Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
Elovitnas
Üye
evet biraz şans işi türklerle ilk oynadığımda moğollar tüm şehirlerimi ele geçirmişti:D
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Yerevan'dan geldiklerinde iş kolay. 2-3 tane fort yaptığınızda sürekli savunma yapıyorsunuz, zaten fortlarınızın dibinde 2 tane şehir veya kale var. Adam üretip fort'a yollayın. Bağdattan gelirlerse ayıptır söylemesi zıçtınız. Dağlar ve vadiler olmadığı için kapatacak bir yol yok. Bütün haritanın sağ tarafı boyunca fort yapmalısınız, ki bu imkansızdır. O fortlar dolana kadar Moğollar anadolu'ya girecektir. Hatay ve Adana'yı sağlam tutun derim ben.
derky
Üye
Yok ben İngilteremi alıp Avrupa'da terör estirmeyi seviyorum :D Öyle Moğol'du Timur'du zor iş zoooor :D
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Türk isen zoru seveceksin hacı, İngiltere fazla kolay geliyor bana. Bi de en uyuz olduğum ülke Milan. Hangi ülke olursanız olun, Milan ile dostluk kurduktan 3 turn sonra adiler sizi arkanızdan bıçaklıyor. Hiç bir zaman aksi olmadı bana. Hep ihanet etti adiler. Yakın bunları, gebertin italyan züppelerini !!! ;D
Elovitnas
Üye
derky dedi:

Yaf sen ne şanslısın ya :D Bende ilk geldiklerinde 5 ful orduyu yaycak güç yoktu ülkede. O yüzden Hatay'da karşılamak kaldım onları (Moğol). Tamamen kovmak 20 turn sürmüştü. O yüzden türklerle bi daha oynamadım :D

evet şans olayı önemli kieve gitti dediğim moğollar ordan dolaşıp budapeştede önüme çıktılar  ;D
Misafir
Yok ben en sonunda Moğolları püskürtmeyi başardım ama biraz değişik birşey öncelikle atlı okçulardan oluşan bir sürü ordu veya ordcuklar yapıyorum gerekirse paralı askerlerde tutuyorum daha sonra bir moğol ordusuyla savaşa girdiğimde bölüklerimi 2'ye ya da 3'e ayırıyorum ve imkan buldukça generalin birliğine saldırtıyorum. Zaten generallerinin işini bitirdikten sonra savaş amacına ulaşmış oluyor daha sonraki amaç benim birliklerimin iki katı kadar zarar vermeye çalışarak alanı kayıpsız birşekilde teretmeye yönelik.Böyle savaşlar ardı ardına izliyor ve bir süre sonra Moğollar eski güçlereini kaybetmiş oluyor.Şu an tamamiyle yokedemedim ama eski güçlerinide kaybettiklerinden fazla bir sorunda çıkartamıyorlar.Ama bu taktik timurun devasal fillerine karşı işe yaramıyor o da başka mesele...  :D
Jedi Panelvan
Üye
İspanya ile oynuyorum. İlk Haçlı Seferi sonrası Jerusalem, peşine de Acre ve Gaza'yı alıp yerleştim bölgeye. Mısır tam canıma okuyacakken Moğollar yığıldı. Şu an Mısırlılar ve Türkler'i kesiyorlar, bana daha bulaşmadılar, hazırlanıyorum, kesin dalacaklar biliyorum. Ortadoğu yine kan gölü!
FireMcFireMc
Üye

İspanya ile oynuyorum. İlk Haçlı Seferi sonrası Jerusalem, peşine de Acre ve Gaza'yı alıp yerleştim bölgeye. Mısır tam canıma okuyacakken Moğollar yığıldı. Şu an Mısırlılar ve Türkler'i kesiyorlar, bana daha bulaşmadılar, hazırlanıyorum, kesin dalacaklar biliyorum. Ortadoğu yine kan gölü!

Abi oyunu oynamaktansa, şöyle oyun hakkında anlatılanları dinlemek çok daha hoşuma gidiyor. Cidden, bende de oyunları sevmemeye başlama gibi bir sendrom var. :p
Misafir
Firemsican. Özellike TW konusunda ki hikayeler çok güzel oluyor :D
NitroNitro
Üye

terazini arıyorum bulamadım  ;D
discussioncontroller