Lightbringer Lord ile Röportaj
Çağlayan
Üye
[center][img width=240 height=320]http://img23.imageshack.us/img23/1020/dsc00676my.jpg[/img][/center]

Oyungezer diyor ki : naber? xD
Emir Bora Akmeric: : İyiyim Aslı sen? ^^
Oyungezer diyor ki : iyilik noolsun ^_^ hemmen ilk sorudan başlıyoruz.
Emir Bora Akmeric: : hadi bakalım
Oyungezer diyor ki : Aşağıdakilerden hangisi yukarıdadır? (ÖSS-2009)
Oyungezer diyor ki : asdafa
Oyungezer diyor ki : şey, isim "nick" soyisim. :P
Emir Bora Akmeric: : daha ona bir yılım vardı ya =(
Emir Bora Akmeric: : hah söyleyeyim
Emir Bora Akmeric: : Emir "LBL" Akmeriç
Oyungezer diyor ki : şimdii şunu sormam lazım, Emir mi diyeceğim, Bora mı öncelikle?
Emir Bora Akmeric: : şimdiye kadar herkes Emir dedi, Bora daha hoşuma gider ama pek kullanamadım şimdiye kadar pek :D
Oyungezer diyor ki : Bora diyelim madem bi fark olsun
Emir Bora Akmeric: : Peki devam edelim Aslı, sana Aslı diyebilir miyim Aslı... (Çağla notu: bir numaralı röportaj klişesini ilk bulan kişi olarak Lbl'yi tebrik ediyoruz)
Oyungezer diyor ki : Tabi ki diyebilirsin Boracım.

*gülüşmeler*

Oyungezer diyor ki : bi de şey, sorulmasını istemediğin sorular var mı?
Emir Bora Akmeric: : hm, açıkcası üzerinde durmak istediğim veya kaçındığım bir konu yok, hatta mümkünse belli bir konu üzerine olmasın ağırlıklı olarak  =)
Oyungezer diyor ki : bi de şey, sana bi trivia söyliyim, kilitlenen eşcinsellik başlığına bakmış acetaminophen ve direk dergi grubuna mail atmış "ya bizim forumumuz cidden süper" diye
Oyungezer diyor ki : bir insan eşcinsel olduğunu söyleyebilecek kadar cesursa, bunda forumun da bi payı olmalı falan yazmış.
Oyungezer diyor ki : Ben de altına bi taraftan endişeliyim yazdım, sana özel mesajla yazmıştım anımsıyorsan, ne olur ne biter, Lbl mesaj yağmuruna falan tutulur mu
Emir Bora Akmeric: : birçok etken var aslında
Emir Bora Akmeric: : forumun forum olması önemli bir etken tabi, sonuçta o insanlara hesap soracak değilim yarın, bir de artık pek gizlediğim de yok bunu, ailem istisna olarak.
Emir Bora Akmeric: : ki bu kesinlikle kendimi övmek için yaptığım birşey değil, yeter ki insanlar doğru bilgi sahibi olsun
Oyungezer diyor ki : bu konuda arkadaş çevrenden belli kişilere açıldın di mi, bilinmesi konusunda bi sorunum yok diyorsun ama belli bir kitleye söylemişsindir? Zira eşcinsel bi dostum var, sadece bana açılmıştı bu konuda.
Oyungezer diyor ki : Ailelerden saklanır, onu anlıyorum ama çevre konusunda biraz kayıtsız gördüm seni ki bu inanılmaz cesur olduğun anlamına geliyor.
Emir Bora Akmeric: : arkadaşlarımın çoğu biliyor sanırım şu anda
Oyungezer diyor ki : yine de belli bir cesaret üstü biraz gerilim yaratmıyor mu, sorunlar ya da?
Emir Bora Akmeric: : geçen yıl şu günlerde çok gerilmiştim aslında
Emir Bora Akmeric: : kimse bilmiyordu, ama bir türlü söylemek istiyordum
Emir Bora Akmeric: : o arkadaşın büyük olasılıkla çok heyecanlıydı ilk gün bunu söylediğinde değil mi? =)
Oyungezer diyor ki : ehah, ben çok daha büyük bişiler diyecek sanıyordum
Emir Bora Akmeric: : evet öyle oluyor XD
Oyungezer diyor ki : karşımda özgürlükten, farklı olmanın getirdiği bağımsızlıktan bahsetti. Nutuk çekti uzun uzun xD
Oyungezer diyor ki : sonra nihayet söylediğinde "bu muydu" dedim, ben bi suç işledi ya da daha skandallı bişiler yaptı sanıyordum.
Emir Bora Akmeric: : sorun kısmına gelirsek, aldığım eğitim kurumu ve arkadaş çevrem çok bilinçli insanlardan oluşuyor
Emir Bora Akmeric: : bu yüzden şimdiye kadar bir sorun yaşamadım hiç, ama bunun nedeni etrafımdaki insanlar
Oyungezer diyor ki : hımm evet, forumda da atsızlar forumundaki yüzeysel insanlardan çok az var hatta neredeyse yok. ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : şu etken kısmına geri döneyim bu arada
Emir Bora Akmeric: : milk i izlemiş miydin?
Oyungezer diyor ki : hayır ama izlenecekler arasında, oscar kazandı zaten
Emir Bora Akmeric: : onun yardımı çok oldu diyebilirim, pek bir bilgim yoktu çünkü lgbt komuniteleri üzerine
Oyungezer diyor ki : hımm, ilk fırsatta izliyim onu
Emir Bora Akmeric: : ya da başka tanıdığım insan yoktu benim gibi olan o zamanlarda
Oyungezer diyor ki : ben açıkçası şu düşüncelerimi gaykediye borçluyum, blogunu görmüşsündür
Emir Bora Akmeric: : baktım evet
Oyungezer diyor ki : o kadar çok yazı yazdı ki bu konuda, bir süre sonra düşüncelerimi pekiştirdi. Zaten yine olumlu bakıyordum ama eşcinselliğin tercih olduğuna dair yanlış inanışlarım vardı 4 sene öncesine dek, o yanlış bilgilerimi düzeltti.
Emir Bora Akmeric: : insanların çeşitli şekillerde diğer tarafı rahatsız etmeden bilinçlendirmesi çok iyi bir hareket zaten
Emir Bora Akmeric: : hani bilimum televizyon programında görmüşsündür
Emir Bora Akmeric: : eşcinsel olduğu için ilgi çekmeye çalışan insanlar var
Emir Bora Akmeric: : çok komik geliyor bunlar bana
Oyungezer diyor ki : açıkçası gaykedinin aldığı hakaret dolu yorumlardan ve maillerden gördüğüm kadarıyla (az da olsa ara sıra blogunda paylaşıyor bunları) bunun pek iyi bir ilgi çekme yöntemi olmadığını düşünüyorum. insanların çeşitli önyargıları var, özellikle erkeklerde daha fazla bu
Emir Bora Akmeric: : eh, insanlar liberallere, kendi dinine inanmayanlara veya geleneklere uymayanlara da kan kusarlar. insanların altta kalmaması lazım, sorun olan bu
Oyungezer diyor ki : Yurtta lezbiyen bi arkadaşım vardı, tüm kızlar gecenin bir yarısı onun tarafından tecavüze uğrayacaklarını sanıyorlardı ilk başta
Oyungezer diyor ki : sonradan anladılar ki o kız da diğerleri gibi aşık oluyormuş, bir kişiyi seviyormuş, herkese yiyecek gözüyle bakmıyormuş. Yine de bazıları bunu kabullenemedi, ikinci dönemde kız eve çıkmıştı ama yaşadıklarından ötürü mü bunu yaptı bilmiyorum.
Emir Bora Akmeric: : homofobinin aslında çok ilginç bir nedeni var ama bunu burda söylemesem iyi olur, o konuya attığım bir linkteki belgeselden izleyebilirsin zaten
Oyungezer diyor ki : homofobi içte yatan bastırılmış homoseksüel düşüncelerdir ^_^ :)
Oyungezer diyor ki : bu arada önyargılı derken şunu itiraf etmeliyim, bende de bi tedirginlik var Boracım şu an. Tedirginlik derken senden çekinme gibi değil, pot kırıp seni üzecek bi laf etmekten çekiniyorum :ihi:
Emir Bora Akmeric: : yok yahu sen konuş bildiğin gibi, neye güceneyim ki? :D
Oyungezer diyor ki : Ya o gay dostum bu konuda rahattı, bunun üzerine şakalar bile yapardık. Ama bu kabullenme öncesi doktora gitmek zorunda kalmış, bu konuda sıkıntı çekmiş
Emir Bora Akmeric: : kabullenme zor bir dönem evet, benim 4 yılımı aldı
Oyungezer diyor ki : o da 2 sene sıkıntı çekmiş, bu sıkıntı zamanlarında aksi yönde davranmaya çalışmış. bu dönemde en ufak lafı bile kaldıramıyormuş.
Emir Bora Akmeric: : evet, en küçük espride bile panik oluyordum ben, gerçi şimdi geriye bakıp gülüyorum orası ayrı :P
Oyungezer diyor ki : Bu özgüvenine hayran kaldım ^_^ :)
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki : Neyse, tek konuya saplanmayalım, devam edelim. LbL nicki nereden geliyor?
Emir Bora Akmeric: : Zamanında bir browser rpg oyunu forumunda uydurduğum bir nickti
Emir Bora Akmeric: : 6 yıl öncesi bu tabi
Emir Bora Akmeric: : öyle kaldı, yeni nick de bulmadım sonra :P
Oyungezer diyor ki : Hangisi diye soralım, rpglerden girelim sohbete ^_^
Emir Bora Akmeric: : Adventure Quest, belki duymuşsundur
Oyungezer diyor ki : Hıı evet, şu sarı saçlı hatunun kapakta asa tuttuğu oyun (oyun hakkında tek bilgim kapaktan ibaret evet)
Emir Bora Akmeric: : biraz çocuksu bir oyun, ama arka planda oyunu pek etkilemeyen  bir irc rpg grubu vardı truthseekers diye, hatta avatarım o rpg grubuyla ilgili
Emir Bora Akmeric: : çok ilginç insanlarla tanışmıştım orada, hem ingilizcem gelişmişti iyice hem de dünyanın her tarafından bir tandığım olmuştu, arada hala bakarım
Emir Bora Akmeric: : neyse, konu dağılmasın
Oyungezer diyor ki : Yok istediğin gibi dağıtabilirsin konuyu ^_^ :) Konu toparlamaya çalışırken çıkar güzel sorular ortaya. Hatta hemen rpgden devam edelim, sonra da avatara bağlayacağım. Hangi rpgleri oynadın şimdiye dek, rpgsever diyebilir misin kendine, yoksa başka oyun türlerini mi seversin?
Emir Bora Akmeric: : masaüstü oynama şansım olmadı hala, ama genel olarak rpg oyunlarını severim tabi
Oyungezer diyor ki : mesela?
Emir Bora Akmeric: : hatta şu an arka planda dragon age duruyor ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : kotor 2 yi en az 5 kez bitirdim sanırım, bir türlü dark side oynayamadım ama olsun :P
Emir Bora Akmeric: : Fallout u çok geç oynadım ama favori oyunlarımdandır
Emir Bora Akmeric: : oyunun hala yarısını görmemişimdir büyük olasılıkla
Oyungezer diyor ki : lightbringer'ın dark side oynaması tuhaf olurdu gerçi :P peki gerçek hayatta allignment (bunun Türkçe'si ne?) seçsen, ne derdin kendine?
Emir Bora Akmeric: : tam bir türkçe karşılığı yok sanırım, ben duymadım şimdiye kadar
Emir Bora Akmeric: : Monthius'a sor gerçi bilir o ^_^ :) (~Monthius:Yönelim. :P)
Emir Bora Akmeric: : büyük olasılıkla chaotic neutral olurdu, ama çoğu zaman chaotic good şeklinde yorumlanacak şeyler yaptığım için ikisinin ortası sanırım
Oyungezer diyor ki : Peki buradan foruma bağlayalım, forumdaki en chaotic anın nedir?
Oyungezer diyor ki : (asfafasda ne tuhaf bi soru oldu)
Emir Bora Akmeric: : chaotic derken? XD
Oyungezer diyor ki : komik, farklı, ilginç, akılda kalıcı, karmaşık... biliyorum hiçbiri chaotic'in anlamını taşımıyo -.-'
Emir Bora Akmeric: : dur şu mesaj geçmişine bir bakınayım, elbet ilginç birşey olmuştur :P
Oyungezer diyor ki : irc de dahil bu soruya ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : irc de ne olmadı ki? :D
Emir Bora Akmeric: : o frp kanalı ilk açıldığı gece en az bir saat gülmüşümdür
Emir Bora Akmeric: : logları vardı bir yerde ama onları foruma koyabileceğimizi sanmıyorum :D
Oyungezer diyor ki : tüh :P
Emir Bora Akmeric: :

qpax: bizim layt neyi ile fazla goze carpıyor?
elvenarcher: layt?
*** joins: lbl (n=lightbri@sana ip gostermem.fak)
lbl: evet
lbl: :/
qpax: hahah
elvenarcher: .........
qpax: elven wtf moduna girdim su an
lbl: wut?
* elvenarcher: comits suicide
* qpax: commits seppuku
lbl: anlamadım =(
elvenarcher: biz de anlamadık
elvenarcher: hem de hiç anlamadık
elvenarcher: olmaz böyle şey >.<<br />
Emir Bora Akmeric: : o kadar çok ircde duruyoruz ki özellikle elven ve qpax hive mind olma yolundalar
Oyungezer diyor ki : asdfadfgadfgasdfag
Oyungezer diyor ki : summon Lbl
Oyungezer diyor ki : olmuş o
Emir Bora Akmeric: : bir keresinde de cthulhu konuşurken bir "I summon Dreamon!" gibisinden birşey demişti biri
Emir Bora Akmeric: : birden ali girmişti kanala
Oyungezer diyor ki : Ohah!
Emir Bora Akmeric: : sonra 1 saat sustuk XD
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki : bunun telepati olduğunu söylesem ne derdin? a) "Hayır" goes to fizik insanı. b) "Evet" goes to metafizik insanı.
Emir Bora Akmeric: : insan beyni 5 çeşit dalga boyunda sinyal gönderiyor, yakın zamanda belli aletlerle iki insan arasında telepatik mesajlaşma yapıldı ve böceklerin beyinlerine çip takıp sağa sola uçurabiliyoruz
Emir Bora Akmeric: : telepati olabilir, hepimizi bağlayan bir bilinç olabilir, mümkün
Emir Bora Akmeric: : doctor who izleyince çok daha mümkün geliyor hatta bunlar : D
Oyungezer diyor ki : Vay, doktor who'yu hiç duymadım, nası bi dizi?
Emir Bora Akmeric: : aa cidden mi? cnbce de başlmamıştı bu aralar. şöyle diyeyim
Emir Bora Akmeric: : bilim kurgu, komedi ve ingilizleri sever misin? :P
Emir Bora Akmeric: : aslında tam bir komedi dizisi değil, daha çok dram var
Oyungezer diyor ki : Hımm, fena gelmiyor kulağa ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : ama cidden gülmekten  insanı sandalyesinden düşüren anları da olmuyor değil
Emir Bora Akmeric: : öneririm, ilk 5 bölümü izledikten sonra bir bakıyorsun 2 haftada dizi bitmiş :D
Emir Bora Akmeric: : şimdi pazar günkü özel bölümü bekliyorum, noelde de var, sonra yeni sezon başlayacak
Oyungezer diyor ki : Ama türleri böyle anlatınca çok fazla bilgi veriliyor sayılmaz, ben mesela hastane dizisi sevmem ama House beni cezbeder. Gerçi o tam hastane dizisi sayılmaz ^_^ :);
Emir Bora Akmeric: : dur bir trailer bulayım sana, köşede dursun

Oyungezer diyor ki : Peki doctor who ile beraber takip ettiğin başka diziler var mı?
Emir Bora Akmeric: : hayatımın dörtte birini diziler tüketiyorum bazı dönemlerde
Emir Bora Akmeric: : bir bakalım
Emir Bora Akmeric: : izlediğim ve izlemekte olduğum diziler:
Emir Bora Akmeric: : Breaking Bad, Battlestar Galactica, LOST, Six Feet under,  The simpsons, South park, Avatar, Hellsing, Chuck, Malcolm in the middle, The Big Bang Theory, Angels In America, Caprica, Doctor Who, Buffy ve Angel, True Blood
Emir Bora Akmeric: : daha vardır kesin ama bunlar en çok takip ettiklerim ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : aralarından en çok öne çıkan Six Feet Under ama bana sorarsan
Oyungezer diyor ki : Vaa çok fazla xD Ben bir taneye vakit ayıramıyorum valla.
Emir Bora Akmeric: : dünyada televizyona çıkan en güzel ve en başarılı yapımdır
Oyungezer diyor ki : Onu merak ediyorum cidden, izleyemediğime çok üzüldüğüm dizilerin başında geliyor.
Emir Bora Akmeric: : dizinin son bölümünü izleyip de ağlamayan birini bulamassın ^_^
Oyungezer diyor ki : Ama şunu duymuştum bir yerde, Six feet under ile Nip Tuck'ı konu olarak değil ama cesaret açısından yakınlaştırıyorlardı birbirine.
Oyungezer diyor ki : İkisinde de güzelleştirme durumu var mesela
Emir Bora Akmeric: : doğrudur
Emir Bora Akmeric: : six feet under rahatsız eder insanı
Emir Bora Akmeric: : insanların kafasını yıllardır didikleyen sorulara yanıt verir birden
Oyungezer diyor ki : Evet, Nip tuck da öyle, hani görmek istemediklerini gözüne sokma durumu fazlasıyla var.
Oyungezer diyor ki : (illegal mesaj, ben six feeti indiriyim, sen de nip tuck ı indir ^_^ :))
Emir Bora Akmeric: : (nip tuck ı izledim ben ^_^ :) )
Oyungezer diyor ki : (yaa?)
Oyungezer diyor ki : ee nasıldı?
Emir Bora Akmeric: : 12 yaşında izlemeye başlamıştım sanırım iki diziyi de
Emir Bora Akmeric: : o yaşta biraz fazla etkileniyorsun belki ama bunun kötü bir yanını görmedim pek
Emir Bora Akmeric: : 14 yaşımda six feet under ın sonunda aşırı rahatlamış hissettiğimi hatırlıyorum
Emir Bora Akmeric: : annem odaya girmişti
Emir Bora Akmeric: : hem haykırarak gülüyordum hem de istemsiz bir şekilde ağlıyordum
Oyungezer diyor ki : Biraz fazla gençken başlamışsın cidden, ben o yaşlarda izlediğimden bişi anlayamazdım sanırım ._.
Emir Bora Akmeric: : o zamana kadar televizyonda gördüğüm hiçbirşeye de ağlamamıştım sanırım
Emir Bora Akmeric: : anlaması zor değildi yahu
Emir Bora Akmeric: : bir tane 5 yaşındaki çocuk evde babasının silahıyla oynarken kendini vuruyordu mesela
Emir Bora Akmeric: : kabul, o yaşta çok rahatsız etmişti beni
Emir Bora Akmeric: : ama bazı şeyleri o yaştan fark etmenin kötü bir tarafı yok bence
Emir Bora Akmeric: : veya ne bileyim, uyuşturucu kullanan bir hala vardı
Emir Bora Akmeric: : ama kesinlikle "uyuşturucu kullanın" veya "kesinlikle kullanmayın" gibisinden bir mesajı yoktu dizinin
Emir Bora Akmeric: : o yaşta herkes belli bir düşünceye tutulmuşken bana objektif olmayı öğretmiştir belki
Oyungezer diyor ki : Parantez,  "herkes belli bir düşünceye tutulmuşken bana objektif olmayı öğretmiştir" cümlesini çok sevdim. parantezin sonu.
Emir Bora Akmeric: : tabii bu demek değil ki her insan bu yaşta bunlara maruz kalmalıdır
Emir Bora Akmeric: : kişiliğe bakan birşey sanırım
Emir Bora Akmeric: : bazı gerçekleri insanlar çok geç kabullenebiliyorlar
Oyungezer diyor ki : Six feet gibi seni ağlatan başka eserler var mı böyle?
Emir Bora Akmeric: : beni ağlatan başka bir eser
Emir Bora Akmeric: : hm
Emir Bora Akmeric: : The Curious Case of Benjamin Button ve Milk aklıma geldi ilk
Emir Bora Akmeric: : angels of america da duygulandırmıştı beni çok
Emir Bora Akmeric: : onun dışında mgs 3 ün sonunda ağlamıştım sanırım XD
Oyungezer diyor ki : spoiler verme sakın ::)
Emir Bora Akmeric: : hehe =)
Emir Bora Akmeric: : boş zamanlarında izle yukarıdakileri, arkadaşlarıma zorla izlettiririm bazen bunları :P
Oyungezer diyor ki : Angels of america al pacino'nun oynadığı diziydi di mi?
Emir Bora Akmeric: : evet
Oyungezer diyor ki : (Okuduğum kadarıyla etkileyici bi konusu vardı. Elimde olması lazım başlıyim hemen)
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki : Etkilemekten devam edelim. Müzik de sarsıcı bir yere sahiptir hayatımızda. Ne dinlersin, ne seversin, son dinlediğin albüm neydi?
Emir Bora Akmeric: : en son nina simone un the best of unu dinlemeye başladım, hatta bugün başladım, bitmedi daha
Emir Bora Akmeric: : genel olarak blues/alternative rock tarzlarını severim
Emir Bora Akmeric: : zamanında serpil ablanın nicki sağolsun radiohead dinlemeye başladım, hala da dinlerim
Oyungezer diyor ki : Hayatına bir soundtrack seç desem, mutlaka olmasını istediğin 3 parça neler olurdu o albümde?
Emir Bora Akmeric: : hmm
Emir Bora Akmeric: : 5 olsun =P
Oyungezer diyor ki : 5 olsun ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : hüzünlü günler için Sia-Breathe Me
Emir Bora Akmeric: : güzel günler için Nina Simone un Feeling Good u
Emir Bora Akmeric: : kafa dinlemek istediğim günler için Radiohead in fake plastic trees i
Emir Bora Akmeric: : her an dinlemek için Nirvana'nın All Apologies i
Emir Bora Akmeric: : beyin fırtınası yaptığım günlerde John Lennon'un Power to the people ı
Emir Bora Akmeric: : bonus olarak da aşık olduğum zamanlar da Muse'un falling away with you olurdu herhalde ^_^
Oyungezer diyor ki : Süper, edinmek lazım bu albümden. Peki tüm seçkin marketlerde bulabilir miyiz?
Emir Bora Akmeric: : birgün plak şirketim olursa "LBL'nin sevdikleri, özellikle Aslı-chan alsın!" diye bir albüm göreceksin
Emir Bora Akmeric: : al onu =P
Emir Bora Akmeric: : hatta kasiyere benim adımı ver hediye olsun sana ^_^
Oyungezer diyor ki : Kaçırır mıyım ^_^ :) bi tane de yetmez.
Oyungezer diyor ki : millete de dağıtmak lazım ^_^ :)
Oyungezer diyor ki : Peki kitaplar, böyle "vurdu geçti gitti" dediğin ve bize önerdiğin bi kitap var mı :)
Emir Bora Akmeric: : orta okulda Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz çok hoşuma gitmişti
Emir Bora Akmeric: : okumuş muydun?
Emir Bora Akmeric: : aziz nesinin bir kitabıdır
Oyungezer diyor ki : Aziz Nesin'in birkaç kitabını okumuştum "Şimdiki Çocuklar Harika" diye bi tane vardı sanırım ama Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'ı anımsamıyorum.
Oyungezer diyor ki : Yaa çok cahil hissettim kendimi, anlattığım çoğu şeyi bilmiyorum xD
Emir Bora Akmeric: : çanakkalede aynı isimde ölen birisinden dolayı nüfus cüzdanı çıkartamayan bir adamı anlatır kitap, trajikomedi temalı biraz
Emir Bora Akmeric: : yapma Aslı ya, senin forumda üzerinde durduğun konular bazıları hakkında hiç bilgi sahibi olmadıklarım çıkıyor çoğu zaman ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : Cesur Yeni Dünya vardır bu arada iki yıl önce okuduğum
Emir Bora Akmeric: : hayat görüşmü değiştiren kitap da denilebilir
Emir Bora Akmeric: : çoğu insanı silkeleyip adam eden kitaptır zaten ^_^ :)
Oyungezer diyor ki : Benzer etkiyi 1984 yapmıştı bana, siyasetten uzak olmamın sebebi olabilir distopyalar.
Oyungezer diyor ki : Ama sadece silkelemiyor, dehşet bir karamsarlık da çöküyor üstüne. Zira anlatılanlar çok da uzak değil günümüze.
Emir Bora Akmeric: : cesur yeni dünyaya yolculuk u oku derim yine huxley in bir kitabı
Oyungezer diyor ki : Bu sebeple umursamamak gibi bir felsefem vardır ama truthseeker olarak senin farklı bir bakış açın olabilir belki?
Emir Bora Akmeric: : bence huxley nin amacı insanları bilinçlendirmekti biraz
Emir Bora Akmeric: : Hayatımda aktif olarak siyasetle ilgileneceğimi sanmıyorum zira tek hayatımızı bilimum saçmalıkla geçirmek pek sağlıklı gelmiyor
Emir Bora Akmeric: : çoğumuz günlük rütinimizden çıkıp farkedemiyoruz yaşadığımızı
Emir Bora Akmeric: : ben istanbulda yaşadım bütün hayatım boyunca
Emir Bora Akmeric: : belgrad ormanına en fazla 4 kez gitmişimdir
Emir Bora Akmeric: : kilyos plajlarına iki kez
Emir Bora Akmeric: : yaşamayı öğrememiz lazım insanlar olarak bence
Emir Bora Akmeric: : taksiye bineceğimize bisiklete binmek mesela
Emir Bora Akmeric: : fransızca öğretmenim vardır çok sevdiğim angelique adı
Emir Bora Akmeric: : kadıköyden cihangirdeki evine bisikletle gider
Emir Bora Akmeric: : hergün aynı sweatshirti giyer hatta
Emir Bora Akmeric: : ama doğal bir genç insan ifadesi olur hep yüzünde
Emir Bora Akmeric: : ve bu kadın 35 yaşında ve bir kızı var tek başına ilgilendiği
Emir Bora Akmeric: : hepimiz bisiklete binelim demyorum
Emir Bora Akmeric: : ama bi rgün kafamızı kaldırıp yıldızlara bakalım mesela
Emir Bora Akmeric: : haber diye önümüze verdikleri zırvalar yerine bir belgesel izleyelim
Oyungezer diyor ki : Bravehearttaki cümleyi getirdin aklıma: "Herkes ölür ama çok azı gerçekten yaşar." Sanırım öğretmenin yaşayanlardan?
Emir Bora Akmeric: : sanırım =)
Emir Bora Akmeric: : okulumun bana kazandırdığı tek şey varsa o da yaşamayı öğretmesidir
Emir Bora Akmeric: : Berkant pek sevmez mesela saint joseph i, ben de pek hoşnut değilim aşırı zor derslerden ve abuk kurallardan ama sor ona, o da benzer bir cevap verecektir =)
Oyungezer diyor ki : ahah benzer düşünüyoruz. Okul sıralarında verilen eğitimin bir yanılsama ancak öğrencilerin birbiriyle olan etkileşiminin gerçek eğitim olduğunu düşünüyordum ben de. Belki de birbirimizden bir şeyler öğrenmemizi sağlayan okullar aslında sıkıcı formüller öğretmektense bu gizli nihai amaç için kurulmuşlardır?
Emir Bora Akmeric: : mümkün
Emir Bora Akmeric: : maalesef çoğu insan kendilerini oyalıyorlar kafalarındaki sorular üzerine düşünmek yerine
Emir Bora Akmeric: : "şu öss bitsin de, hele bir iş bulayım da, askerlikten döneyim de"
Oyungezer diyor ki : Hayat telaşı... Kaç kişi bunları düşünmeden yaşamına devam edebilir ki? ._.
Emir Bora Akmeric: : bugünün işini yarına bırakmak cidden çok kötü bir alışkanlıktır, bunun üzerine sartreın şöyle bir lafı  vardı sanırım

"Neredeyse bütün insan davranış ve eylemleri, temelde hayvan davranışlarından farklı değildir. ileri teknolojiler ve ustalık, bizi en fazla süper şempanze düzeyine getirir. Örneğin Platon ya da Nietzsche ile ortalama insan arasındaki uçurum Şempanze ile ortalama insan arasındaki uçurumdan daha büyüktür. Gerçek bir ruhun, gerçek bir sanatçının, azizin, filozofun, krallığı seyrek olarak ulaşılan bir şeydir. Neden bu kadar azdır?Neden dünya tarihi ve evrimi bir ilerleme öyküsü değildir de, sıfırların sonsuz ve boşuna bir toplamıdır? Daha büyük bir değer hiç oluşmadı. Kahrolsun, Yunanlılar bundan 3000 yıl önce bizden daha ileriydiler. Nedir o halde insanları gerçek potansiyellerine ılaşmalarını engelleyen şey? Bu soruya karşı bir başka soru sorulabilir, o da şu...

İnsanın en evrensel özelliği korku mu yoksa tembellik midir?"

Emir Bora Akmeric: : waking life dan aslında bu, ama sanırım ordaki Sartre'dı
Emir Bora Akmeric: : tabii ki hayatta telaşlanacağız bilimum olaya
Oyungezer diyor ki : off süper laf.
Emir Bora Akmeric: : ama bazen bir süre de olsa herşeyi bırakıp kendine yarar sağlayacak şeyler yapabilmeli bence
Oyungezer diyor ki : Ya sen neler yapıyorsun yaşama dair? Ne yaptığında gerçekten yaşadığını hissediyorsun?
Emir Bora Akmeric: : ben mi, düşünüyorum ve insanların kafalarını didikliyorum düşündüklerimle, yolda yürürken şarkılar söyleyerek etrafıma bakınıyorum, yazlıktayken kumsala gidip yıldızları izliyorum  saatlerce. Belki bunlar aşırı klişe ve basit hareketler ama dışarıda görülecek şeyler olduğunu bilmek mutlu ediyor beni
Emir Bora Akmeric: : bazen yapmam gereken işlerden ve günlük problemlerden başka birşey düşünmez olduğum zamanlar oluyor, birden durup bunların ne kadarının önemli olduğunu düşünüyorum
Emir Bora Akmeric: : pek önemli birşey çıkmadı şimdiye kadar =)
Oyungezer diyor ki : (Hımm, altı çizilecek cümleler bunlar. ilk defa bi röportaj sırasında kenara not almak istedim yazılanları)
Emir Bora Akmeric: : =)
Oyungezer diyor ki : bu cümlenin üzerine ne soru sorsam boş, bunu biliyorsun di mi? ._.
Çağlayan
Üye
Oyungezer diyor ki : Son sorulara geçeyim de kapanış olsun madem. Bi abik soru, bir de benden beklediğin bi soru var mıydı sorusu. Abik sorumuz geliyor, hangisi daha kötü:
Oyungezer diyor ki : 7 gün boyunca durmadan kadın programları izlemek mi, yoksa rami düşük bir makinede aşırı grafik canavarı bir oyun oynamaya çalışmak mı?
Emir Bora Akmeric: : overclock yapabiliyor muyum?
Oyungezer diyor ki : ı ıh
Emir Bora Akmeric: : ah be =(
Emir Bora Akmeric: : ama olsun, büyük olasılıkla bilgisayar oynarım
Emir Bora Akmeric: : son 6 aya kadar rezil sistemlerle pc oynamış insanım ben
Emir Bora Akmeric: : gözlerimi 16 fps ye alıştırdım hatta
Oyungezer diyor ki : Ama aynı anda bi alien de ayağını çiğneyecek?
Emir Bora Akmeric: : 7 gün sürmez ki o =P
Oyungezer diyor ki : İşte yavaş yavaş yiyecek
Oyungezer diyor ki : her gün bi parmak
Emir Bora Akmeric: : eh, beyin ölümünden iyidir ne yapalım
Oyungezer diyor ki : ahahah iyi cevap
Oyungezer diyor ki : evet, bi de senin benden sormamı istediğin, "niye bana sorulmadı" dediğin bi soru alayım.
Emir Bora Akmeric: : aa fotoğrafçılık!
Oyungezer diyor ki : O zaman hobilerin nelerdir diye sorayım?
Emir Bora Akmeric: : sporla pek alakam olduğunu söylemem pek
Emir Bora Akmeric: : ama iki yıldır fotoğrafçılığa ilgi duydum
Emir Bora Akmeric: : genel kuralları öğrendim, okuldaki banyoda fotoğrafları tab etmeyi
Emir Bora Akmeric: : birkaç sergi oldu okulda bunlar üzerine
Emir Bora Akmeric: : hoşuma gidiyor aslında =)
Oyungezer diyor ki : süper, o zaman röportaja eklemelik "en iyi eserim" linkini (ya da direk fotoyu) isteriz
Emir Bora Akmeric: : dijital kullanmıyorum ama ya =(
Emir Bora Akmeric: : scanner da almaya üşendim
Emir Bora Akmeric: : almak lazım
Emir Bora Akmeric: : başlığa koyulacak foto seçelim ama hadi ^_^ :)
Emir Bora Akmeric: : bakalım
Emir Bora Akmeric: : http://i165.photobucket.com/albums/u76/emirakmeric/DSC_3240.jpg
Emir Bora Akmeric: : http://i165.photobucket.com/albums/u76/emirakmeric/IMG_5320.jpg
Emir Bora Akmeric: : ikincisi sergideki fotoğraflardan bir tanesiydi
Oyungezer diyor ki : oha ikisi de süper
Oyungezer diyor ki : bence ilk olanı senin foton olarak bile koyabiliriz
Oyungezer diyor ki : bu makinenin bi özelliği mi?
Oyungezer diyor ki : görüntüyü üst üste photoshop ile mi bindirdin?
Emir Bora Akmeric: : kronofotografi diye bir yöntem
Emir Bora Akmeric: : hayır hiç photoshop yok
Emir Bora Akmeric: : 10 saniye boyunca objektifi açık bıraktık karanlık bir odada, bu arada bir spot ışığı saniyede bir yandı
Emir Bora Akmeric: : bu sayede fotoğrafı çekilen kişi hareket ederken fotoğrafa farklı haraketleri geçti
Oyungezer diyor ki : Süpper bi röportaj oldu. Bi de foto lazım ^^
Çağlayan
Üye
Çok teşekkür ediyoruz Lbl'ye bu muhteşem röportaj için ^_^
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller