Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
145678
Arantias
Üye
ASSASSIIIIIINS!
Heyecanımı mazur görün, biraz önce Moğol devletini birkaç tane assassinle yokettim.
anquin
Üye
haçlılar, moğollar  ve timur'un ordusunu yenmek için naçizane önerim batıya doğtu genişlemenizdir. bilhassa moğollar ve timur ordusu ile kesinlikle meydan savaşına girmeyiniz ve doğu illerinizi kalelerde savununuz, kalelerinizde asker yığınağı yapınız. askerlerinizi saracen militia ve benzeri mızraklı birimlerden yetiştirmeniz şüphesiz hayrınızadır, birkaç turkish archer birimi mutluluğunuzun teminatıdır. assasinlerle göklerdeki yıldızlar kadar  rütbeli generalleri kesmek ya  tanrının hikmeti ya da easy mode'un rahmetidir.
Misafir
3, 4 tane ağzına kadar dolu ordu gönderip onları dağların arasında sıkıştımak da bir taktik. Savaşları kazanamasan bile her savaşta 3-4 ordu çarpıştığı için Moğollar dağlara çakılıp kalıyorlar.
fatik52
Üye
Bence en iyisi kısa yoldan ordu toparlayıp Batıylada ilişkileri iyi tutup moğolların üstüne yürümektir öbür türlü yok zayıflamaları bekliim yok başka bişi yapim olmaz fazla beklemeden hemen saldıracaksınki genişleyemesinler yenilsen bile onlar büyüyemicek sende onları kolayca bitireceksin
BangStar
Üye
Ben 118. turndeyim ama hala mogollar kimseye saldırmadı türkleri falan bıraktılar rusyaya dogru ilerliyorlar bende 3 tane ordumla onların tam yanından ilerliyorum ve hiç saldırmıyorlar nedense :DAnlamadım gitti.12 Tane orduyla dolanıyorlar ben ingiltereyle baslmaıstım oyuna suan bütün avrupa ve  afrika benim bi tek bizans,türkler ve rusya kaldı onlarıda ellemedim cünkü savascak halim kalmadı :D en güvenlisi ingiltereden baslamak yavas yavas gücleniorsun kmsede saldırmıyor kolay kolay uzaksın savaşlardan hemen gelişiyor ülke.
BangStar
Üye
Ya beyler bende mogollar bişey zannediyordum herkes mogollardan bahsediyor savasmaya basladıkdan 10 turn sonra mogolları yıktım bide baktım timurlar geldi Timurlar daha pislikmiş suan bagdat ve bütün cevresini aldılar engelliyemiyorum gönderdiğim ordular yarı yolda rebels e geciyorlar bütün dünyaya hakimken yoksa yıkılıcammmı :S?
By_SaLYaNMaN
Üye
Timurlar veya Moğolları yok ettikten sonra onlarla başlıyabiliyor muyuz oyuna?
Benim oyunumda İngiltere olarak başladım şuan avrupa benim Afrikanın üst taraflarınıda aldım haritanın diğer kısmındada Timurlar ve Moğollar var.İşallah Timurları yok edince onunla başlayabiliyorsundur ben Timurların ordusuna hastayım.
By_SaLYaNMaN
Üye
Timurlar la her savaş yaptıgımda (campaıgn de) error verip oyunu kapatıyor nedeni bilen varsa yazabilirmi?
gduman94gduman94
Üye
Şimdi bir düşünce yanlışım varsa mazur görün medieval ı oynamadım moğul tehdidine karşı düşüncem anadoluda sürekli 4-5 ordu bulundurmak ve doğuda bulunan şehirlerde 2'şer ordu bulundurmak moğullar doğu şehrini ele geçirdikten sonra (biraz yıprandıktan sonra anadoludaki ordularla şehirleri geri elegeçirmek her saldırıda şehirdeki ordu sayısını fazlalaştırmak ve yeteri kadar ordu ele geçince moğul orduları görünürde yokken karşı saldırı yapmak.
calderon
Üye
Kalelerinizi upgrade edip içini Ottoman Infantry ve Naffatun ile doldurun kalenizde canoon tower da varsa o kale kolay kolay düşmez,binlerce kez tecrübe ile sabittir
145678
discussioncontroller