Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Abi bu herifler hiç bitmiyor mu ? Türklerle 4-5 kere campaign bitirdim, her seferinde de dünyayı fethettim. Hep kuzeyden, Tiflis ve Nahcivan tarafından gelmişlerdi, bende paso fort kurup adam doldurmuştum. Daldım sürekli, onlar da kuzeye yöneldi ve ruslar'a daldı.

Sorun şu:

Yeni campaign açtın 98. turn'de falanım ve Moğollar Bağdat tarafından geldi. Oradan daha önce hiç gelmemişlerdi. Sürekli hayvanat ordular yolluyorlar. 5 ordu ile 2 ordusunu zor yeniyorum nerdeyse. Tüm orduları yok ettim, 1 turn sonra yine 5 tane full ordu geldi. Onları da yok ettim 5 tane daha geldi. Bitmiyor mu bunlar ? Yönelecek bir yerleri yok, afrika ve ortadoğu bana ait. Sonsuza dek gelecek mi bu adiler ?
Jedi Panelvan
Üye
MR.Kubidik, Bir on tur kadar takviye geliyor sürekli. Öyle durumlarda bir şehir almasına izin veriyorum, kesiyor takviyeyi :) Bir keresinde de yemedi ama bu olay. Sonuçta senin şu anki oyununda bir iki turn daha dayan, arkası biter merak etme.
markus antonyus
Üye
hatayı en başta yapmışsın bu adamları yerleşmeden yokedecektin...
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
@Jedi Panelvan

biteceklerine emin misin ? daha bügün 5 tane daha general yolladılar. Top arabaları ile idare edebiliyordum 1-2 turn önceye kadar, ama şimdi full heavy cavalary yolluyo şerefsizler. Top yetmiyo lan :P . Taktik bitti anasını satiyim, abartı bir şekilde güçlüler. Bi kere etrafını sarıp flank yapamıyorsun adamlara, rush zaten yalan bi olay. Spearmen'e rush çekiyo herifler ya ;D . Qapukulu olsa keşke...
Misafir
Bırak abi zorlama. Batı'ya yönel falan filan.
empirretotalwar
Üye
HAN dedi:

Medieval Total War2nin vazgeçilmezi oluştur Moğollar Haçlılar ve Timurun ihtişamlı ordusu ve tabikide Medieval Total War2'da Türkleri seçen oyuncularında kabusu... Şu an bu vazgeçilmez 3lüyü durdurmak için pek çok strateji duydum kimisi savaş alanında son damlaya kadar savaşmaktan yana kimiside önce ilişkileri iyiye götürüp sonra en beklenmedik andan vurmaktan peki sizin stratejiniz nedir??

ilk başladıgımda TÜRKlerle açtıgımda beni ikikez altmışlardı Anadoludan ama üçüncüde mogolların gelecegi yeri hepiniz bilirsiniz tam o noktaya binlerce askerle tabiri caiz ise etten duvar ördün onların binlik ordusuna 5er bin orduyla cevap verdim ancak öyle alt ettim yoksa onlar içerlere girdikçe ,işiniz çok zorlaıyor
empirretotalwar
Üye
MrClown dedi:

Bırak abi zorlama. Batı'ya yönel falan filan.

öyle yaparsan anadoludan elini-etegini çekmiş olursun bence
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Tamam kırdım ağızlarını burunlarını, faction destroyed oldular ;D
Elovitnas
Üye
benim oyunda hiç problem yaşamadım. moğollar gelip erevanı işgal etti sonra kieve doğru gittiler. timur ise mısıra doğru gitti bana hiç bulaşmadılar :). asıl sorun haçlılar istanbulu korumaktan yoruldum ama yapy zeka sürekli saldırmaya devam devam ediyor oyunu oynarken yoruluyorum artık :D
derky
Üye
Yaf sen ne şanslısın ya :D Bende ilk geldiklerinde 5 ful orduyu yaycak güç yoktu ülkede. O yüzden Hatay'da karşılamak kaldım onları (Moğol). Tamamen kovmak 20 turn sürmüştü. O yüzden türklerle bi daha oynamadım :D
discussioncontroller