Tales of Galactic Empires Hakkında
AdramelechAdramelech
Üye
Kıpkısa bir süre önce kararsızlığına kapıldığın oyun budur işte. Kısaca açıklamak gerekirse, şu anda sizin tek bir gezegende oynadığınız oyunu galaksiye taşımaktı amaç. Ancak bunda bir değişikliğe gidip bir yan oyun olarak açmak istiyorum.

Bu nedenle planladıklarımın tersine, Uzay safhasını oyunun devamı yerine ekstra bir oyun olarak oynatmayı planlıyorum. Ancak çok daha hafif ve ItB'ye göre "Arcade" kalacak şekilde. Zaten o kısım için malzeme çok azdı ve bende sıkıcı olacağından korkuyorum. Yan oyun olarak, eğlenmek üzere açılan bir oyun çok daha güzel olur gibi geliyor.

Bir kaç galaksiye yayılabileceğiniz, yüzlerce gezegen içerecek şekilde şu anda ayarlanmış haritalar elimde mevcut. Kurallar minimuma indirilecek. Dediğim gibi, 4x gibi bir şey olmayacak. Diplomasi ve Savaş üzerine kurulacak genellikle kurallar.

Diplomasi eski oyun ile aynı şekilde, tamamen serbest. Ancak kurallarla korunan bazı anlaşma türleri olacak. Askerler ise taş makas kağıt mantığında ilerleyecek. Bombardıman gemisi ağır gemiyi alır, avcılar bombardıman gemilerini alır gibi gibi... Tabi daha detaylı. Oyun, genel olarak Mikro yönetimin daha az olduğu, daha eğlencelik bir oyun olacak.

Ancak şu var, bu oyun hoşunuza gider mi ve ister misiniz? Düşünceleriniz nelerdir? Fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum.

Kullanılacak Galaksi Haritası;
Spetnaz55
Üye
Varım.
TRN
Üye
Hmm... Pek bir şey anlamadım, özel ders istiyorum bu yüzden ^^
Anladığım kadarıyla güzel bir şey ama olsun olsun :)
Spetnaz55
Üye
Adra demek istedi ki eğer 300 tane gezegenin her birini ayrı ayrı yönetirseniz ağzınız gözünüz yamulur. O yüzden basit olacak.  :P
Methedros
Üye
Alfa çeyreği ne tarafta oluyor bunun ;D
AdramelechAdramelech
Üye
Methedros dedi:

Alfa çeyreği ne tarafta oluyor bunun ;D

Eööö xD Bak orda işte. Bak bak. Hah tam orda. :juggle: :ihi: Oyuna katılacaklar listesine ekleyeyim mi Methedros? Beş kişi olmadan başlatmayacağım oyunu.

@Spetnaz55; Evet tam anlamıyla onu demek istedim.

Methedros
Üye
Hiç bir zaman jan luk pikard olamayacağım.. Varım diyorum  ;D  :jedi:
Lordmuti
Üye
Şu aralar pek zamanım yok ama ben de varım yahu. Bu haftasonu ve pazartesi Ankara'da olacağım için oyunu hemen açmamanızı temenni ediyorum :D.
Methedros
Üye
Bu ara oyun ile ilgili biraz daha bilgi verebilir misin? Gezegenlerle uğraşmayacağız fazla tamam ama mesela teknoloji, silahlar, gemiler nasıl olacak, nasıl gelişecek?

Birde güç kabiliyet olarak "benzer" gemiler olsada en azından görsel olarak sayfalarımızda şenlendirme imkaı olsa güzel olur diyorum ;)
AdramelechAdramelech
Üye
Gemiler konusunu sorma, bende bilmiyorum. Taş-Makas-Kağıt sistemini düşünmüştüm ama sanırım oyuncuların kendi çeşitlerinde askerlerine sahip olmalarını sağlayacağım. Yine Taş-Makas-Kağıt sistemine sahip olacak ancak aynı zamanda bu sistem üzerinde istediğiniz özelliklere sahip gemilere sahip olacaksınız.

Gezegenlerle uğraşmayacaksınız ancak Oyuncu Sayısı x5 kadar gezegen, özel bazı getirilere sahip olacak (Filolara ekstra gemi, Ekstra Filo edinebilme ve Filo hızlarını arttırma şimdilik aklımdakiler).

Gezegenler arasında "Warp Line" denilen yollar olacak. Uzun mesafeleri böyle atlatacaksınız. Zamanla (şimdi oluşturmadığım bir sistemle) yakın gezegenlere yeni Warp Line'larınızı kurabileceksiniz.

Teknoloji sistemini tamamen çıkarıyorum. Bunun yerine az etkisi olacak ama zamanla fikir üretilmeyle gelişecek (Eğitim şekilleri gibi) bir "yönetim" seçimi var. Oda şöyle, teknolojinin gelişim yönünü belirliyorsunuz. Tamamen Organik, Android ve Yarı-Robot gibi. Bunların filolarınıza ekstra etkileri olacak. Aynı zamanda az önce belirttiğim gibi zamanla geliştirilecek kurallara da büyük etkileri olacak. Yani isterseniz Tyranid olursunuz, isterseniz Space Marine, isterseniz hepsinden tiksinip normal insan.

Her galaksi 4'er oyuncu barındıracak en fazla. En fazla 2 galaksi açacağım. Ancak oyuncu sayısına göre 4-6 gezegene yayılma şansınız olacak. Galaksiden Galaksiye geçmek için Warp Line'dan çok daha güçlü bir şeye sahip olmanız gerekecek. Çok daha pahalı bir yol ile (adı üzerinde çalışıyorum xD) rastgele bir noktaya gönderebiliyorsunuz Filolarınızı. Rastgele derken tamamen rastgele değil tabi, sizin yola çıktığınız gezegen uzayda diğer galaksinin hangi kıyısına yakınsa, oradaki bir yere.

Ve iki şeyde sınırlama olacak, stratejikliği arttırmak için, Filolardaki gemi sayısı ve Filo sayısı. Stratejik gezegenleri ele geçirmelisiniz ki, büyüdükçe çökmeyin =) Ancak galaksinin dörtte üçünü alsanız bile bir açık vermek zorunda kalacaksınız massive boyutlar yüzünden.

Ha birde, son olarak, Irk yaratmak ile alakalı bir sistem üzerinde çalışıyorum. Herkes kendi ırkını yaratıp özelleştirecek. Yani her oyuncu iki şey yaratacak; Irk ve Ülke. İkisi aynı kartta yazacak olsa da, RP'sel olarak güzel olur diye düşündüm.

İlk başlayacağınız Galaksi'de, Samanyolu Galaksi'sinde, 250 gezegen mevcut.

Oha biraz demişsin ben destan yazmışım. Ahahah.
Spetnaz55
Üye
Eheh... Irk yaratma fikri hoşuma gitti.  :eyes:
discussioncontroller