Medieval Total War 2'de Moğollar, Haçlılar ve Timur'un ordusu
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Yanlız dikkatnini çekerim,Theifs Guild ayrı,Assassins Guild ayrı,Assassins Guild eğer mesela bi şehirden hep assassin çıakrtırsan ve bunlar hep başarılı olursa o zaman sana teklif gönderirler,aynı şey Trader Guild içinde geçerli,bir şehirde eğer ticaret çok iyise ve en önemli orda hep tucar çıkartıp ulkeye para getirmesini sağlarsan,Traders Guild sana teklif gönderir,sen orda Hırsızlar Loncası dedinde ondan şey ettim,onun assassinlere etkisi yok yada çok az diyebiliriz,bir şehirde Tavren son dereceye kadar gelişmişse(neydi adı unuttum)he caouch House mu ne,işte ondan olcak bide Assassins Guild son seviyedeyse,o şehirden Çıkan assassin en az en az 4 yada 5 derece yetenekli olur,ve başka deneyimleride hali hazırda gelir,yani Young Apparitince,bilmem ne blade,falan filan onlar varya,onlarda hali hazırda gelir,ben her zaman nerdeyse bir assassin ordusu yaparım,haritada 15 20 tane vardır,Din en çok en çok din adamları ve tuccalarlar üzerinde kullanırım,ve fırsatım oluncada karşı diğer duşmanaların generallerini kesmek için.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye

Yanlız dikkatnini çekerim,Theifs Guild ayrı,Assassins Guild ayrı,Assassins Guild eğer mesela bi şehirden hep assassin çıakrtırsan ve bunlar hep başarılı olursa o zaman sana teklif gönderirler,aynı şey Trader Guild içinde geçerli,bir şehirde eğer ticaret çok iyise ve en önemli orda hep tucar çıkartıp ulkeye para getirmesini sağlarsan,Traders Guild sana teklif gönderir,sen orda Hırsızlar Loncası dedinde ondan şey ettim,onun assassinlere etkisi yok yada çok az diyebiliriz,bir şehirde Tavren son dereceye kadar gelişmişse(neydi adı unuttum)he caouch House mu ne,işte ondan olcak bide Assassins Guild son seviyedeyse,o şehirden Çıkan assassin en az en az 4 yada 5 derece yetenekli olur,ve başka deneyimleride hali hazırda gelir,yani Young Apparitince,bilmem ne blade,falan filan onlar varya,onlarda hali hazırda gelir,ben her zaman nerdeyse bir assassin ordusu yaparım,haritada 15 20 tane vardır,Din en çok en çok din adamları ve tuccalarlar üzerinde kullanırım,ve fırsatım oluncada karşı diğer duşmanaların generallerini kesmek için.

evet yanlış yazmışım.assasins guild olacaktı:)

o şuanda headquarters yani karargar konumunda.ayrıca şehirlerimdeki tüm gelişmeler bitti.yani daha yapılacak bi bina kalmadığı için dediğin şeyi de yapmış olmalıyım:)bir iki tane de rebel üzerinde eğitildikten sonra cengiz hanı olmasa da diğerlerini rahatça öldürebilirler.
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ben ne olursa olsun,hatta vermem şehirlerimi,nerde olurlarsa olsun,son kan damlasına kadar savunurum :D onurlu savaşırız biz arkadaş :P
the Prestige
Üye
moğollarla bir savaş yapmıştım. ss'sini bulamayacağım şimdi ama anlatayım biraz. musul veya bağdat yakınlarında karşılaştık. moğol ordusu 4000 küsür kişi(huge size) ben ise 6000 kişi(bütün anadolu ordumu getirdim, hatta sırf askerleri buraya çektim diye macarlar istanbula kadar geldi.) kıran kırana bir savaş oldu. sonuç olarak 500 adamım kaldı ama savaşı kazandım. hayatımın en zevkli savaşıydı.
Misafir
Bende de moğollar 4 kere geldi normal mi bu?

İlk olarak geldiklerinde Tiblis yakınlarından VE bağdat yakınlarından geldiler. Tiblis yakınlarından 2 full ordu, Bağdattan da 4 full ordu olarak çıktılar. Tiblis taraflarındaki ikisini vadilerde kıstırdım öldürdüm. Sonra bağdata doğru indim, onlar da Halep'e (aleppo) gidip yerleştiler. Oradan onları attım, Kudüs'e doğru inip yolda öldüler. "Factoin destroyed" demişti... Kİ

2 round geçtikten sonra "en güçlü ordu moğolların" diye bi mesaj geldi. Bağdat tarafına bir baktım, adamlar 4 full orduyla daha gelmişler. Bağdat rebellerin elindeydi onlarla uğraşırken arkadan saldırıp yok ettim. 2 round geçti TEKRAR geldiler. Oyunu silip kapatacaktım artık.

Normal mi bu? Yoksa bug gibi bişi mi oldu? Şimdi arabistan çöllerinde avare geziyorlar. Yok etmeye cesaret edemedim tekrar full ordu ve 10 yıldızlı kumandanlarla gelirler diye.

Saygılarımla...
Misafir
Geldikten sonra iki tur saldırmazlar, o iki turda mümkünse zayıflamarı gerekiyor, ağır atlı ve ateşli archerlar sayesinde onları kendi aranıza çekerseniz zayıflata zayıflata (Bir nevi hilâl taktiği) çabuk öldürürsünüz. Ayrıca komutanın ordusunu hep haritanın gözükmeyen bir kısmına saklayın. Bozguna uğrarlar çünkü Moğollar savaşların sonlarına doğru..
Ghost hunter
Üye
Ben daha Timur ordusu görmeden yıkıldı Timurlar, Haçlılar zaten şaka gibi genelde İstanbula geliyorlar, gelmeden önce sofyada karşılayın zaten iş bitiyor.

Moğollar içinse tavsiyem size bulaşmadıkları sürece hiç saldırmayın onlar saldırsa bile siz savunmada kalın.Genelde okçu gerekiyor kale savunması için, tabi ynalarına bir kaç atlı serpiştirin.Zamanla balkanlara çıktığınızda, Balkan archers, Kapıkulu askerleri falan dahil olacak orduya onlarla kafalarına kafalarına vurursunuz.
markus antonyus
Üye
aklıma gelen ilginç bi olayı anlatacam ben ingilizlerle oynarken dedimki len bütün ırkları oynadık oyunu bilmem kaç kere kapadık en iyisi ingiliz adasında durup fetih yapmayayım dedim sora oyunu zora alıp şifre yazmadan ingiliz adasında durdum . saldıranda olmadı sonra karanlık olan haritayı bi açtım hertaraf moğolların! hıristiyan dünyasının tek varisi benim! böyle saçmalık olmaz oyundaki en büyük hata işte budur.nası bu oyun gerçek dünyayı ve gerçek tarihi anlatıyorsa moğol generalı öldükten sonra fetihlerin durması falan lazım siz en iyisi descr_strat dosyasında campaign_script dosyasını silin ve oyunu büyük zevkle oynayın...
the Prestige
Üye
oyunun en büyük eksiği diğer devletlerin birbiriyle olan ilişkileri. çok pasifler birbirlerine karşı. fransa ve ingiltere toplasan 3-4 kere savaşıyor tüm oyunda.
markus antonyus
Üye
ben gördüğüm en iyi yapay zekayı making history the calm and the strom da gördüm adamlar çok iyi oynuyo. yaptıkları dostluklar eşit payda. herkez bi tarafa yüklenmiyor ayrıca medievaldaki gibi benim dostumun dostu gelip bana saldırmıyor. hep demişimdir genede diyecem : şu medieval2 nin grafiği kısıp oyun oynayışına accık yapsalar ne iyi olurdu.
discussioncontroller