Eşcinsellik
StarfreedoM
Üye
Ve ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim, eşcinselliğe ve eşcinsellere saygısı olmayan bir din hiç saygı beklemesin. Hele hele o dinin müritleri, sırf cinsel eğilimleri farklı olduğu için birilerine "akıl hastası, hasta ruhlu" gibi aşağılıkça açıklamaların yanı sıra nefret suçu işliyorsa o dine saygı göstermem aksine, yok etmek için çalışırım. Bu kadar basit.

Beğenenler: gosurori

princeofpersiaprinceofpersia
Üye
MODERATÖR NOTU:
Bu konuyu açıyorum, zira inanca saygı konusunda eşcinsellik konusu tartışılmaya başlandı, ayrı bir başlığa taşınması gerekiyor konuşmaların.

DİKKAT! Bu başlıkta eşcinsel insnaları aşağılayan tavırlar takınmak ya da onlarla dalga geçmek yasaktır. Bu şekilde davrananlar uyarılmadan banlanacaktır. Eşcinselliği tasvip etmiyorsanız, bunu saygı çerçeveleri içinde dile getirmeniz gerekmektedir.

Zamanında http://www.oyungezer.com.tr/option,com_smf/Itemid,26/topic,10973.0/ başlığında eşcinsellik konusu bir ara konu olarak tartışılmış ve saygısız mesaj atılmamıştı. Bunun bu başlıkta da tekrarlanacağını ummaktayım.

Evet inanca saygım yok, dalga da geçiyorum. İnanca saygı göstermek zorunda hiç değilim.

Peki bişey diyecem, insanların fikirlerine saygı göstermelisin. Kişisel kararlarına, örnek olarak eşcinsel olup olmamasına. Değilmi? Sen şimdi sadece din işini karıştırmadan buna cevap ver.
StarfreedoM
Üye
Eşcinsellik bir karar değildir, eğilimdir.
Üye

Eşcinsellik bir karar değildir, eğilimdir.

Herzaman eğilim ile olmaz, kişinin kendi kararı ile de olur. Sen soruma cevap ver.
StarfreedoM
Üye

Herzaman eğilim ile olmaz, kişinin kendi kararı ile de olur. Sen soruma cevap ver.

Neler öğreniyoruz vay vay vay. Eşcinsellik bir kararda olabilirmiş. Güzel.

Bir insanın eşcinsel olmasına saygı gösteririm. Bana giren çıkan ne?

Misafir

Ya şimdi :D

Yok ya ban yerim valla :D

Neyse inanç tan çok tartışmaya gidecek bu konu burda keselim
DisIsSparta
Üye

O zaman neye geliyor biliyor musun?
Bir babanın kızına tecavüzüne "saygı gösteririm". Bana giren çıkan ne?
Mesela....
Üye

Eşcinsellik karar ile olduysa, onun seçimidir, onun kararına saygı duyarsın, ki aynı şekilde inanıp inanmamak ta bir karardır, ve karara saygı duyarsın. Tebrikler kendi içinde Paradox oluşturuyorsun.
Lightbringer Lord
Üye
Aracnoid dedi:

hastalık. hormon tedavisi falan mümkün.

Evet, işte bu forum bu kadar olgun anca. Öyle ki inanca saygı sorunsalı diye bir başlıkta bile homofobik insanlar tamamen cahilce bir şekilde saçmalayabiliyorlar. Ve hayır efendim bu benim fikrim diyemezsiniz bu konuda, inanç meselesi değil bu. Hormon tedavisiymiş.
SİNİRMANGASİNİRMANGA
Üye

Mesela....

Eşcinsellik ile tecavüz bir tutulamaz bence.Ensest ilişkiyi bile eğer iki taraf da istiyorsa sadece iğrenç bulmakla yetinirim.Herhangi bir üçüncü kişiyi ilgilendirmemeli böyle konular kendine direk bir zararı yoksa
Çağlayan
Üye

Mesela....

Eşcinsellikte tecavüz ve pedofili yoktur. Çiftler kendi arzularıyla ilişki yaşamaya karar verebilirler. Ancak baba kız örneğinde küçük kızın bilinçli karar veremeyeceğinin altını çizmek gerekir. Ensest kabul edilemez ancak eşcinselliğe saygı gösterilmesi, heteroseksüeller ile homoseksüellerin evlenmesini engeller. Adam gay ama toplum zorladığı için bir kadın ile yuva kuruyor, o kadın da, adam da, çocukları da mutsuz oluyor bu baskı sebebiyle.

Homoseksüellerin tüyler ürpertici bir sloganı vardır: "Eşcinsel evliliklerine izin verin, yoksa siz heteroseksüeller ile evleniriz!"
discussioncontroller