynanmaz zaten. ManoMachine; bence patch yükleyip ( şu 600 mb olan) bir daha oynarsan eminimki oyunu bi kez daha bitirmek istersin. patchsiz hiç iskoçların ispanyaya çıkartma yaptığını yada milan, portekiz ve sicilyalıların sardunya ve korsika için birbirine girdiğini hiç gördünmü.... eminim beğenirsin.
Misafir
Ben de patch'i yüklemiştim ama fazla bakamadım. Örneğin patchsiz İngiltere adasına hiçbir çıkartma yapmıyor AI.
markus antonyus
Üye
olabilir ama patch ile iskoçlarda fena oynuyo sayılmaz. neyse ben bu patchin başarılı olduğunu düşünüyorum özellikle savaşlarda çok farkettiriyor.
the Prestige
Üye
Bu bahsettiğiniz patch hangisi_? Ben 1.0 oynuyorum ve ben gelişirken diğer devletlerin 5-6 şehirden oluşmaları sıkıcı oluyor. Bu sorunu gideriyorsa mutlaka indirmeliyim.
Misafir
Bende şu an 1.3 var. Diğerlerini yüklemedim.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
En son 1.5 mi çıktı ne,oyun yüklu olmadığı için uğraşmadım,ama oynarken kesin 1.3 ile oynamalısınız,baya farklıklar var.
markus antonyus
Üye
adamların patchi yapması gibi oyunda hata bulması bile şaşırtıcı. tamam oyun orjinalken hata doluydu ama diplomasi saçmalığını hiç bi patch düzeltemez. 1.5 hiç görmedim onda olabilir...
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
Moğollar nasıl olurda Cihad yapar ben onu anlamıyorum???

Timur Türk idi ve müslümandıda... ama moğollar putperestti o zamanlar!
discussioncontroller