Eşcinsellik
Amenquiver
Mod
Ama sonuç olarak daha "lokal" şeylerden sorumlu değiller mi? Bu düşünce yapısının da binlerce senelik bir miras olduğunu gösteriyor. Ayrıca yazdığın şeyler bana cevap değil doğrulama oldu resmen. Erkeğin kadına oranla güçlü olması ona bu "kendi başının çaresine bakma, tehlikeli ve atletik beceri isteyen işlerden sorumlu olma" özelliğini veriyor.
NemeneneNemenene
Üye
Eşcinsellk bence iyi bir şey abi yaaa...

Beğenenler: DemoNolojisT

LovermanLoverman
Üye
Sadece kadınlardan oluşan savaşçı kabileler var ve bunlar yeniliyorlar, bitiyorlar bir süre sonra diye okumuştum çoook önceleri. Erkeksiz hayatta kalamıyorsun savaş alanında. Bunu demek istedim.

Bir şekilde kadın hamile kalırsa korunmak zorunda kalıyor doğada. Bu şuanda medeniyet sayesinde aştığımız ama esasında kapı gibi geçmişimizde yatan bir gerçek, hamileliğin belirli aylarından sonra kadın hareket kabiliyeti azaldığı için beslenme ve korunma işlerinde bir başkasına muhtaç konuma düşüyor, bu da genellikle babanın rolü oluyor.

Günümüz toplumunun kadını biraz daha eve ittiği doğru, Türk toplumlarında kadın da erkek kadar at üstünde olan ve söz sahibi olan bir yapıda, nordic toplumlarda zaten shieldmaiden vs vs diye adamların kültürüne işlemiş. İslam buna biraz baltalama yapıyor doğru, ama Hz. Muhammed'in eşinin evine gelen misafirle "sperm temizleme" konusunda muhabbet ettiğini düşünürsek net konuşmayı doğru bulmuyorum bu konuda da.

İşin özünde, kadın çiftleştikten sonra özgürlüğünden biraz feragat etmek zorunda. Ama aynı şekilde erkek de, hem kadını, hem kendi, hem çocuğu için avlanmak zorunda. Roller karşılıklı şekilde gelişiyor ve özgürlüğünden kısıyorsun bebeğin için.

Beğenenler: kurtkapan

HOXHOX
Üye
rob mcelhenney (it's always sunny in philadelphia'daki mac) lezbiyen bi çift tarafından yetiştirilmiş. çok şaşırmıştım öğrendiğimde. kendisi de evlilikleri gönülden destekliyormuş. bana şey gibi geliyor ya, çocuk sevgiyi hissediyorsa, sorunsuz ve huzurlu bi ortamda büyüyorsa, bi panda tarafından yetiştirilse bile sağlıklı bi birey oluyor.
melencolia1melencolia1
Üye
Üç büyük psikologtan biri olan Alfred Adler bayağı bayağı eşcinselliğe hastalık diyor. Hatta aktif homoseksüel ile pasif homoseksüelin, bu yönelimlerinin altında yatan nedenlerin farklı olduğundan falan dem vuruyor. Kendisinin dönemindeki, yani 20. yüzyılın başlarındaki yaygın görüşün de eşcinselliğin hastalık olduğu görüşü olduğunu söylüyorlar.
RelentlessRelentless
Üye
Adler haklı.
melencolia1melencolia1
Üye
.
LovermanLoverman
Üye
Hastalık demiyorum da ben anomali diyorum. : D Şimdi aynı tartışmaları tekrar yapabiliriz kehkeh.
ultimate_35ultimate_35
Üye
boşverin bu tür şeyleri insan özgür olmalı bırakın eşcinsel olsun kendini kontrol ettiği sürece sorunsuzdur onlar
ReyJeyReyJey
Üye
kendini kontrol etmek derken neyi kast ediyorsun

SEKS mi
discussioncontroller