Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
Misafir
Yahu o kadar da zor değiller, beyinlerine beyinlerine dalacaksınız(en başında), ben hep başarılı oldum.
sergen1994
Üye
En güzel taktik önce 1)ekonomik olarak epeyce bir güçlü olmak lazım 2)Bağdat,Antakya,Erivan gibi şehirleri hemen huge city yapıp royal barracks inşa etmek 3)Bol bol janissary archer yapım bunlarla kapıya kazık örmek
böylece gelen atlı bodoslama kazıklara giriyor(generallerde tabii)Moğolların adam dibi piyadesi olmadığından okçulara atla giriyoruz(aman kazıklara dikkat) Timurdada aynı ama onların halberdier militiaları var o kadar
sergen1994
Üye
haçlılardada çok atlı var ama asyalılardaki kadar güçlü değil saracen militia yeterli olur
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
ben kapanırım.yani ordularımı açıkta bırakmam hepsini şehirlere tıkarım.onları kendi topraklarımın içine davet edeerim adeta.ve onlar topraklarımın ortasına geldiğinde tüm ordularımı şehirlerden çıkarıp 4 yanlarından sararım.bu şekilde generalleri ölene kadar arka arkaya savaşlar yapabilirim.Bende baya tuttu bu plan
GATIRCAN___18GATIRCAN___18
Üye
ben 5 yeniçeri 5 hassashim 5 sipahi(mızraklı olanlar)5 grupta ottoman archer vardı ben yaklaşık 2000-2500 kişiyim mogol ordusuda 10000 kişi filandı.Bunları kalenin meydanına çektim bi temiz meydan dayagı attım.Elimden 2000 kişi anca kurtula bildi..bi dahada bulaşmadılar..
en zorda bileyani o kadar zor
Misafir
Moğol tehlilsesini sadece 1 ordu savuşturarak atlattıysan bravo sana (:
Üye
bence o kadar zor degil. adam gibi birliklerden olusmus 20 grupla kalede meydan savunması yap bişi olmuyo
Misafir
Hayır onu demiyorum (: Toplamda kaç ordusu ile savaştın? En az 10 ordu ile savaşmadan kurtulamadım da ben
Üye
4 tane ayrı ayrı orduydu toplam 8000-10000 kişi civarındaydı
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
ben assasinlerden yararlandım.onların gelecekleri turn'e kadar asassinlerimi rebel kaptanları üzerinde geliştirdim.bir de hırsızlar loncası olan şehirlerimden assasinler yaptım.zaten bu orduların generalleri ölünce pek bi etkisi kalmıyor.daha korkak oluyorlar ve moralleri bozuluyor.o zaman da savaşarak yenmek pek zor değil.
discussioncontroller